News

#640 Newsy z dnia 20.04.2019

Z sobotnich wydarzeń: Giełda z Korei Południowej zamyka działalność; Poloniex doda wsparcie USDT na sieci Tron; Pierwsza platforma dołącza do Binance Chain; Dzień mija spokojnie.

Giełda z Korei Południowej zamyka działalność:

Giełda kryptowalut Coinnest, niegdyś trzecia co do wielkości w Korei Południowej, kończy swoją działalność.

Firma opublikowała na swojej stronie internetowej informację, że od wtorku przestaje działać, dodając, że użytkownicy będą musieli wycofać z platformy wszelkie przechowywane środki do 30 kwietnia. Aby wspomóc ten proces opłaty za wypłaty i minimalny próg zostały obniżone.

Chociaż w zawiadomieniu nie były jasno wyszczególnione powody zamknięcia, jeden z najmłodszych członków zarządu powiedział: 

To naturalny wynik spadku wolumenu obrotu. Zarówno kwestie regulacyjne, jak i decyzje biznesowe stanowiły tło dla tej decyzji.

Decyzja nadeszła po niekorzystnym roku dla giełdy. Rok temu dyrektor firmy został aresztowany pod zarzutem oszustwa, a później został skazany – otrzymał karę więzienia i 2.5 mln dolarów grzywny. Inny pracownik Coinnest jednak zaprzeczył związkowi pomiędzy tym wydarzeniem a zamknięciem firmy.

Coinnest stracił również 5 mln dolarów w omyłkowym airdropie w styczniu. Firma ujawniła wówczas, że Bitcoin i inne kryptowaluty zostały wysłane do klientów z powodu błędu komputera. Gdy incydent miał miejsce giełda próbowała rozpowszechniać We Game Tokens (WGT).

Poloniex doda wsparcie USDT na sieci Tron:

Jedna z czołowych giełd kryptowalut, Poloniex, będzie obsługiwała stablecoina Tether – USDT – na Blockchainie Tron, zgodnie z opublikowanym komunikatem prasowym.

Cyfrowa giełda walut ze Stanów Zjednoczonych dodała obsługę depozytów i wypłat USDT w sieci Tron. Tether będzie podobno obsługiwany na obu łańcuchach – USDT wydanym na protokole Omni oraz na sieci Tron.

Poloniex powiedział w komunikacie, że jego decyzja o wsparciu nowej sieci jest uzasadniona zwiększoną elastycznością, jaką zapewnia ona platformie USDT. Aby wesprzeć obie wersje, Poloniex będzie konwertował część Tether aktualnie znajdujących się na Blockchainie Omni na Tether na łańcuchu Tron. Dodatkowo Poloniex planuje wykonanie airdropów dla uprawnionych klientów posiadających Tether jeszcze w tym miesiącu.

Ilość USDT, którą otrzymamy w zrzucie, będzie oparta na przeliczonej przez nas kwocie. Po rozpoczęciu zrzutu klienci Poloniex zostaną zasileni kwotą Tether, jaką trzymają na Poloniex.

– mówi giełda.

Tether rozpoczął wydawanie USDT na Blockchainie Tron 17 kwietnia. Ruch ten jest aktualizacją opartą na protokole Omni USDT, który rzekomo umożliwia użytkownikom przechowywanie i transfer kryptowaluty poprzez inteligentne umowy na Tron.

W grudniu ubiegłego roku Poloniex uruchomił dedykowaną ofertę dla inwestorów instytucjonalnych. Tym samym giełda dołączyła do coraz większej liczby operatorów chcących obsługiwać rynek instytucjonalny.

Wcześniej Poloniex ogłosił plany usunięcia marży i produktów kredytowych dla swoich klientów w USA i usunięcia trzech cyfrowych zasobów, Synereo (AMP), Expanse (EXP) i Gnosis (GNO). Poloniex wyjaśnił wówczas, że podjęto kroki w celu zapewnienia, że giełda jest zgodna z wymogami regulacyjnymi w każdej jurysdykcji. Ogłoszenie nie odnosiło się jednak bezpośrednio do żadnych konkretnych przepisów.

Pierwsza platforma dołącza do Binance Chain: 

Zdecentralizowana platforma mediów społecznościowych Mithril zaadaptowała Binance Chain, sieć wiodącej giełdy kryptowalut Binance. Projekt został ogłoszony przez Mithril poprzez wpis na blogu.

Dzięki temu krokowi, Mithril – platforma mediów społecznościowych, która nagradza twórców treści swoim natywnym tokenem MITH – staje się rzekomo pierwszą, która przeniosła się do Binance Chain, migrując tokeny MITH z ERC-20 do BEP2. W Mithril użytkownicy uzyskują MITH poprzez kopanie Mithril, a aktywami zarządzają na platformie firmy VAULT.

Użytkownicy Binance będą mogli wypłacić MITH do portfeli BEP2 po zakończeniu początkowej migracji MITH opartego na ERC-20 do BEP2.  Działanie to prawdopodobnie nie będzie miało wpływu na wersje ERC-20 MITH przechowywane w prywatnych portfelach Ethereum.

Binance uruchomił Binance Chain 18 kwietnia i spodziewa się swapu swojego rodzimego tokena Binance Coin 23 kwietnia. Giełda ujawniła swoje plany uruchomienia własnego Blockchainu w grudniu 2018 r., zamierzając zbudować podstawę do emisji nowych kryptowalut i ICO.

Dzień mija spokojnie:

Kolejna doba na giełdach upływa bez większych ruchów. W czołowej dziesiątce obserwujemy zarówno wzrosty jak i spadki. W górę poszedł Bitcoin, Ethereum oraz Binance Coin, kolejno o 0,8%, 0,5% oraz 2,6%, a w dół XRP, Bitcoin Cash i Litecoin, kolejno o 0,5%, 0,7% i 1,1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 0.5 mld dolarów i wynosi obecnie 181 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 42.2 mld dolarów.

źródła: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button