News

#654 Newsy z dnia 04.05.2019

Z sobotnich wydarzeń: Coinbase traci kolejnego dyrektora; Singapur uznaje potencjał Blockchain w płatnościach transgranicznych; Czołowe amerykańskie firmy farmaceutyczne wykorzystają Blockchain; Aktualna sytuacja na giełdach.

Coinbase traci kolejnego dyrektora:

Dyrektor ds. technologii w głównej amerykańskiej giełdzie kryptowalut Coinbase, Balaji Srinivasan, ogłosił na Twitterze swoje odejście z firmy.

W swoim tweecie Srinivasan powiedział, że cieszył się czasem spędzonym w giełdzie, i że teraz zrobi sobie czas wolny, aby „odzyskać formę – i być na bieżąco z wszystkim, co się dzieje”, odkąd był zajęty pracą w Coinbase. W swojej karierze Srinivasan był również współzałożycielem organizacji Coin Center. Był dyrektorem generalnym Earn, kiedy firma została przejęta przez Coinbase w kwietniu ubiegłego roku.

Coinbase stracił już trzech dyrektorów w ciągu sześciu miesięcy. W kwietniu Coinbase zamknął również swoje biuro w Chicago i zmniejszył rozwój swojego matching engine, zwalniając podobno około 30 pracowników.

W tym tygodniu dyrektor ds. Badań w Coin Center, Peter Van Valkenburgh, wziął udział w gorącej debacie na temat państwowych i federalnych regulacji dotyczących krypto w wydarzeniu Business of Blockchain MIT Technology Review.

Singapur uznaje potencjał Blockchain w płatnościach transgranicznych:

Sopnendu Mohanty, Chief Fintech Officer w Monetary Authority of Singapore (MAS), powiedział, że Blockchain ma potencjał przy płatności transgranicznych, jednak agencja „nie widzi zbyt wiele” w cyfrowych walutach banków detalicznych. Mohanty przedstawił swoje uwagi podczas wydarzenia Blockchain in Business w Massachusetts Institute of Technology.

Mohanty ujawnił, że w 2016 r. decydenci nie mieli jasnej wiedzy na temat tego, czym jest Blockchain, więc MSA – bank centralny Singapuru – postanowił poeksperymentować z technologią, aby lepiej ją zrozumieć.

MSA nauczyło się od tego czasu wielu przypadków użycia związanych z Blockchain, w tym sposobu wdrażania technologii do organizowania płatności w systemie bankowym, rozliczania płatności z tytułu papierów wartościowych, a także sposobu dokonywania płatności transgranicznych, powiedział Mohanty.

Kontynuował, że choć agencja uznała wzrost wydajności, jaki może przynieść technologia, nie widziała przekonującej przyszłości dla walut cyfrowych banków detalicznych.

Dla przykładu Mohanty wspomniał o bankach centralnych Singapuru i Kanady, które pomyślnie wykorzystały swoje sieci Blockchain do przesyłania sobie nawzajem cyfrowych walut. 

Kolejna fala projektów Blockchain banków centralnych może przynieść dalsze postępy, wprowadzając eksplorację technologii wraz z pytaniami politycznymi dotyczącymi przyszłości płatności transgranicznych.

– powiedział.

W styczniu MAS ostrzegł opinię publiczną przed rzekomym scamem, który twierdził, że rząd oficjalnie przyjął kryptowalutę. Oprócz informowania o nowym oszustwie kryptograficznym, MAS ostrzegł również opinię publiczną w oświadczeniu o częstych problemach z inwestowaniem w kryptowaluty lub tokeny cyfrowe, podkreślając, że takie inwestycje wiążą się z wysokim ryzykiem.

Czołowe amerykańskie firmy farmaceutyczne wykorzystają Blockchain:

Pfizer Inc. i inne wiodące amerykańskie firmy farmaceutyczne przyłączyły się do projektu budowy sieci Blockchain dla przemysłu medycznego i farmaceutycznego, jak wynika z opublikowanego komunikatu prasowego.

Do grupy roboczej MediLedger dołączyły McKesson Corporation, AmerisourceBergen Corporation, Premier Inc. oraz Pfizer Inc.

MediLedger – inicjatywa Blockchainowej firmy Chronicled Inc. z siedzibą w San Francisco – ma na celu obniżenie kosztów i usprawnienie procesów udostępniania danych poprzez stworzenie wspólnej sieci.  Rozwiązanie rzekomo zautomatyzuje procesy uzgadniania umów i obciążeń zwrotnych. 

Obciążenia zwrotne – anulowane lub sporne transakcje – są częstym zjawiskiem w medycznych łańcuchach dostaw w Stanach Zjednoczonych, gdzie w płatności zaangażowane są różne podmioty, w tym programy rządowe i prywatni ubezpieczyciele.

Zgodnie z wydaniem, sieci już udało się ustanowić protokół weryfikacji zwrotnego leku, który jest zgodny z aktualnymi przepisami ustawy o bezpieczeństwie łańcucha dostaw leków w 2019 r. Dane uczestników będą rzekomo udostępniane tylko wybranym partnerom handlowym, ponieważ platforma nie zapewnia centralnego repozytorium wszystkich danych.

Komentując współpracę, CTO Chronicled, Maurizio Greco, powiedział:

Możemy zaprojektować [system Blockchain] tak, aby na przykład tylko posiadacz licencji mógł tworzyć zapisy dla własnych produktów. Może to wydawać się prostym zobrazowaniem, jednak jest to rewolucyjne.

Blockchain zyskuje na atrakcyjności w dziedzinie opieki zdrowotnej. Niedawno HMS Technologies Inc. (HMS), główny dostawca technologii informatycznych dla zdrowia w USA, ujawnił, że zintegruje platformę Blockchain Solve.Care z federalnymi inicjatywami informacyjnymi w dziedzinie zdrowia. Krok ten ma na celu zmniejszenie rządowych kosztów opieki zdrowotnej oraz poprawę interoperacyjności i dostępności.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Ostatnia doba na giełdach wykazała wyraźną korektę -wszystkie 10 największych kryptowalut notuje widoczne spadki. Bitcoin zmniejszył wartość o 2,1%, Ethereum o 3,6%, XRP o 1,8%, Bitcoin Cash o 3,7% a Litecoin o 3,4%. Największy spadek zanotował Cardano – o 4,5%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 5.1 mld dolarów i wynosi obecnie 181 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 52.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button