News

#642 Newsy z dnia 22.04.2019

Z poniedziałkowych wydarzeń: Obywatele Korei Płd. kupują najwięcej krypto w historii; JPMorgan Chase ulepsza swoją sieć dla banków; Microsoft Korea: kraj stoi w obliczu coraz częstszego cryptojackingu; Lany poniedziałek mija spokojnie.

Obywatele Korei Płd. kupują najwięcej krypto w historii:

Obywatele Korei Południowej kupują kryptowaluty w największych zanotowanych ilościach kiedykolwiek i wydają więcej pieniędzy fiat, aby to zrobić, jak podaje lokalny dziennik Arirang Daily News.

Odnosząc się do wyników ankiety organizacji non-profit przeprowadzonej w grudniu 2018 r. przez Koreańską Fundację Ochrony Inwestorów Finansowych, Arirang ujawnił, że 7,4% z 2.500 ankietowanych dorosłych twierdziło, że kupiło kryptowaluty.

Liczba ta wzrosła o 1% w porównaniu z rokiem poprzednim, pomimo tego, że przemysł zmagał się z przeszkodami lokalnymi w postaci zmieniających się regulacji i włamań na giełdy. Zmieniła się nie tylko liczba nabywców: spośród tych, którzy obecnie posiadają krypto, wielu kupowało więcej niż wcześniej.

W porównaniu z 2017 r. średnia inwestycja na osobę wzrosła o 64% do ponad 6.000 dolarów, stwierdził Arirang. Według badania, najczęściej kupującymi kryptografami byli starsi inwestorzy – 50-latkowie, a następnie 30-40-latkowie. Wzrost cen Bitcoina do 5.300 dolarów na początku kwietnia spowodował ponowne pojawienie się trendu wzrostowego charakterystycznego dla rynku południowokoreańskiego.

W międzyczasie nadal pojawiają się problemy dla uczestników rynku. Jedna południowokoreańska giełda zamknęła w zeszłym tygodniu działalność, a inna, Bithumb, nadal boryka się ze skutkiem włamania wartego 18 mln dolarów, które miało miejsce w marcu.

JPMorgan Chase ulepsza swoją sieć dla banków:

JPMorgan Chase (JPM) rozszerza stosowanie swojej technologii Blockchain, aby zmniejszyć liczbę globalnych płatności odrzucanych przez błędy, donosi Financial Times.

Amerykański gigant finansowy dodaje nowe funkcje do swojej Interbank Information Network (IIN), która jest obecnie używana przez ponad 220 banków na całym świecie. Początkowo technologia ta miała pomóc instytucjom w dzieleniu się danymi dotyczącymi płatności w czasie rzeczywistym – zmniejszając opóźnienia w czasie przetwarzania.

John Hunter, szef JPM ds. globalnych rozliczeń, powiedział, że zbudował nową funkcję, która może natychmiast sprawdzić, czy płatność zmierza do prawidłowego konta bankowego. Obecnie transakcje mogą zostać odrzucone kilka dni po ich wysłaniu z powodu literówek w kodach sortowania, numerach kont i adresach.

Wskaźniki przetwarzania przez banki są na poziomie połowy lat 80-tych do połowy lat 90-tych. To właśnie ta luka – 5 do 20 procent płatności – musi przez operacje być oceniana a my staramy się złagodzić część tego bólu.

– powiedział.

Nowa funkcja będzie dostępna do jesieni, a chociaż IIN jest obecnie darmowy, raport ujawnił, że subskrypcje mogą z czasem zostać wprowadzane.

Tymczasem JPM stara się również przyciągnąć firmy fintech do swojej sieci, umożliwiając im tworzenie aplikacji w specjalnie utworzonym obszarze izolowanym, w którym mogą uzyskać dostęp do modelowania danych, przesyłania plików i bezpiecznej wymiany wiadomości. Hunter powiedział gazecie, że może to usunąć wiele przeszkód dla startupów, dodając: „Programiści muszą tylko wnieść swój intelekt”.

JPM po raz pierwszy uruchomił IIN jako program pilotażowy w 2017 r. Według styczniowych doniesień, eksperci w instytucji finansowej uważali, że technologia zapewni korzyści bankom i systemom finansowym.

Microsoft Korea: kraj stoi w obliczu coraz częstszego cryptojackingu:

Zgodnie z publikacją dziennika The Korea Times, Microsoft Korea twierdzi, że kraj stoi w obliczu wzrostu liczby incydentów cryptojackingu.

Nowe dane zostały ogłoszone przez menedżera programu bezpieczeństwa Microsoft, Kim Gwi-ryuna, podczas konferencji prasowej w Seulu, która towarzyszyła wydaniu corocznego raportu Microsoft Security Intelligence Report.

Jak wcześniej informowaliśmy, cryptojacking to praktyka wykorzystywania mocy obliczeniowej komputera do wydobywania kryptowalut bez zgody lub wiedzy właściciela.

Według The Korea Times, wskaźnik incydentów krypto-miningowych w Korei Południowej w 2018 r. wyniósł 0,05% – podobno o 58% mniej od średniej światowej.

Niemniej jednak Kim Gwi-ryun wyizolował złośliwą praktykę spośród innych sposobów cyberataku wykrytych w kraju – takich jak złośliwe oprogramowanie do łańcucha dostaw i próby phishingu. Przedstawiciel zauważył, że Microsoft wykrył korelacje rynkowe w zmieniającej się częstości występowania kryptojackingu.

Zauważyliśmy, że wraz ze wzrostem i spadkiem wartości kryptowalut rośnie również wskaźnik górnictwa.

– stwierdził.

Jak zauważa raport, ukryty crtyptojacking jest trudny do wykrycia i w dużej mierze przejawia się w zmniejszonej wydajności systemu ze względu na intensywny drenaż mocy obliczeniowej, którym mining się cechuje.

• Lany poniedziałek mija spokojnie:

Giełdy po upływie doby wykazują nieduże wzrosty. W czołowej dziesiątce Bitcoin notuje wzrost o 0,6%, Ethereum o 0,7%, XRP o 0,6%, Bitcoin Cash o 1,9% a EOS o 1,2%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 1.8 mld dolarów i wynosi obecnie 178.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 43 mld dolarów.

źródła: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button