News

#652 Newsy z dnia 02.05.2019

Z czwartkowych wydarzeń: Światowe Forum Ekonomiczne wspiera rozwój i implementację Blockchain; Powstał nowy stablecoin; Binance nawiązuje nową współpracę; Aktualna sytuacja na giełdach.

• Światowe Forum Ekonomiczne wspiera rozwój i implementację Blockchain:

Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) połączyło siły z ponad 100 globalnymi łańcuchami dostaw i liderami logistyki w celu standaryzacji aplikacji Blockchain, ogłosiła organizacja.

WEF, organizacja z siedzibą w Szwajcarii, której dewizą jest zaangażowanie w „poprawę stanu świata”, ogłosiła nowy projekt „Redesigning Trust: Blockchain for Supply Chains”.

Projekt ma na celu stworzenie szerokiej społeczności zainteresowanych stron, aby współtworzyć interoperacyjne aplikacje Blockchain w branży logistycznej i wykorzystać zestaw narzędzi open source do odpowiedzialnego wdrażania Blockchain, eliminując szum wokół technologii.

Według informacji prasowej ponad 20 rządów, głównych dostawców i dostawców łańcucha dostaw, w tym Maersk, Hitachi, Mercy Corps, Korea Customs Service, Llamasoft i Ports of Los Angeles, Oakland, Valencia i Rotterdam dołączyło do projektu Blockchain WEF’s Redesigning Trust.

Nadia Hewett, kierownik projektu w WEF Blockchain and Distributed Ledger Technology, powiedziała, że ​​twórcy rozwiązań łańcucha dostaw potrzebują jasnych wytycznych, narzędzi i ram w celu zmniejszenia ryzyka i maksymalizacji korzyści z Blockchain. Hewett podkreśliła, że nowa inicjatywa pomoże społeczności „poskładać układankę, aby inni nie musieli zaczynać od zera”.

Niedawno WEF wydał raport na temat cyberbezpieczeństwa związanego z Blockchain, wskazując, że większość naruszeń danych nie wynika z umiejętności hakerów, ale jest spowodowana niewystarczającymi środkami bezpieczeństwa.

25. kwietnia dyrektor ds. Informacji FedEx wezwał dostawców z branży do opracowania standardów w aplikacjach Blockchain.

• Powstał nowy stablecoin:

TrustToken opublikował swój najnowszy stablecoin, TrueCAD, który powiązany jest z kanadyjskim dolarem.

TrustToken stworzył również wiele innych stablecoinów, takich jak TrueUSD (dolary amerykańskie), TrueGBP (funty brytyjskie) i TrueAUD (dolary australijskie). Każdy z nich jest wspierany w rzekomym stosunku 1: 1 z powiązanymi walutami fiducjarnymi.

Na razie posiadacze mogą korzystać z tych czterech stablecoins w aplikacji TrustToken i oczekiwać, że będą notowane na giełdach. Jak zapewnia zespół TrustToken, stanie się to w ciągu najbliższych tygodni lub miesięcy. Zauważaj` ponadto, że niektóre z ich produktów są już przedmiotem obrotu na najlepszych giełdach, takich jak Binance, Huobi i OKEx.

Stablecoiny to cyfrowe żetony, które są zabezpieczone przez oddzielny składnik aktywów, taki jak minerał lub waluta lub są stabilizowane przez algorytm. Co więcej, stablecoiny mogą przyjmować wiele różnych form i nawet niekoniecznie wymagają wsparcia ze środków trwałych.

TrustToken nawiązuje do tego faktu w swoim oświadczeniu o TrueCAD:

Chcieliśmy mieć prosty stablecoin, bez potrzeby zaufania do ukrytego konta bankowego lub specjalnego algorytmu w jakiejś firmie. […] Nasze inteligentne umowy (smart contracts) o otwartym kodzie zapewniają parytet 1: 1 pomiędzy TrueCAD i CAD na kontach.

TrueCAD i TrueAUD to dwie z czterech nowych stablecoinów powiązanych z walutami narodowymi, które TrueToken ogłosił w 2019 r. Kolejnym punktem programu na rok są TrueEUR i TrueHKD, odpowiednio dla euro i Hongkongu.

Prawnicy niedawno potwierdzili w dokumentach sądowych, że Tether stablecoin USDT nie jest wspierany 1: 1 z dolarami amerykańskimi. W rzeczywistości Zoe Phillips z firmy prawniczej Morgan Lewis powiedział, że tylko 3/4 rezerw Tether miało wsparcie w dolarze.

• Binance nawiązuje nową współpracę:

Giełda kryptowalut Binance, nawiązała współpracę z dostawcą rozwiązań monitorujących Blockchain – Elliptic – aby zwiększyć zgodność z przepisami w ramach międzynarodowej ekspansji.

W ramach planów zapewnienia płynnych operacji i bezpieczeństwa, Binance użyje Elliptic, aby zapewnić zgodność z różnymi wymaganiami władz. W szczególności chodzi o Samuela Lima, dyrektora ds. Zgodności z przepisami Binance, który mówi, że najnowsza umowa będzie koncentrować się na przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy (AML).

W ubiegłym miesiącu giełda połączyła się również z firmą CipherTrace, zajmującą się analizami Blockchain, koncentrując się również na AML, po tym, jak organy nadzoru z macierzystej jurysdykcji Binance na Malcie zatwierdziły jej działalność:

Wybór CipherTrace jako naszego rozwiązania bezpieczeństwa w łańcuchu zwiększy naszą ekspansję i zbuduje większe zaufanie wśród naszych użytkowników, regulatorów i instytucji finansowych.

– powiedział Lim i kontynuował:

Ta współpraca wzmocni nasz istniejący światowej klasy program zgodności z AML i pomoże nam rozwinąć się na nowe rynki w najbardziej zgodny sposób.

Przypominamy, że Binance chce zadebiutować w nadchodzących miesiącach w swoim zdecentralizowanym ekosystemie handlowym, nazwanym Binance DEX.

• Aktualna sytuacja na giełdach:

Czwartek, 2. maja – kontynuowane są wczorajsze łagodne ruchy rynkowe, przy czym większość z dwudziestu największych kryptowalut ma zielony, z typowym wzrostem od 1 do 3%, jak pokazują dane Coin360.

Bitcoin (BTC) wzrósł o 1,4% w ciągu dnia i jest sprzedawany po cenie 5.455 dolarów, zgodnie z CoinMarketCap. Po gwałtownym wzroście na początku 7-dniowego wykresu – najwyższa kryptowaluta szybko ogarnęła gwałtowny spadek poniżej 5.200 dolarów tego samego dnia. Od tego czasu Bitcoin odzyskał pozytywną dynamikę i dziś zbliża się do poziomu 5.470 dolarów.

Największy altcoin według kapitalizacji rynkowej, Ethereum (ETH), praktycznie nie zmienia ceny w ciągu ostatnich 24. godzin i wynosi około 160 dolarów. W tygodniu Ethereum odnotowało 2,5% stratę.

XRP podobnie nie widział praktycznie żadnej zmiany cen w tym dniu i obecnie jest notowany na 0,3 dolara. W tym tygodniu XRP zamknął nieznaczny wzrost o 0,43%.

Dziesięć największych kryptowalut jest w dużej mierze zielonych, prawie wszystkie ograniczone do 3% zysku, z godnym uwagi wyjątkiem tokena Binance (BNB) – który zwiększył cenę o 7,46% w ciągu dnia i kosztuje 23,39 dolara.

Po BNB, najwyższy zysk wśród dwudziestu najlepszych kryptowalut zanotował Neo (NEO), który wzrósł o 3,3%.

Całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wynosi obecnie około 177,06 mld dolarów – około 1,9 mld mniej niż tygodniowy szczyt z 25. kwietnia.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button