News

#641 Newsy z dnia 21.04.2019

Z niedzielnych wydarzeń: Japońska giełda wznowi działalność; W Chile giełdy kryptowalut doczekają się regulacji; Świąteczne spadki.

• Japońska giełda wznowi działalność:

Japońska giełda kryptowalut Zaif ogłosiła, że ​​przeniesienie firmy z Tech Bureau do Fisco Digital Asset Group (FDAG) wejdzie w życie 22. kwietnia, a normalna działalność zostanie wznowiona następnego dnia.

Bitcoin, Bitcoin Cash i Monacoin zostały skradzione z giełdy podczas włamania we wrześniu ubiegłego roku, co spowodowało straty kryptowalut o wartości 6,7 mld jenów (około 59,8 mln dolarów). Wraz z przejęciem, które jest częścią planu rekompensat dla użytkowników, FDAG udzielił wsparcia finansowego w wysokości 5 mld jenów (ponad 44,6 mln dolarów) firmie Tech Bureau i przejął większość udziałów spółki.

Sprzedaż giełdy jest częścią planu rekompensowania użytkownikom, którzy stracili Monacoin w hacku po sprzedaży firmy. Użytkownikom zostanie zwrócone 40% w walucie fiat i 60% w krypto. Stawka odszkodowania wyniesie 144.548 jenów (1,28 dolarów) za MONA, która będzie dostępna do wypłaty 23. kwietnia.

W połowie marca, 18-letni haker został skierowany do prokuratorów japońskich za kradzież kryptowalut po rzekomym naruszeniu Monappy, cyfrowego portfela, który można zainstalować na smartfonie oraz kradzieży 15 mln jenów (ponad 134.000 dolarów) w krypto.

W Chile giełdy kryptowalut doczekają się regulacji:

Podczas ostatniego pobytu w Stanach Zjednoczonych, Felipe Larrain – chilijski minister finansów – ogłosił wprowadzenie do Kongresu ustawy regulującej kryptowaluty i fintech. Zauważył on, że wymogi wprowadzone przez nowe rozporządzenie będą proporcjonalne do przedsiębiorstw. Wyjaśnił, że zasady będą uwzględniać fakt, że różne firmy mają różne modele biznesowe i świadczą różne usługi, które wiążą się z różnymi zagrożeniami dla użytkowników i rynku finansowego.

Lokalny serwis medialny Ahora Noticias, poinformował, że elastyczność jest jednym z najważniejszych aspektów projektu, ponieważ tempo postępu technologicznego jest tak wielkie. Według raportu, Chile jest domem dla rosnącej liczby giełd kryptowalut, które obecnie nie są regulowane. Ponadto, Larrain ostrzegł opinię publiczną przed ryzykiem związanym z tego rodzaju inwestycjami, stwierdzając:

Regulacja tych platform złagodziłaby niektóre zagrożenia, takie jak pranie pieniędzy i finansowanie terroryzmu oraz zwiększyłaby pewność prawną, z jaką działają. Chcemy odpowiednio chronić przed ryzykiem związanym z tego rodzaju działalnością.

Bank Centralny Chile, wyraził niedawno pogląd, że kryptowaluty nie są w stanie zastąpić tradycyjnych pieniędzy.
Również na początku bieżącego miesiąca, chilijski sąd antymonopolowy, ponownie udzielił ochrony lokalnym giełdom kryptowalut, zmuszając banki do otwarcia rachunków.

• Świąteczne spadki:

Samotnym wilkiem wśród stada doświadczających korekty coinów, jest BAT, którego cena wzrosła w ciągu ostatniej doby o 7,3%. Jest to 21. kryptowaluta wg rankingu CoinMarketCap. W czołówce żadna z walut nawet nie zbliżyła się do powyższego wyniku. Wartość Bitcoina zmalała o zaledwie 0,9%. Gorzej mają się pozostałe alty – Ethereum i Ripple spadły o 2,8%, Bitcoin Cash o 6,2%, a EOS o 5,2%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi na ten moment 177 mld dolarów, co oznacza ubytek na poziomie 4 mld dolarów w porównaniu z poprzednim okresem dobowym.

źródła: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button