News

#649 Newsy z dnia 29.04.2019

Z poniedziałkowych wydarzeń: Jaguar nawiązuje współpracę z IOTA; Znany bank inwestycyjny notuje olbrzymie straty; SEC zawiesza handel papierami wartościowymi krypto giełdy; HTC zapowiada drugą generację smartfona Blockchain; Aktualna sytuacja na giełdach.

Jaguar nawiązuje współpracę z IOTA:

Brytyjski producent samochodów Jaguar Land Rover użyje sieci Blockchain IOTA do nagradzania kierowców kryptowalutą za udostępnianie danych, potwierdziły firmy w komunikacie prasowym.

Jako część planu gromadzenia lepszych informacji na temat warunków drogowych i osiągów pojazdów, Jaguar będzie dystrybuował tokeny IOTA na inteligentne portfele powiązane z uczestniczącymi w programie kierowcami. Kierowcy będą mogli wymienić je na różne produkty, w tym opłaty drogowe, a nawet kawę, mówi Jaguar.

W przyszłości autonomiczny samochód mógłby podjechać do stacji ładującej, naładować się i zapłacić, podczas gdy jego właściciel mógłby zdecydować się na udział w ekonomii współdzielenia – zdobywając nagrody dzięki udostępnianiu przydatnych danych, takich jak ostrzeganie innych samochodów o korkach.

– powiedział Russell Vickers, architekt oprogramowania. 

Współpraca z IOTA stanowi część programu Jaguar o nazwie Destination Zero, który ma na celu walkę z wypadkami, zatorami i emisjami w przemyśle motoryzacyjnym.

Nasza technologia rozproszonego rejestru doskonale nadaje się do umożliwienia płatności między maszynami za inteligentne ładowanie, parkowanie i opłaty za przejazd, a także stwarza możliwości dla kierowców do zarabiania na własnej cyfrowej walucie.

– dodał Holger Köther, szef partnerstw w IOTA .

Znany bank inwestycyjny notuje olbrzymie straty:

Bank inwestycyjny Crypto Galaxy Digital w 2018 r. odnotował stratę netto w wysokości 272,7 mln dolarów, ogłosiła firma w komunikacie prasowym.

Według The Block, dyrektor generalny Michael Novogratz powiedział, że ostatni kwartał roku dla branży kryptograficznej „był trochę jak oglądanie zeszłej nocy Game of Thrones” – nawiązując do reputacji serialu o krwawej, brutalnej fabule. 

Wyniki w tym roku w żadnym razie nie były świetne… Ale to trochę mylące, ponieważ dla mnie liczy się utrata operacyjna i to, co robi nasza księga gotówkowa.

– powiedział.

Novogratz dodał, że celem Galaxy Digital jest „sprawienie, aby nasza działalność operacyjna była jak najbliżej punktu zerwania” – i powiedział, że do tej pory w 2019 r. poczyniono znaczne postępy. Ujawniając wyniki, stwierdził, że początek roku „przyniósł znaczny wzrost aktywności w naszych liniach biznesowych” oraz dodał, że zwyżka na rynkach aktywów cyfrowych miała korzystny wpływ na firmę.

Novogratz jest pozytywnie nastawiony w stosunku do długoterminowego potencjału Bitcoina. W lutym przewidywał, że kryptowaluta stanie się cyfrowym złotem i że 8.000 dolarów jest możliwym średnioterminowym punktem cenowym.

SEC zawiesza handel papierami wartościowymi krypto giełdy:

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) tymczasowo zawiesiła obrót papierami wartościowymi krypto-giełdy Bitcoin Generation. W oświadczeniu SEC poinformowała, że zawieszenie będzie obowiązywało od 21:30 EDT dnia 29 kwietnia do 23:59 EDT dnia 10 maja.

SEC oświadczyła, że podjęła decyzję ze względu na obawy dotyczące dokładności i adekwatności informacji na rynku dotyczących firmowych akcji zwykłych, działań promocyjnych i wpływ, jaki miały one na rynek, a także bieżącą sytuację finansową firmy.

Komisja ostrzega brokerów, akcjonariuszy i potencjalnych nabywców, że powinni uważnie rozważyć powyższe informacje wraz z wszystkimi innymi dostępnymi obecnie informacjami oraz wszelkimi informacjami później wydanymi przez spółkę.

– pisze SEC.

Brokerzy i dealerzy są zachęcani, aby nie wchodzić w notowania dotyczące papierów wartościowych Bitcoin Generation, chyba że ściśle przestrzegają zasad komisji.

Jesienią ubiegłego roku SEC zawiesiła handel papierami wartościowymi firmy z Nevady, która fałszywie twierdziła, że jej działalność kryptograficzna została zatwierdzona przez SEC.

HTC zapowiada drugą generację smartfona Blockchain:

Tajwański gigant z branży elektroniki użytkowej, HTC, ujawnił plany wprowadzenia na rynek modelu drugiej generacji smartfona opartego na technologii Blockchain jeszcze przed końcem 2019 r. Wiadomość ta została ogłoszona w publikacji Digitimes.

Według szefa zdecentralizowanego HTC Phila Chen’a, ruch ten ma na celu zwiększenie sprzedaży smartfonów i rozszerzenie ekosystemu Blockchain firmy. Jak wcześniej informowaliśmy, HTC po raz pierwszy ujawnił plany dotyczące swojego smartfona zorientowanego na Blockchain, nazwanego „Exodus”, wiosną 2018 r., którego wdrożył do sprzedaży w tym samym roku.

Chen ujawnił, że wyniki sprzedaży telefonu Exodus pierwszej generacji spełniły oczekiwania firmy, zauważając, że oprócz użytkowników Bitcoinów i Eterów, popyt na ten produkt znacznie zwiększyły nowe startupy zajmujące się kryptografią.

Model drugiej generacji telefonu rozszerzy obsługiwane aplikacje Blockchain na takie obszary, jak przeglądanie, przesyłanie wiadomości i media społecznościowe. Będzie to uzupełnienie istniejącego wsparcia telefonicznego dla kryptowalut i zarządzania transakcjami, a także spersonalizowanych e-portfeli.

Te nowe aplikacje komunikacyjne Blockchain będą oparte na połączeniach peer-to-peer, zamiast być kierowane za pośrednictwem kart w chmurze lub mainframe, jak w telefonie poprzedniej generacji, dodał Chen. Odniósł się on do scentralizowanych aplikacji konsumenckich, które odniosły szczególny sukces, takich jak aplikacja usług taksówkarskich Uber i strona rezerwacji zakwaterowania Airbnb, ustanawiając poprzeczkę dla rozwijającego się sektora technologii zdecentralizowanych i Blockchain.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach po upływie doby obserwujemy widoczne spadki prawie wszystkich czołowych kryptowalut. W czołowej dwudziestce, z powodów wspomnianych wcześniej, IOTA widocznie odstaje swoim dodatnim wynikiem na poziomie 18,8%. Ścisła czołówka wygląda następująco: Bitcoin notuje spadek o 1,1%, Ethereum o 2,3%, XRP o 1,5%, Bitcoin Cash o 8,2% a EOS o 4,6%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 3.4 mld dolarów i wynosi obecnie 168.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 42.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button