News

#653 Newsy z dnia 03.05.2019

Z piątkowych wydarzeń: Binance w trakcie wprowadzania margin tradingu; Znaczna większość milionerów zainteresowana inwestowaniem w krypto; Microsoft ogłasza nową platformę Blockchain; Europol zamyka drugi największy rynek dark web; Dzień zakończony mocnymi wzrostami.

Binance w trakcie wprowadzania margin tradingu:

Zmiany wprowadzone w publicznym interfejsie programowania aplikacji (API) głównej giełdy kryptowalut Binance ujawniają, że firma umożliwiła obrót depozytami zabezpieczającymi dla dziewięciu par handlowych.

W aktualizacji API zostały dodane dwie zmienne. Nazwa pierwszej dodanej zmiennej to „isSpotTradingAllowed”, podczas gdy druga to „isMarginTradingAllowed”. Samoobjaśniające się nazwy zmiennych sugerują, że Binance jest w trakcie wdrażania możliwości margin tradingu. 

Użytkownik Reddita wskazał, że flaga isMarginTradingAllowed – która wcześniej była wyłączona dla wszystkich par – jest teraz włączona dla dziewięciu par handlowych. Dostępne pary to: BTC / USDT, BNB / BTC, BNB / USDT, ETH / BTC, ETH / USDT, TRX / BTC, TRX / USDT, XRP / BTC, XRP / USDT.

Odnosząc się do postu, CEO Binance, CZ, napisał na Twitterze:

Inteligencja tłumu jest niesamowita.

Binance obiecał w sekcji rozwijania swojej białej księgi, że obrót depozytami będzie realizowany po transakcjach spotowych i przed transakcjami terminowymi na giełdzie. Jak wskazuje jeden z użytkowników Reddita w komentarzu do postu, nowością jest teraz rzeczywista zmiana API. 

Znaczna większość milionerów zainteresowana inwestowaniem w krypto:

68% osób z wysokimi dochodami z całego świata już zainwestowało lub planuje zainwestować w krypto do końca 2022 r., jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez dubajską firmę deVere Group.

DeVere Group ma pod nadzorem ponad 10 mld dolarów w aktywach oraz ponad 80.000 klientów zlokalizowanych w 100 krajach.

Ponad dwie trzecie osób z całego świata, których wartość aktywów jest równoważna lub większa niż 1 mln funtów brytyjskich, zainwestuje w kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Ethereum i XRP. W nowym badaniu wzięło udział ponad 700 klientów deVere, zlokalizowanych w głównych krajach świata, takich jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Australia, Japonia, Katar, Szwajcaria, Meksyk, Hongkong, Hiszpania, Francja, Niemcy i Republika Południowej Afryki oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Założyciel i dyrektor generalny DeVere, Nigel Green, przedstawił pięć głównych czynników, które sprawiają, że bogacze z całego świata mają na oku krypto, nie wliczając Fear Of Missing Out lub FOMO. Według Greena, pierwszym głównym powodem jest to, że kryptowaluty są bezgraniczne, co umożliwia dostęp do nich na całym świecie.

Inne czynniki obejmują fakt, że krypto odpowiada ogólnemu ogólnoświatowemu trendowi rosnącej cyfryzacji, zdolności krypto do dostarczania rozwiązań dla rzeczywistych problemów, takich jak międzynarodowe przekazy pieniężne i świadczenie usług dla szacowanej dwumiliardowej populacji nieposiadającej konta bankowego, a także akceptacja przez młodsze pokolenie i aktywne zaangażowanie inwestorów instytucjonalnych.

Green stwierdził ponadto, że po osiągnięciu pewności „niebo jest limitem dla kryptowalut”, dodając, że nowa ankieta wykazała „uzasadniony międzynarodowy wzrost kryptooptymizmu.

Microsoft ogłasza nową platformę Blockchain:

Firma Microsoft w komunikacie prasowym ogłosiła w pełni zarządzaną usługę Azure Blockchain Service. Nowa platforma Blockchain-as-a-Service (BaaS) rzekomo umożliwi użytkownikom tworzenie aplikacji Blockchain w prekonfigurowanej sieci.

Według szefa komunikacji korporacyjnej Microsoftu, Franka Shawa, usługa ta upraszcza tworzenie i zarządzanie sieciami Blockchain konsorcjum. Shaw zauważył ponadto, że usługa Azure Blockchain Service może utworzyć nową sieć konsorcjum „za pomocą kilku prostych kliknięć” oraz pozwolić użytkownikowi wykonywać podstawowe operacje, takie jak dodawanie nowych członków do sieci.

Quorum, platforma open-source Blockchain wspierana przez JPMorgan Chase, jest pierwszą platformą, którą można zarządzać za pośrednictwem usługi Azure Blockchain Service.

Ponieważ jest on zbudowany na popularnym protokole Ethereum, który ma największą na świecie społeczność programistów Blockchain, Quorum jest naturalnym wyborem.

– wyjaśnia CTO Azure, Mark Russinovich.

Europol zamyka drugi największy rynek dark web: 

Niemiecka policja, wraz z Europolem, zamknęła serwery dark webowego rynku i zajęła sześciocyfrową kwotę w kryptowalutach od aresztowanych podejrzanych, ogłosił Europol.

Wall Street Market, podobno drugi pod względem wielkości światowy rynek na dark web, został zamknięty przez niemiecką federalną policję kryminalną pod zwierzchnictwem niemieckiego biura prokuratora.

Według raportu niemieckie władze aresztowały trzech podejrzanych i przejęły ponad 550.000 euro w gotówce wraz z Bitcoinem i Monero w sześciocyfrowych kwotach (wartość rzeczywista nieokreślona), a także kilka samochodów, komputerów, dysków twardych i innych przedmiotów.

Europol zauważył, że na Wall Street Market zarejestrowano ponad 1.15 mln użytkowników, z czego 5.400 jako sprzedawców narkotyków, skradzionych danych, fałszywych dokumentów i złośliwego oprogramowania.

W tym samym komunikacie Europol oficjalnie ogłosił, że fińska służba celna zorganizowała również obalenie podobnego rynku Valhalla, znanego również jako Silkkitie. Według Helsinki Times władze dokonały również „znacznego zajęcia Bitcoinów” ze strony internetowej, która działała w anonimowej sieci Tor od 2013 r.

Dzień zakończony mocnymi wzrostami:

Giełdy po upływie doby wykazują bardzo wyraźne wzrosty. Wartość Bitcoina wzrosła o 5,5% i utrzymuje się na poziomie 5.800 dolarów. Ethereum notuje zwrost o 5%, XRP o 1,8%, Bitcoin Cash o 8,2% a Litecoin o 8,1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 9.1 mld dolarów i wynosi obecnie 186.1 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 58.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button