News

#664 Newsy z dnia 14.05.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Kłopoty regulacyjne dla giełd notujących IEO; Binance przejdzie aktualizację systemu; Coinbase otwiera się na kolejne kraje; Samsung planuje zwiększyć ilość smartfonów z obsługą krypto; XRP szybuje w górę.

Kłopoty regulacyjne dla giełd notujących IEO:

Doradca ds. aktywów cyfrowych i innowacji w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Valerie Szczepanik powiedziała, że platformy, które chcą notować IEO za opłatą, mogą znaleźć się w kłopotach regulacyjnych. Szczepanik przedstawiła swoje uwagi na konferencji Consensus 2019.

Mówiąc o IEO, Szczepanik – znana również jako „crypto czar” – twierdziła, że platformy, które chcą notować tokeny IEO za opłatą i przyciągnąć kupców do emitenta, prawdopodobnie prowadzą działalność brokersko-dealerską.

Jeśli nie zostaną zarejestrowane, znajdą się w kłopotach w USA, jeśli mają emitenta z USA lub nabywców z USA, jeśli działają na rynku amerykańskim.

– powiedziała.

Szczepanik wspomniała również o sprawie TokenLot z września ubiegłego roku – kryptowalutowy broker-dealer  prowadzony przez Lenny’ego Kugela i Eli L. Lewitta, który reklamował się jako „ICO superstore” – i powiedziała, że „pod tym względem było to pouczające”.

Była to platforma, która pomagała przyciągnąć kupujących do ICO […]. W tym przypadku miała miejsce akcja egzekucyjna obciążająca platformę działaniem jako niezarejestrowany borker-dealer i uczestniczeniem w dystrybucji z naruszeniem przepisów rejestracyjnych.

– stwierdziła.

SEC twierdził wówczas, że Kugel i Lewitt złamali prawo, nie rejestrując swojej działalności w kraju. TokenLot zgodził się zapłacić grzywnę w wysokości 471.000 dolarów, ale nie przyznał się ani nie zaprzeczył oskarżeniom. 

Binance przejdzie aktualizację systemu:

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem czołowa giełda kryptograficzna Binance planuje jutro wykonać zaplanowaną aktualizację systemu, co uniemożliwi dokonywanie wpłat, wypłat i handlu przez około sześć do ośmiu godzin.

Wczoraj dyrektor generalny giełdy, Changpeng Zhao (CZ), ogłosił, że platforma planuje dziś pełne wznowienie wpłat i wypłat, które zostały zawieszone w wyniku poważnego włamania na platformę. Zgodnie z dzisiejszym postem aktualizacja systemu rozpocznie się jutro, 15 maja, o godz. 03:00 UTC, podczas której nie będą działać depozyty czasowe, wypłaty i usługi handlowe.

W tweecie towarzyszącym postowi CZ zauważył, że „podczas przestoju handlu będziemy jak zwykle informować o postępie nie rzadziej niż co 2 godziny”.

Po zakończeniu uaktualnienia dokonamy kolejnego ogłoszenia i udostępnimy użytkownikom 30-minutowe okno na anulowanie zamówień, przetworzenie depozytów, wypłat i wykorzystanie wszystkich innych funkcji związanych z kontem przed wznowieniem handlu.

– dodał.

CZ i zespół Binance w dużej mierze zachowali dla siebie szczegóły dotyczące działań podejmowanych po hackowaniu, ostrzegając, że hakerzy mogą potencjalnie śledzić ich komunikację publiczną, a nadmierne ujawnienie mogłoby zagrozić strategii bezpieczeństwa giełdy.

Aktualnie Binance zajmuje drugie miejsce pod względem wielkości na świecie, odnotowując blisko 60% wzrost dziennych obrotów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Coinbase otwiera się na kolejne kraje:

Coinbase, amerykańska giełda kryptograficzna i usługa portfela, rozszerzyła transakcje USD Coin (USDC) na klientów w 85 krajach, ogłasza firma. Giełda ogłosiła ponadto znaczną ekspansję globalną, dodając obsługę kolejnych 50 krajów, w tym między innymi Brazylia, RPA i Tajwan.

Począwszy od dziś, Coinbase obsługuje klientów w 103 krajach łącznie, napisała giełda, dodając, że posunięcie to przyspieszy globalne przyjęcie handlu kryptograficznego.

USD Coin jest pierwszym stablecoinem notowanym na giełdzie: giełda po raz pierwszy notowała USDC w październiku 2018 r. dla klientów w wybranych jurysdykcjach w USA. Rozszerzając obsługę USDC na 85 krajów z całego świata, Coinbase ma na celu „poprawienie życia ludzi w krajach, w których inflacja niszczy bogactwo”, czytamy na blogu. Firma stwierdziła, że stablecoiny, takie jak USDC, mogą być okazją do ochrony przed wysoką inflacją w nowo dodanych krajach, takich jak Argentyna i Uzbekistan, gdzie ceny konsumpcyjne mają wzrosnąć w 2020 r. o 10–20%.

Wcześniej w tym tygodniu startup wspierany przez Coinbase, Reserve, ogłosił, że wkrótce uruchomi w Wenezueli aplikację w stylu Venmo dla płatności krypto-fiat, skierowaną konkretnie do tego kraju, aby pomóc obywatelom obejść rosnącą inflację.

Samsung planuje zwiększyć ilość smartfonów z obsługą krypto:

Południowokoreański gigant z branży elektronicznej Samsung planuje wprowadzić kryptowaluty i funkcje Blockchain do większej liczby telefonów z całej rodziny Galaxy.

Powołując się na komunikat prasowy Samsunga, Business Korea poinformowała, że firma udostępni swoją cyfrową aplikację portfela nawet w tańszych modelach i rozszerzy funkcje kryptograficzne na więcej krajów.

Zmniejszymy bariery dla nowych doświadczeń, stopniowo rozszerzając liczbę modeli Galaxy obsługujących funkcje Blockchain. Rozszerzymy także nasze usługi na kraje docelowe po Korei, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

– mówi Chae Won-cheol, starszy dyrektor zarządzający zespołu strategii produktu w Samsung Electronics.

Samsung Blockchain Wallet jest obecnie dostępny tylko w niedawno wprowadzonym na rynek flagowym telefonie Samsung Galaxy S10. Model ten dodatkowo wyposażony w funkcje Blockchain, takie jak cyfrowe podpisy i zdecentralizowane aplikacje (dapps), które, jak się wydaje, mogą również zostać dodane w całej gamie Galaxy.

Business Korea poinformowała, że Samsung prowadzi również rozmowy z firmami telekomunikacyjnymi, takimi jak SK Telecom i KT Corporation (dawniej Korea Telecom), na temat możliwości współpracy nad narzędziami weryfikacji tożsamości opartymi na Blockchain i innymi inicjatywami.

XRP szybuje w górę:

Giełdy po upływie doby nadal wykazują mocne wzrosty, jednak miniona doba zdecydowanie należy do XRP, którego wartość wzrosła o 20,6%. Bitcoin notuje wzrost o 2%, Ethereum o 1,9% a Bitcoin Cash i Litecoin spadek, kolejno o 1,8% i 2,1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 4.7 mld dolarów i wynosi obecnie 235.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 100.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button