News

#648 Newsy z dnia 28.04.2019

Z niedzielnych wydarzeń: Paxos wyda do 100 mln stablecoinów na nowym Blockchainie; Akcjonariusze Bitfinex są spokojni o wypłacalność giełdy; Cryptojacking w zaniku; Aktualna sytuacja na giełdach. 

• Paxos wyda do 100 mln stablecoinów na nowym Blockchainie: 

Paxos, emitent stablecoinów, będzie współpracował z Ontology, aby wyemitować do 100 milionów swoich tokenów PAX na Blockchainie Ontology, powiązanych 1:1 z dolarem amerykańskim, począwszy od następnego miesiąca.

Paxos Standard jest regulowaną walutą amerykańską wspieraną przez dolara amerykańskiego i została uruchomiona we wrześniu ubiegłego roku. Obecnie jest dostępna tylko na Blockchainie Ethereum jako token ERC-20, ale teraz pojawi się druga opcja. Nowa wersja PAX będzie miała ten sam symbol i będzie zgodna ze standardem tokena OEP-4 na Blockchainie Ontology.

Współzałożyciel Ontology, Andy Ji, wyjaśnił, że chociaż Paxos nadal będzie podmiotem do przeprowadzania procesu KYC oraz deponowania i wycofywania dolarów amerykańskich, upoważnia on Ontology do wydania PAX na swoim Blockchainie.

Uruchomienie PAX na Blockchainie Ontology stworzy więcej historii sukcesu tradycyjnych firm przekształcających się w firmy o strukturze rozproszonej i zapewni partnerom korporacyjnym i inwestorom instytucjonalnym regulowaną, niezawodną i bezpieczną bramę do świata aktywów cyfrowych.

– powiedział Andy Ji.

Informacja ta pojawia się niedługo po oskarżeniu prokuratora generalnego w Nowym Jorku, że giełda Bitfinex, która dzieli kierownictwo i właścicieli z emitentem stablecoina Tether, straciła 850 milionów dolarów funduszy korporacyjnych i klientów, a następnie wykorzystała rezerwy Tether, aby potajemnie pokryć niedobór.

Kierownictwo Ontology podkreśliło, że w przeciwieństwie do Tether, PAX zapewnia otwartą kontrolę, a wszystkie jej depozyty w dolarach amerykańskich są przechowywane na niezależnych rachunkach banków ubezpieczonych w Federal Deposit Insurance Corp. w USA.

• Akcjonariusze Bitfinex są spokojni o wypłacalność giełdy: 

Dwaj akcjonariusze największej giełdy kryptowalut Bitfinex powiedzieli, że nie są zaniepokojeni zarzutami prokuratora generalnego w Nowym Jorku dotyczącymi niewypłacalności giełdy.

W styczniu ubiegłego roku Zhao Dong, udziałowiec giełdy, twierdził na platformie mikroblogowej Weibo, że saldo rezerw Bitfinex i Tether wynosi ponad 3 mld dolarów. Salda były podobno pokazywane Dongowi przez Giancarlo Devasini, dyrektora finansowego Tether i Bitfinex.

To obala wszystkie pogłoski wokół USDT.

– podsumował Dong.

W kontekście ostatnich zarzutów przeciwko Bitfinex, zgodnie ze sprawozdaniem CoinDesk, Devasini podobno powiedział Dongowi, że Bitfinex potrzebuje kilku tygodni, a fundusze zostaną odblokowane. Zgodnie z informacjami, Dong określił, że fundusze znajdowały się w kilku bankach w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Portugalii. Kolejny udziałowiec, Tian Jia, powiedział podobno, że utrzymuje poparcie dla giełdy pomimo trwających kontrowersji.

Tether i Bitfinex opublikowali wspólne oświadczenie na swoich blogach odpowiadające na zarzuty, że fundusze Tether zostały wykorzystane na pokrycie strat w wysokości 850 mln dolarów na giełdzie kryptograficznej. W opublikowanym poście ogłoszono, że pozwy sądowe w biurze prokuratora generalnego w Nowym Jorku są pełne fałszywych twierdzeń.

Już w styczniu zeszłego roku krytycy stablecoina – którego emitent twierdził, że ma rezerwę 1 dolara na każdą wydaną jednostkę – sugerowali, że w rzeczywistości operuje on rezerwą ułamkową i wydaje więcej tokenów, niż ma na to pokrycie. Firma odpowiedziała na oskarżenie, wydając nieoficjalny audyt, który wykazał, że Tether został w pełni pokryty w czerwcu 2018 r.

• Cryptojacking w zaniku: 

Nielegalny mining kryptowalut – lub inaczej cryptojacking – przeciwko konsumentom zasadniczo zanikł, deklaruje MalwareBytes, firma zajmującą się cyberbezpieczeństwem, w wydanym przez siebie raporcie.

Według raportu, po zamknięciu przeglądarkowej usługi miningu CoinHive na początku marca – kiedy zespół twierdził, że projekt stał się ekonomicznie niezawodny – cryptojacking przeciwko konsumentom znacznie się zmniejszył. Jednocześnie liczba takich ataków na firmy wzrosła od ostatniego kwartału.

Ponadto MalwareBytes zauważa również, że posiadacze Bitcoinów, którzy używają portfeli Electrum na komputerach Mac, stracili ponad 2,3 miliona dolarów w skradzionych kryptowalutach przez strojanizowaną wersję portfela w pierwszym kwartale tego roku.

Cryptojacking to wykorzystanie urządzenia obliczeniowego do miningu kryptowaluty bez wiedzy właściciela urządzenia. Powszechne efekty odczuwane przez użytkowników to spowolnienie pracy urządzenia, większe wytwarzanie ciepła i krótszy czas pracy baterii. Prawdopodobnie preferowaną kryptowalutą w przypadku takich ataków, jest kryptowaluta Monero, a wszystko dzięki możliwości wydobywania jej na sprzęcie niższego rzędu.

Zgodnie z doniesieniami z maja ubiegłego roku, skrypt Coinhive został wykryty na ponad 300 witrynach rządowych i uniwersyteckich na całym świecie. W tym tygodniu firma Symantec z siedzibą w Stanach Zjednoczonych odkryła nowe szkodliwe oprogramowanie kryptograficzne, które celuje głównie w przedsiębiorstwa.

• Aktualna sytuacja na giełdach: 

Miniona doba na giełdach kryptowalut przyniosła dziś delikatną przewagę zieleni. Swoją wartość wśród pierwszej dziesiątki czołowych kryptowalut zwiększyły Binance Coin o 1,9%, Bitcoin o 0,8%, Stellar i Ethereum o 0,5%, a za nimi EOS i XRP o 0,4%. Spadki należą dziś do Litecoin o 3,5% oraz Cardano o 2,6%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 1 mld dolarów i wynosi obecnie 172.1 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 38,4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button