News

#644 Newsy z dnia 24.04.2019

Ze środowych wydarzeń: Nowy mainnet giganta branży elektronicznej; Europejski organ nadzoru zatwierdza fundusz miningu Bitcoinów; Chainalysis rozszerza monitorowanie transakcji o nowe kryptowaluty; Dwóch mężczyzn przyznało się do prania 2,8 mln dolarów w krypto; Spadki na giełdach. 

Nowy mainnet giganta branży elektronicznej: 

Samsung, południowokoreański gigant z branży elektroniki, może wkrótce ukończyć prace nad publiczno-prywatnym Blockchainem z własną kryptowalutą, jak poinformowało anonimowe źródło.

Projekt będący częścią przedsięwzięcia działu firmy specjalizującego się w Blockchainie, ma na celu stworzenie mainnetu opartego na Ethereum, wraz z nowym aktywem nazwanym Samsung Coin.

Spodziewamy się, że Samsung Coin pojawi się na rynku, ale szczegóły nie zostały jeszcze ustalone.

– powiedział informator.

W zeszłym tygodniu firma uczestniczyła w rundzie inwestycyjnej w aplikację portfelową ZenGo na smartfony, przeznaczając na ten cel 4 mln dolarów. Obecna oferta Samsunga Blockchain dla przedsiębiorstw, platforma Nexledger, staje się coraz bardziej popularna wśród firm na całym świecie.

Obecnie myślimy o prywatnym Blockchainie, chociaż nie jest to jeszcze potwierdzone. W przyszłości może to być także publiczny Blockchain, ale myślę, że ostatecznie będzie on hybrydowy – będzie kombinacją publicznego i prywatnego Blockchaina.

– podaje źródło.

• Europejski organ nadzoru zatwierdza fundusz miningu Bitcoinów: 

Gigant technologiczny Blockchain, Bitfury, nawiązał współpracę ze szwajcarską firmą inwestycyjną, aby wydać dedykowany fundusz miningu Bitcoinów dla inwestorów instytucjonalnych.

Bitfury, który opracowuje różne oprogramowania związane z technologią Blockchain wraz z usługami miningu, potwierdził, że Final Frontier, w której posiada udział mniejszościowy, uzyskał zgodę organów regulacyjnych Lichtensteinu na utworzenie funduszu. Skupiając się na podmiotach instytucjonalnych, fundusz zapewni dużym inwestorom dostęp do świata miningu Bitcoinów, co, według Bitfury, jest korzystne dla wschodzącego sektora.

Wraz ze znacznym spadkiem ceny Bitcoinów, ze względu na wysokie, ale jednocześnie rosnące z każdym dniem zainteresowanie ze strony podmiotów instytucjonalnych, teraz może być odpowiedni moment, aby rozważyć inwestowanie w wydobycie Bitcoinów.

– powiedział Imraan Moola, współzałożyciel Final Frontier Reuters.

Ostatni czas jest dla Bitfury bardzo produktywny. Oprócz prezentowanego projektu firma na początku tego miesiąca sporządziła listę 50 największych firm Forbesa o wartości 1 miliarda dolarów lub więcej, które korzystają z technologii Blockchain na całym świecie.

Jak donosi Cointelegraph, sektor miningu kryptowalut doświadczył kłopotliwych sześciu miesięcy. Kiedy w listopadzie zeszłego roku cena Bitcoina spadła do 3.100 dolarów, wywołało to łańcuch ostrzeżeń od głównych graczy rynkowych. W szczególności w Chinach, gdzie władze planują obecnie rozprawienie się z górnictwem kryptowalut, uczestnicy rynku stwierdzili, że niższe ceny Bitcoinów zmuszają ich do niezależnego porzucania swoich działań.

• Chainalysis rozszerza monitorowanie transakcji o nowe kryptowaluty: 

Firma Chainalysis z siedzibą w Nowym Jorku rozszerzyła swoje narzędzia monitorowania transakcji w czasie rzeczywistym, aby objąć łącznie 10 kryptowalut.

Chainalysis jest jednym z najbardziej znanych graczy w branży Blockchain, dostarczającym technologię – taką jak narzędzie KYT (Know Your Transaction) – które umożliwia firmom, rządom i organom ścigania śledzenie przepływu kryptowalut na Blockchainie i namierzanie podejrzanych nielegalnych transakcji.

Firma podobno wydała oświadczenie, w którym podkreśliła, że jej rozszerzone narzędzia do monitorowania wyprzedzają oczekiwane globalne wytyczne dotyczące szyfrowania, które będą wymagać, aby firmy takie jak giełdy kryptograficzne i instytucje finansowe automatyzowały monitorowanie transakcji Blockchain dla obsługiwanych kryptowalut.

Na dzień dzisiejszy cztery kolejne kryptowaluty – w tym trzy stablecoiny, Gemini Dollar, Tether i USD Coin, a także Binance Coin, należący do giełdy kryptowalut Binance – mogą być obserwowane przez użytkowników KYT w czasie rzeczywistym. W ciągu ostatniego roku firma rozwinęła swoje możliwości monitorowania poza początkowego Bitcoina i wydała wsparcie KYT dla Ethereum, Bitcoina Cash, Litecoina, TrueUSD i Paxos Standard.

Przez ostatni rok inwestowaliśmy w przebudowę całej naszej platformy w celu obsługi wielu Blockchainów w obliczu globalnych regulacji. Globalna regulacja branży kryptowalut jest nieunikniona, aby ten prawdziwie bezgraniczny system finansowy mógł zostać powszechnie przyjęty.

– powiedział w wywiadzie współzałożyciel i dyrektor operacyjny Chainalysis, Jonathan Levin.

• Dwóch mężczyzn przyznało się do prania 2,8 mln dolarów w krypto: 

Cyrus R. Vance, prokurator okręgowy Manhattanu, ogłosił, że dwóch mężczyzn przyznało się do nielegalnej sprzedaży sterydów i substancji kontrolowanych oraz prania milionów dolarów w transakcjach kryptowalutowych i płatnościach Western Union.

35-letni Callaway Crain i 35-letni Mark Sanchez rzekomo prowadzili stronę internetową w Darknecie – „NextDayGear”, a także produkowali niektóre ze sprzedawanych przez siebie substancji. Wśród ich produktów były podobno sterydy doustne i w formie zastrzyków, a także leki przeciwdziałające niekorzystnym skutkom ich stosowania, w tym Xanax, Valium i Viagra.

Zgodnie z ogłoszeniem prokuratora, oskarżeni wysłali ponad 10.000 paczek w całych Stanach Zjednoczonych, generując ponad 2,3 milionów dolarów przychodów między 2013 a 2018 r. Podobno wykorzystywali transakcje w kryptowalutach i przelewy Western Union do prania pieniędzy ze swojej nielegalnej działalności i ich wymiany na gotówkę.

Dwaj mężczyźni podobno kupowali sterydy, prekursory chemiczne i inne produkty z Chin i innych krajów, które następnie sprzedawali, często pod stworzonymi przez siebie markami. Wśród ich klientów podobno był piłkarz NFL, piłkarz college’u, zawodowy siatkarz, trenerzy fitness, policjanci i członkowie zagranicznych sił zbrojnych. Crain i Sanchez przyznali się do prania pieniędzy i nielegalnej sprzedaży kontrolowanych substancji, za co czeka ich wyrok od 2,5 do 7,5 roku więzienia. Oczekuje się, że zostaną skazani 12 lipca tego roku.

Sprzedawcy narkotyków online, którzy prowadzą interesy w Nowym Jorku, powinni wziąć pod uwagę moje słowa: bez względu na to, czy działasz w zasięgu wzroku, czy w ukrytych zakątkach internetu, moje biuro ma umiejętności i zasoby umożliwiające śledzenie pieniędzy, zamknięcie twojej działalności i pociągnięcia cię do odpowiedzialności.

– skomentował prokurator Cyrus R. Vance.

Zgodnie z oświadczeniem, było to pierwsze skazanie za pranie pieniędzy z udziałem kryptowalut, które miało miejsce w Nowym Jorku.

Spadki na giełdach

Czołowe kryptowaluty kończą minioną dobę ze spadkami. Największy spadek wartości należy dziś do EOS – o 11,1%, za nim kolejno Bitcoin Cash o 9%, Stellar o 8,8% oraz XRP o 7,6%. Wartość Bitcoina zmiejszyła się o 2,3%, ustanawiając tym samym jego cenę poniżej 5.500 dolarów.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 8.4 mld dolarów i wynosi obecnie 176.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 57.3 mld dolarów.

źródła: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button