News

#660 Newsy z dnia 10.05.2019

Z piątkowych wydarzeń: Niemcy planują pełne uregulowanie kryptowalut; Wielka Brytania wykonuje kroki zmierzające do regulacji kryptowalut; Kongresman USA namawia do zakazania kryptowalut; Kolejna Indyjska giełda zawiesza działalność; Aktualna sytuacja na giełdach.

Niemcy planują pełne uregulowanie kryptowalut:

Niemcy planują wprowadzenie projektu przepisów zezwalających na obligacje Blockchain jeszcze tego lata, poinformował lokalny dziennik biznesowy Handelsblatt.

Powołując się na Thomasa Heilmanna, dedykowanego Blockchain rządowego koalicyjnego korespondenta, publikacja ujawniła, że nowe ustawodawstwo nabrało już dużego rozpędu, biorąc pod uwagę istnienie dokumentu podsumowującego. 

Zdaniem Heilmanna, zarówno konieczne jak i korzystne dla Niemiec jest objęcie Blockchain wspierającą regulacją.

Uważamy za sprawę najwyższej wagi, abyśmy wprowadzili technologię Blockchain dla Niemiec koniecznie w 2019 r.

– powiedział.

Niemcy tradycyjnie zajmują konserwatywne stanowisko zarówno w kwestii Blockchain, jak i kryptowalut. Kraj okazuje ponadto ostrożne podejście w stosunku do Bitcoinów, a w szczególności do innych tokenów.

Sytuacja ta zaczęła się niedawno zmieniać wraz z powiększającą się świadomością władz o ewoluujących trendach.

Obecne zmiany prawne koncentrują się na idei tokenizacji procesów aktualnie wykonywanych na papierze, podczas gdy uznanie legalności tokena Blockchain zapobiegnie powstawaniu problemów związanych z szarą strefą. 

Rząd krajowy wreszcie się obudził. Teraz trzeba szybko działać. Krypto emitenci i inwestorzy poszukują regulowanego rynku finansowego dla swoich działań, które my możemy zaprezentować na arenie międzynarodowej. Niemcy mają szansę zająć tutaj kluczową pozycję.

– kontynuował Frank Schaeffler, ekspert Blockchain w niemieckiej Wolnej Partii Demokratycznej.

Wielka Brytania wykonuje kroki zmierzające do regulacji kryptowalut:

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem, brytyjski rządowy zespół ds. jurysdykcji rozpoczął publiczne konsultacje w celu ustalenia statusu aktywów kryptograficznych na mocy angielskiego prawa prywatnego, W dokumencie brytyjska Grupa Zadaniowa ds. Jurysdykcji (UKJT) stwierdziła, że istniejąca niepewność prawna dotycząca branży kryptograficznej jest głównym powodem braku zaufania inwestorów.

UKJT, jedna z sześciu grup zadaniowych Zespołu Doradczego LawTech (LTDP), gromadzi sądownictwo i Komisję Prawną Anglii i Walii, a także ekspertów technicznych i prawnych. Jak zauważa dokument, Urząd Nadzoru Finansowego Wielkiej Brytanii również uczestniczył w inicjatywie jako doradca techniczny.

Zespół zadaniowy podkreślił, że inteligentne kontrakty oparte na Blockchain „w końcu ruszą z miejsca, gdy uczestnicy rynku i inwestorzy będą mieli do nich zaufanie”.

Mainstreamowi inwestorzy nadal muszą być przekonani, że ich prawa mogą być chronione, gdy handlują kryptowalutami i zawierają inteligentne umowy.

– pisze UKJT.

W związku z tym grupa zadaniowa rozpoczęła przygotowywanie wiarygodnego oświadczenia prawnego na temat stanu aktywów kryptograficznych i inteligentnych umów na mocy angielskiego prawa prywatnego, aby zidentyfikować kluczowe kwestie prawne w tej dziedzinie i zapewnić podstawę do powszechnego wykorzystania.

Gdy konsultacje zostaną zamknięte i przeanalizowane, UKJT wyda oświadczenie prawne pod koniec lata. Po opublikowaniu oświadczenia władze ocenią, czy zmiana legislacyjna jest konieczna lub odpowiednia.

Grupa zadaniowa zauważyła, że okres konsultacji potrwa do 21 czerwca 2019 r., a 4 czerwca zaprosi na wydarzenie publiczność, aby omówić pytania konsultacyjne.

Kongresman USA namawia do zakazania kryptowalut:

Kongresman Stanów Zjednoczonych, Brad Sherman, wezwał kolegów do wprowadzenia zakazu kryptowalut, mówiąc, że grożą one osłabieniem amerykańskiej polityki zagranicznej i zmniejszą praworządność.

Uwagi kongresmana, demokratycznego przedstawiciela 30. dzielnicy kongresowej w Kalifornii Coin Center upubliczniło na Twitterze. W swoich komentarzach Rep. Sherman powiedział, że ustawodawcy muszą działać z wyprzedzeniem, aby wyeliminować zagrożenie ze strony kryptowalut, a tym samym zakazać ich zakupu przez obywateli amerykańskich. Twierdził, że zagrożenie kryptograficzne zapowiada nie mniej niż przetasowanie geopolitycznych wpływów Ameryki ze względu na potencjalne zmniejszenie potęgi suwerennej waluty.

Bardzo duża część naszej międzynarodowej siły wynika z faktu, że dolar jest standardową jednostką międzynarodowych finansów i transakcji […] ogłoszonym celem zwolenników kryptowalut jest odebranie nam tej władzy.

– powiedział.

Aby zilustrować obecną hegemonię dolara, Sherman zauważył, że na wielu kluczowych rynkach globalnych, takich jak ropa naftowa, rozliczanie za pośrednictwem Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku pozostaje kluczowe dla głównych transakcji.

Kongresmen kontynuował zarysowanie rzekomo negatywnego wpływu kryptowalut w przypadku, gdyby zyskały trakcję jako globalna jednostka wartości – stwierdził, że pozanarodowa, rozproszona waluta cyfrowa:

Postawi nas w sytuacji, w której na przykład znaczące sankcje nałożone na Iran staną się nieistotne.

Sherman podsumował twierdząc, że końcowym rezultatem kryptowalut będzie nie tylko osłabienie amerykańskiej polityki zagranicznej, ale także poboru podatków w kraju i tradycyjnego egzekwowania prawa – a tym samym całkowite przekształcenie krajowego i globalnego statusu quo.

Kolejna Indyjska giełda zawiesza działalność:

Indyjska giełda kryptowalut Coinome ogłosiła, że od 15 maja wstrzyma operacje z powodu trudności regulacyjnych. Posunięcie to zostało ogłoszone na oficjalnym Twitterze giełdy.

Giełdy w Indiach stanęły w obliczu moratorium na usługi bankowe, ponieważ bank centralny Indii (RBI) wprowadził w zeszłym roku zakaz kontaktów z firmami kryptograficznymi.

Ostatnie tygodnie przyniosły dalsze przetasowania nastrojów społeczności, a lokalne media twierdziły pod koniec kwietnia, że różne dywizje rządowe rozważają wprowadzenie bezwzględnego zakazu kryptografii we wszystkich jej formach – chociaż prawdziwość plotek pozostaje kwestionowana z uwagi na inne wcześniejsze doniesienia.

Coinome, wspierany przez wybitną indyjską bramę płatności internetowych Billdesk, nie wyjaśnił, czy zawieszenie jest w rzeczywistości całkowitym zamknięciem usług, podając jedynie: 

Wszystkie rynki kryptograficzne na Coinome zostaną zawieszone, ze skutkiem od godziny 14:00 w dniu 15 maja 2019 r. Klienci proszeni są o wycofanie wszystkich swoich aktywów kryptograficznych z Coinome najwcześniej jak to możliwe.

Od ogłoszenia Coinome niektórzy lokalni użytkownicy zgłaszali domniemane trudności techniczne z wypłatą Bitcoina Cash i Bitcoina SV.

Dzisiejsze doniesienia lokalnego centrum prasowego Quartz cytują rzekomy e-mail Coinome, który podobno został wysłany do klientów, dostarczając więcej szczegółów na temat niedawnego posunięcia.

Indie przeżywają obecnie niepewność co do wytycznych i przepisów dotyczących kryptografii. Rząd Indii nie podjął jeszcze decyzji w sprawie ram regulacyjnych dla kryptowalut lub portfeli. Ponadto, sąd najwyższy ma jeszcze działać na podstawie sporu dotyczącego interesu publicznego w sprawie regulacji aktywów kryptograficznych.

– czytamy.

Status i przyszłość krypto w Indiach pozostaje bardzo złożona. Odkąd kontrowersyjny zakaz RBI wszedł w życie w lipcu ubiegłego roku, zarówno petycje publiczne, jak i przemysłowe odwołały się do sądów na podstawie, że decyzja jest niekonstytucyjna. W październiku 2018 r. duża giełda Zebpay została zmuszona do zamknięcia drzwi dla swoich indyjskich klientów z powodu polityki RBI.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach widzimy wyraźne wzrosty, którym przewodzi Bitcoin – jego wartość wzrosła o 5,7% i przebiła próg 6.400 dolarów. Pozostałe czołowe waluty również na zielono. Ethereum zyskał na wartości o 3,3%, XRP o 1,1%, Bitcoin Cash o 1,9% a Litecoin o 4%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 7.4 mld dolarów i wynosi obecnie 194.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 56.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button