News

#66 Aktualności z dn. 23.09.2017

Z sobotnich wydarzeń: Amazon zaakceptuje Bitcoina; Bitcoin może zostać znów podzielony; Chiny pieczętują surowe prawo; BAT z nową platformą w październiku; Dobre wiadomości dla inwestorów.

• Amazon zaakceptuje Bitcoina:

Według biuletynu z raportu Jamesa Altuchera, Amazon wkrótce zacznie akceptować płatność Bitcoinem, co oficjalnie ogłosi już 26. października podczas ich konferencji. Współtwórca największego na świecie sklepu internetowego, słynie z dzieleniem się informacjami, które pomagają wykorzystać nowoczesne narzędzia w pozytywny sposób. Bitcoin jest teraz jednym z nich.

Na temat tego czy handel wewnętrzny powinien być na przykład nielegalny, mówi, że to nie ma większego sensu:

Nie sądzę, że kryptowaluty powinny być nielegalne. W handlu każdy kto ma wiedzę i potrafi ją wykorzystać, może zarobić i tak też jest na giełdzie.

Amazon Web Services w roku 2016 współpracował z firmą Digital Currency Group, która jest jedną z największych zajmujących się Bitcoinem, a także innymi firmami inwestycyjnymi, instytucjami finansowymi i ekspertami ds. kryptowalut. Celem firmy Amazon jest pośrednictwo między portfelem DCG, a klientami w transakcji cyfrowej waluty.

Altucher twierdzi, że ogłoszenie tej wiadomości, może to spowodować wzrost wartości Bitcoina, wbrew temu co wczoraj mówił Dimon z JP Morgan. To, co przyczyniło się do tego, że kryptowaluty są tak atrakcyjne, to ich zdolność do rewolucji wszystkiego w sferze finansów – od zmiany rządów, do nieetycznych praktyk bankowych, ponieważ nie istnieje scentralizowany serwer.

Przypominamy, że Google również akceptuje Bitcoina, ale tylko za pośrednictwem interfejsu API.

• Bitcoin może zostać znów podzielony:

Być może za niespełna dwa miesiące przeżyjemy kolejne emocje związane z podziałem Bitcoina. 18. listopada wprowadzona ma być kolejna modyfikacja na kodzie BTC, czyli rozmiar bloku będzie zwiększony do 2MB. Jednak nie wszyscy górnicy i programiści są co do tego zgodni, zatem coraz bardziej prawdopodobny staje się scenariusz z „trzecim Bitcoinem”.

W środowisku kryptowalut obserwujemy zamieszanie w zakresie nazewnictwa. Niektórzy Bitcoina nazywają Bitcoin SegWitx2 i uważają, że istnieją dziś dwa Bitcoiny, natomiast inni uznają jedynie Bitcoina, a Bitcoin Cash przez część użytkowników nazywany jest zwykłym altcoinem. Po ewentualnym kolejnym podziale, przywitamy kryptowalutę Bitcoin Core – trzeci kawałek bitcoinowego tortu.

Kluczowa data to 18. listopada, kiedy to spodziewane jest wydobycie bloku numer 494784. Odliczanie można śledzić można w tym miejscu.

• Chiny pieczętują surowe prawo:

Agencja prasowa Paper, poinformowała, że ​​chińscy regulatorzy zakazali możliwości handlu kryptowalutami w jakiejkolwiek formie. Zatem wszystkie wymieniane wcześniej  zostały skutecznie zakazane. Ponadto organy regulacyjne w Szanghaju zwróciły się o zapewnienie jak najlepszego zarządzania, w tym kierownictwem, dyrektorami, zespołem finansowym i członkami zespołu technicznego, aby współpracować w celu oczyszczenia działalności opartych na kryptowalutach.

Oficjalnym powodem zamknięcia giełd podanym  jest to, że cena Bitcoin jest niestabilna i może stanowić drogę do działań przestępczych. Poza tym platformy handlowe Bitcoina nie posiadają kwalifikowanego systemu regulacji i nie zapewniają wystarczającej ochrony inwestorom, jak twierdzą regulatorzy.

Organy regulacyjne wypowiedziały się również na temat ICO:

Jeśli konkretnym celem ICO było pozyskanie funduszy, wszystko będzie w porządku, jeśli fundusze zostaną zwrócone inwestorom i sprawa zostanie zamknięta. Ale jeśli ICO był wykorzystywany jako narzędzie do prania brudnych pieniędzy, to będzie trzeba podjąć odpowiednie kroki.

Insider zapytany o to, jak odbywa się zwrot funduszu ICO, wyjaśnił, że platformy, właściciele projektów i inwestorzy mogą dojść do porozumienia, a rząd odpowiada za nadzór zwrotu kapitału i ochronę praw inwestorów.

• BAT z nową platformą w październiku:

Platforma Basic Notice Token (BAT), o nazwie Mercury, ma zostać aktywowana 6. października. Błyskawiczna przeglądarka Brave będzie pierwszą aplikacją na nowej platformie. Kolejna przyszła aktualizacja, da użytkownikom możliwość przechodzenia procesu KYC (Know Your Customer) w celu uzyskania pełnej kontroli nad portfelem BAT, w tym możliwości wysłania kryptowaluty z portfela.

Istnieją dwie istotne różnice w interfejsie BAT Mercury:

  • Miesięczny budżet i saldo konta denominowane w BAT;
  • Przycisk kupna BAT pozostanie nieaktywny podczas pierwszego uruchomienia, ponieważ zostanie zainicjowany jednorazowy przepływ środków bez ponoszenia kosztów. Jednak w przypadku planowanej w późniejszych fazach aktualizacji portfela, przycisk BAT zostanie ponownie uruchomiony.

Algorytmy alokacji zostaną zachowane w wersji Brave Payments. Zespół BAT poinformował też, że na BAT Mercury będzie można handlować walutami fiat, takimi jak dolary, funty, euro i innymi, dzięki dojściu do porozumienia z nowymi partnerami.

• Dobre wiadomości dla inwestorów:

Wszystko wskazuje na to, że fala korekt zakończyła się – bynajmniej na chwilę. Obserwujemy znów napływ kapitału na rynek kryptowalut – tylko od wczoraj kapitalizacja zwiększyła się o 7 mld dolarów i wynosi dziś 129,7 mld dolarów. Prawdopodobnie informacje o zainteresowaniu Bitcoinem przez Google czy planowanym podłączeniem krypto pod Amazon, okazują się silniejszymi sygnałami, niż kontrowersyjne słowa Dimona czy też chińskie przepisy.

Bitcoin przez ostatnią dobę wzrósł o 3,7%. Inne większe kryptowaluty, również zanotowały wzrost wartości – Ethereum o 6,4%, a Litecoin o 1,9%. Bardzo dobry wynik zanotował Nexium, który 27. września wypuści na rynek długo oczekiwaną grę, zapowiadając jej start już ponad rok temu. Dzięki zbliżającemu się wydarzeniu, od wczoraj cena kryptowaluty Nexium wzrosła o 20%.

źródło: squawker.org, basicattentiontoken.org, paper, bitcoin-online.pl, cointelegraph.com, worldcoinidex.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button