News

#651 Newsy z dnia 01.05.2019

Ze środowych wydarzeń: CoinMarketCap stawia giełdom nowe wymagania; Tether prześwietlony; Amazon Web Services uruchamia nową usługę; Kanadyjskie banki wykorzystają Blockchain do identyfikacji klientów; Aktualna sytuacja na giełdach.

CoinMarketCap stawia giełdom nowe wymagania:

CoinMarketCap usunie giełdy ze swoich obliczeń, jeśli do czerwca nie dostarczą obowiązkowych danych, napisała firma w swoim wpisie na blogu z okazji szóstej rocznicy. 

CoinMarketCap, główne źródło danych na temat wszystkich sprzedawanych walut cyfrowych, z okazji swoich szóstych urodzin wydało serię ogłoszeń. W związku z tym CMC ogłosiło nowy sojusz o nazwie Data Accountability & Transparency Alliance (DATA), aby zapewnić „większą przejrzystość, odpowiedzialność i ujawnianie informacji o projektach w przestrzeni kryptograficznej”.

Ogromna liczba giełd dołączyła już do nowego sojuszu, w tym Binance, Bittrex, OKEx, Huobi, Liquid, UpBit, IDEX, OceanEX, Gate.io, KuCoin, HitBTC i Bitfinex, przy czym w przyszłości oczekuje się większej liczby partnerów.

W ramach swojej inicjatywy przejrzystości CoinMarketCap będzie teraz wymagać od wszystkich giełd kryptograficznych dostarczenia obowiązkowych danych API, które obejmują dane dotyczące transakcji oraz dane z portfela zamówień w czasie rzeczywistym. Podkreślając, że warunek będzie obowiązkowy, CMC napisało, że żadna giełda, która nie dostarcza tych obowiązkowych danych, nie zostanie uwzględniona w kalkulacji ceny i skorygowanego wolumenu na stronie.

Giełdy mają teraz 45-dniowy okres karencji na przesłanie wymaganych danych, natomiast zmiany wejdą w życie 14 czerwca 2019 r. pisze CoinMarketCap.

Oprócz zapowiedzi sojuszu DATA, CMC wprowadziło również nowe funkcje, takie jak CoinMarketCap Block Explorers, sklep CoinMarketCap, API Revised Plans i aplikacje mobilne CoinMarketCap.

Tether prześwietlony:

Firma stojąca za stablecoinem Tether (USDT) ma ilość gotówki wystarczającą, aby pokryć jedynie trzy czwarte rosnącej puli tokenów, co potwierdzili prawnicy w opublikowanych dokumentach.

W ramach trwającego procesu prawnego z udziałem nowojorskiego prokuratora generalnego, Zoe Phillips z firmy prawniczej Morgan Lewis powiedziała, że w momencie pisania tego dokumentu 74% rezerw Tether miało pokrycie w dolarze lub ekwiwalentach.

Liczba ta nie spełnia wcześniejszych obietnic złożonych przez dyrektorów Tether, że każdy token USDT miał pełne pokrycie przez fiat, coś, co wydawał się potwierdzać wyciąg bankowy opublikowany w grudniu ubiegłego roku.

W rzeczywistości, rezerwy gotówki i ekwiwalentów gotówkowych samego Tether (bez linii kredytowej) pokryłyby około 74 ilości Tether.

–  pisze Phillips.

Walka prawna wynika z twierdzeń, że giełda kryptowalut Bitfinex, która podziela swojego CEO z Tether, wykorzystała rezerwy na zatkanie dziur pozostawionych po problematycznej umowie outsourcingowej w 2018 r. Twierdzenia, które zarówno Bitfinex, jak i Tether obecnie obalają, są ostatnimi z serii problemów, z którymi zmagają się obie firmy w zakresie przejrzystości ich działalności.  Bitfinex, na przykład, wcześniej stanął przed oskarżeniami, że był niewypłacalny, czemu publicznie zaprzeczył. 

Amazon Web Services uruchamia nową usługę:

Zgodnie z opublikowanym ogłoszeniem, Amazon Web Services (AWS), spółka zależna detalicznego giganta Amazon zajmująca się przetwarzaniem chmurowym (ang. cloud computing), uczyniła swój pakiet Amazon Managed Blockchain (AMB) ogólnie dostępnym.

Produkt ten rzekomo umożliwi klientom ustanowienie sieci Blockchain w swoich organizacjach oraz korzysta z otwartych struktur Ethereum i Hyperledger. Amazon szczególnie podkreśla, że AMB może skalować, aby obsługiwać tysiące do milionów transakcji.

Firma twierdzi, że usługa Blockchain-as-a-Service (BaaS) umożliwi firmom szybsze i tańsze tworzenie własnych sieci, ponieważ eliminuje potrzebę „dostarczania sprzętu, instalowania oprogramowania, tworzenia i zarządzania certyfikatami dostępu”

Amazon Managed Blockchain zajmuje się dostarczaniem węzłów, konfigurowaniem sieci, zarządzaniem certyfikatami i bezpieczeństwem oraz skalowaniem sieci.

– powiedział Rahul Pathak, dyrektor generalny Amazon Managed Blockchain w AWS.

Zgodnie z ogłoszeniem AWS, główne firmy, które wdrożyły AMB, to amerykański gigant komunikacyjny AT&T, globalna firma zajmująca się żywnością i napojami Nestlé oraz Singapore Exchange Limited. AWS początkowo zapowiedziało AMB w listopadzie ubiegłego roku wraz z Amazon Quantum Ledger Database (QLDB).

Kanadyjskie banki wykorzystają Blockchain do identyfikacji klientów:

Pięć kanadyjskich banków będzie stosować system identyfikacji użytkowników oparty na Blockchain opracowany przez rozpoczynającą działalność firmę SecureKey Technologies, donosi Bloomberg.

Według ogłoszenia system identyfikacji cyfrowej Verified.Me jest teraz dostępny dla klientów Royal Bank of Canada, Toronto-Dominion Bank, Bank of Nova Scotia, kanadyjskiego Imperial Bank of Commerce i Desjardins Group. Usługa będzie wkrótce dostępna również dla użytkowników usług świadczonych przez Bank of Montreal i National Bank of Canada, a Sun Life Financial będzie pierwszym ubezpieczycielem z Ameryki Północnej, który będzie korzystał z systemu.

Bloomberg cytuje prezesa SecureKey Grega Wolfonda, który oświadczył, że oczekuje, iż usługa będzie wykorzystywana przez konsumentów do udowodnienia swojej tożsamości w celu uzyskania dostępu do kont bankowych i usług rządowych oraz otwierania kont do końca 2019 r.

Będą mogli udostępniać swoje dane w bezpieczny i zaufany sposób, czego nigdy wcześniej nie mogli zrobić.

– powiedział.

Przyjęcie tego nowego systemu identyfikacji jest podobno częścią zmiany w kierunku otwartej bankowości zainicjowanej przez Canadian Bankers Association.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach po upływie doby obserwujemy przewagę wzrostów. W czołowej dziesiątce na wartości straciły jedynie XRP i Binance Coin, kolejno o 0,9% i 1,3%. Bitcoin notuje wzrost o 0,8%, Ethereum o 1,1% a Bitcoin Cash o 6,4%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 2.3 mld dolarów i wynosi obecnie 175.1 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 43 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button