News

#665 Newsy z dnia 15.05.2019

Ze środowych wydarzeń: Opera dodaje wsparcie dla TRON; SEC opóźnia decyzje ws. Bitwise; eBay dementuje plotki; Polsko-brytyjska firma fintech otrzyma 2 mln euro dotacji; Na giełdach dominuje zieleń.

• Opera dodaje wsparcie dla TRON: 

Przeglądarka internetowa Opera dodała obsługę TRON i tokenów opartych na standardzie TRC do wbudowanego portfela kryptograficznego, jak wynika z informacji opublikowanych w komunikacie prasowym.

W ubiegłym roku Opera po raz pierwszy stworzyła portfel kryptograficzny i Web 3.0 dla swojej przeglądarki na Androida, uruchamiając produkt w grudniu 2018 r. ze wsparciem dla Ethereum i interakcji ze zdecentralizowanymi aplikacjami (DApps).

„Web 3” to termin, który początkowo ukuty został w celu nawiązania do wysiłków zmierzających do rozwijania Internetu, i coraz częściej odnosi się do ewolucji bardziej inteligentnej, otwartej i rozproszonej sieci, która mogłaby zintegrować wykorzystanie technologii Blockchain, zdecentralizowanego przetwarzania i kryptowalut.

Zgodnie z dzisiejszym komunikatem prasowym, wsparcie dla innego znaczącego Blockchaina rzekomo umożliwi setkom milionów użytkowników Opery granie w gry oparte na Tron i dostęp do Tron DApps w zintegrowanym interfejsie użytkownika, bez konieczności stosowania rozszerzeń lub aplikacji innych firm.

W oświadczeniu Krystian Kolondra – wiceprezes w Operze – powiedział, że poprzez interakcję z wieloma Blockchainami, firma ma na celu przyspieszenie powszechnego przyjęcia Web 3. W lutym Opera dodała nową usługę, która umożliwiła użytkownikom ze Szwecji, Norwegii i Danii zakup Ethereum za pomocą androidowej wersji przeglądarki.

• SEC opóźnia decyzje ws. Bitwise: 

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ponownie opóźniła swoją decyzję w sprawie dostawcy funduszu giełdowego EFT Bitwise Asset Management. Informacje zostały przekazane w dokumencie opublikowanym przez SEC.

W niedawnym zgłoszeniu SEC ujawniła, że opóźniła decyzję o zatwierdzeniu lub odrzuceniu ETF Bitwise, a także zażądała publicznego komentarza zainteresowanych stron. W związku z tym Komisja zwraca się do zainteresowanych osób o przedstawienie pisemnych opinii na temat ich poglądów, danych i argumentów w odniesieniu do kwestii określonych powyżej, a także wszelkich innych obaw, jakie mogą mieć w związku z wnioskiem.

Bitwise początkowo złożył wniosek o ETF w lutym pod warunkiem, że SEC podejmie decyzję w ciągu 45 dni. Proponowany przez firmę bitcoinowy fundusz ETF podobno różni się od innych wcześniej proponowanych, ponieważ pobiera ceny z różnych giełd kryptowalut, w celu lepszego reprezentowania rynku.

W swoim pierwotnym zgłoszeniu Bitwise wyraźnie stwierdza, że jego ETF wymagałby nadzorowanych zewnętrznych powierników do przechowywania fizycznego Bitcoina.

Posiadanie banku regulowanego lub firmy powierniczej posiadającej aktywa fizyczne funduszu jest standardem w regulacjach dotyczących funduszy amerykańskich przez ostatnie 80 lat i wierzymy, że jest to teraz możliwe także w przypadku Bitcoinów.

– czytamy we wniosku Bitwise.

Okres publicznego komentarza ws. dzisiejszego zgłoszenia potrwa trzy tygodnie po opublikowaniu ostatnich zmian w aplikacji Bitwise ETF w Rejestrze Federalnym, a następne dwa tygodnie przeznaczone zostaną na odpowiedzi.

• eBay dementuje plotki: 

Według raportu Bloomberga, eBay zaprzeczył plotkom mówiącym, że zacznie przyjmować kryptowalutę jako metodę płatności. Spekulacje narastają, odkąd gigant handlu elektronicznego wywiesił reklamy na konferencji Consensus w Nowym Jorku.

Waluta Wirtualna. To się dzieje w serwisie eBay.

– czytamy na jednym z billboardów.

Zasugerowano, że wzrost cen kryptograficznych w tym tygodniu, który nastąpił bez wyjaśnienia, wiązał się z nadziejami, że eBay przygotowuje się do przyjęcia krypto. Biorąc pod uwagę fakt, że serwis aukcyjny online jest największym rynkiem na świecie, taki krok byłby kamieniem milowym w dążeniu branży do przyjęcia kryptowalut.

Kryptowaluta nie jest akceptowana jako forma płatności na platformie eBay ani nie jest częścią naszej strategii płatności.

– powiedział rzecznik eBay.

Serwis eBay ma obecnie sekcję o nazwie „Waluta Wirtualna”, w której ludzie mogą używać tradycyjnych pieniędzy do zakupu krypto od sprzedawców.

Inne duże marki potwierdziły w tym tygodniu, że pozwolą klientom wydawać krypto w swoich sklepach. Pierwszego dnia konferencji Consensus, tacy jak Whole Foods Market, Barnes & Noble i Bed Bath & Beyond potwierdzili swój status partnerów nowej aplikacji o nazwie Spend, która ułatwia transakcje kryptograficzne za pośrednictwem sieci Flexa.

• Polsko-brytyjska firma fintech otrzyma 2 mln euro dotacji: 

Polsko-brytyjska firma fintech Billon przypuszczalnie otrzyma prawie 2 miliony euro dotacji z programu Komisji Europejskiej dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP) na opracowanie systemu zarządzania dokumentami Blockchain. Wiadomość ta została zgłoszona przez firmę w komunikacie prasowym.

Program Komisji dotyczący instrumentów MŚP zapewnia finansowanie projektów innowacyjnych, które są zbliżone do rynku, i według doniesień przyznał Billonowi dotację w ramach fazy 2 programu – która zapewnia przedsiębiorstwom pokrycie do 70% kosztów proponowanego projektu.

System Billon jest podobno zastrzeżonym rozwiązaniem opartym na Blockchainie do przechowywania, podpisywania i udostępniania zdigitalizowanych dokumentów. System podobno digitalizuje dokumentację i zapewnia szyfrowanie oraz konfigurowalne prawa kontroli dostępu. Podobno Billon oszacował, że wdrożenie Blockchaina może pomóc firmom obniżyć koszty zarządzania o blisko 50%.

W oświadczeniu prezes Billon, Wojciech Kostrzewa, podkreślił potencjalny wzrost wydajności systemu i zwiększenie zgodności z przepisami, zauważając, że system będzie miał na celu ochronę tożsamości klientów i zapewni kontrolę nad danymi, które zdecydują się udostępnić lub usunąć. Z pomocą finansowania, Billon spełni wymagania MIFiD2 i RODO dzięki innowacjom, które sprawią, że klient będzie kontrolował swoje dane i dokumenty.

Odniesienie Kostrzewy do Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) – przełomowych ram prawnych obowiązujących w całej Unii Europejskiej w zakresie ochrony danych osobowych – wskazuje na specyficzny kontekst regulacyjny, w którym Billon rozwija swoje rozwiązanie Blockchain.

Kostrzewa nawiązał także do dyrektywy II w sprawie rynków instrumentów finansowych (MiFID 2) – wprowadzonej w ramach reform finansowych UE ze stycznia 2018 r. – która wprowadza bardziej rygorystyczne wymogi w zakresie przejrzystości danych w celu zwalczania prania pieniędzy i finansowania terroryzmu. Billon ma podobno zaprojektować swój system tak, aby przedsiębiorstwa mogły usuwać dostęp do danych na życzenie klienta.

Na giełdach dominuje zieleń:

Ostatnia doba na giełdach kryptowalut przyniosła znaczne wzrosty. Największy skok wartości zanotował Binance Coin o 15,5%. Zaraz za nim znalazł się Ethereum ze wzrostem o 14,8% oraz TRON o 13,2%. Znacząco wzrosła również wartość Cardano i Stellara po 10,8% każdy. Wynikiem zaledwie o 1% mniejszym od poprzedników, bo z 9,8% wzrostem odznaczył się Litecoin. Bitcoin utrzymuje się powyżej granicy 8.000 dolarów z nieznacznym wzrostem o 0,2%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 12.2 mld dolarów i wynosi obecnie 247.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 92.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button