News

#662 #663 Newsy z dni 12.05 – 13.05.2019

Z ostatnich wydarzeń: Współzałożyciel Tron odchodzi z projektu; Binance podaje termin wznowienia wpłat i wypłat; CTO Bitfnex potwierdza plotki; Bakkt przetestuje Bitcoinowe ETF; Bitcoin ponad 13% w górę.

Współzałożyciel Tron odchodzi z projektu:

Lucien Chen – były dyrektor techniczny (CTO) i współzałożyciel protokołu Blockchain Tron (TRX) – ogłosił, że odchodzi z projektu, twierdząc, że stał się on nadmiernie scentralizowany i zboczył z podstawowych zasad. Chen ujawnił swoją decyzję na blogu Medium.

W swoim oświadczeniu Chen opisuje historię projektu Tron i udany rozwój TRX, aż do zajęcia pozycji 11. największej kryptowaluty. Były CTO powiedział, że niezależnie od tego sukcesu, sprzeczności nie do pogodzenia między nim a współzałożycielem Justinem Sunem skłoniły go do opuszczenia projektu.

Przede wszystkim Chen twierdził, że projekt nie jest już wierny swojej podstawowej zasadzie decentralizacji sieci – staje się nadmiernie scentralizowany, a także zaniedbuje rozwijanie komercyjnych aplikacji internetowych w swoim ekosystemie. Krytykował delegowany przez Trona mechanizm konsensusu DPOS oraz superwizyjne zarządzanie i blokowanie węzłów produkcyjnych.

Mechanizm DPOS Tron jest pseudo-zdecentralizowany. 27 najlepszych węzłów SR (węzłów blokowych) ma ponad 170 mln głosów TRX, a większość z nich jest kontrolowana przez Tron. Trudno jest innym spóźnionym stać się węzłami blokowymi, więc nie mogą uczestniczyć w procesie produkcji bloków.

– mówi.

Kontynuował, że niektóre węzły mają „ponad 90% głosów z zaledwie kilkoma głosującymi”, a zatem głos zwykłego inwestora detalicznego został rzekomo wykluczony.

Całkowita liczba TRX w Tronie wynosi 100 mld, podczas gdy całkowita liczba głosów dla super-przedstawicieli wynosi zaledwie mniej niż 8 mld. […] Dystrybucja tokenów jest scentralizowana, Super Przedstawiciele są scentralizowani, rozwój kodu jest scentralizowany. Nawet społeczność jest zorganizowana w ramach centralizacji.

– dodał.

Po opuszczeniu Tronu Chen uruchamia swój własny zdecentralizowany projekt Blockchain, nazwany „Volume Network”. Twierdzi on, że nowe przedsięwzięcie pozostanie bardziej wierne swoim ideologicznym zasadom i skupi się na decentralizacji opartej na miningu – w szczególności poprzez umożliwienie użytkownikom kopania przy użyciu sprzętu niespecjalistycznego w celu obniżenia progu uczestnictwa.

Binance podaje termin wznowienia wpłat i wypłat:

Changpeng Zhao (CZ), dyrektor generalny czołowej giełdy kryptograficznej Binance, ogłosił, że platforma planuje jutro pełne wznowienie wpłat i wypłat. CZ ogłosił informacje w tamach aktualizacji opublikowanej 12 maja.

Jak informowaliśmy, Binance zawiesił depozyty i wypłaty, ponieważ pracował nad renowacją swoich systemów zabezpieczeń w następstwie poważnego ataku 7 maja, który doprowadził do kradzieży około 7.070 Bitcoinów z gorących portfeli giełdowych – o wartości ponad 40 mln dolarów.

W najnowszej aktualizacji dyrektor generalny nie ujawnił szczegółów dotyczących działań zespołu po włamaniu, informując opinię publiczną, że ujawni więcej informacji, gdy platforma w pełni wznowi wszystkie swoje działania.

Nasz zespół robi postępy i pracował przez weekend. W ciągu ostatnich kilku dni dokonaliśmy kilku istotnych zmian w naszym systemie, dodając i/lub całkowicie przeprojektowując wiele zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa. Szczegóły na temat niektórych zmian udostępnimy później.

– dodał.

Ta aktualizacja stanowi trzecią oficjalną odpowiedź prezesa giełdy od czasu zajścia incydentu – pierwszą z nich była reddit AMA, a druga to krótki zarys środków podejmowanych w celu zmniejszenia szans na przyszłe naruszenia bezpieczeństwa.

Aktualnie Binance zajmuje czwarte miejsce pod względem wielkości na świecie, odnotowując 24-procentowy spadek dziennych obrotów w ciągu ostatnich 24 godzin.

CTO Bitfnex potwierdza plotki:

CTO giełdy kryptowalut Bitfinex potwierdził na mediach społecznościowych, że firma na swoją nową inwestycję pozyskała 1 mld dolarów.

Po plotkach rozpowszechnianych przez głównego akcjonariusza platformy, zgodnie z którymi zebrano 1 mld dolarów w zobowiązaniach, CTO Paolo Ardoino podał na Twitterze informację, że z prywatnej sprzedaży Bitfinex, która zakończyła się 11 maja wyprzedano wszystkie tokeny.

Sprzedaż, która obejmuje nowe wewnętrzne tokeny LEO za pośrednictwem tak zwanego IEO, ma miejsce, kiedy Bitfinex zmaga się z luką w finansowaniu w wysokości 850 mln dolarów.

Prywatne firmy, giganci w naszej branży i poza nią, zainwestowali po ponad 100 mln każdy. Legion użytkowników wewnętrznych i zewnętrznych dokonał inwestycji za > 1 mln każdy.

– napisał Ardoino.

Bitfinex pierwotnie zaplanował dziesięciodniowe okno na prywatne zakupy tokenów, a następnie dyskrecjonalną publiczną fazę w przypadku, gdy zapas tokenów nie zostałby wyprzedany. 

Ardoino oświadczył wcześniej, że fundusze będą miały formę stablecoina Tether, którego podmiot wspierający dzieli CEO z Bitfinex, jednak zmienił tę informacje, gdy został o sprawę zapytany przez starszego analityka rynku eToro, Matiego Greenspana.

Bakkt przetestuje Bitcoinowe ETF:

Bakkt planuje rozpoczęcie testowania Bitcoinowych instrumentów ETF na początku lipca 2019 r., ogłasza Prezes giełdy Kelly Loeffler w poście na blogu Medium.

Po raz pierwszy zapowiedziana w sierpniu 2018 r. instytucjonalna giełda kryptograficzna Bakkt ogłosiła, że wkrótce wprowadzi testowanie Bitcoinowych ETF na federalnej giełdzie kontraktów terminowych we współpracy ze swoją spółką macierzystą Intercontinental Exchange (ICE).

Bakkt współpracuje zarówno z giełdą ICE Futures, jak i izbą rozliczeniową ICE Clear w Stanach Zjednoczonych, aby przygotować pierwsze testy ETF.

Razem z naszymi partnerami giełdowymi i rozliczeniowymi w ICE, będziemy współpracować z naszymi klientami w ciągu najbliższych kilku tygodni, aby przygotować się do testów akceptacyjnych użytkowników (UAT) dla kontraktów terminowych i depozytów, które spodziewamy się rozpocząć w lipcu.

– pisze Loeffler.

Wraz z ogłoszeniem firma poinformowała również, że ściśle współpracuje z Komisją Handlu Towarami w Stanach Zjednoczonych w celu spełnienia przepisów federalnych, a także spełnienia głównych wymogów w zakresie ochrony inwestorów.

Bitcoin ponad 13% w górę:

Sytuacja na giełdach prezentuje się bardzo wiosennie. Obserwujemy ostre wzrosty, którym przewodzi Bitcoin z dodatnim wynikiem na poziomie 13,3%. Najlepszymi czołowymi altcoinami są Binance Coin, Bitcoin Cash oraz Ethereum, ze wzrostami kolejno o 15,1%, 14,2% oraz 9,7%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 23.9 mld dolarów i wynosi obecnie 231 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 79.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button