News

#675 Newsy z dnia 25.05.2019

Z sobotnich wydarzeń: Stan Montana zatwierdza ustawę ws. tokenów użytkowych; Wielka Brytania ostrzega przed scamem; Binance potwierdza uruchomienie nowej usługi; Aktualna sytuacja na giełdach. 

• Stan Montana zatwierdza ustawę ws. tokenów użytkowych: 

Stan Montana w USA uznał tokeny użytkowe i wyłączył je z państwowych papierów wartościowych, przyjmując w tym miesiącu nową ustawę. Ustawa 584, zatytułowana „Ogólny przegląd przepisów  dotyczących kryptowalut”, została podpisana przez gubernatora Montany, Steve’a Bullocka.

Projekt zainicjowany przez przedstawiciela stanu, Shane’a Morigeau, miał pierwsze czytanie w lutym 2019 roku. Projekt ustawy został przyjęty z 33 głosami „za” do 15 „przeciw” i wejdzie w życie 1 lipca.

Nowe prawo definiuje token użytkowy jako jednostkę cyfrową, która jest tworzona i rejestrowana na Blockchainie. Zgodnie z dalszą częścią definicji token można wymieniać bez udziału osoby trzeciej i jest on wydawany w celu umożliwienia jego właścicielom dostępu do towaru lub usługi dostarczonej przez emitenta bez nadania posiadaczowi żadnego udziału własnościowego lub udziału kapitałowego w emitencie.

Zgodnie z projektem ustawy, symboliczna transakcja użytkowa musi spełniać szereg wymogów, a token jest „głównie konsumpcyjny”, podczas gdy używanie takich tokenów do celów spekulacyjnych lub inwestycyjnych jest zabronione. W tym względzie prawodawcy wyjaśnili, że tokeny użytkowe powinny być wykorzystywane do dostarczania lub otrzymywania towarów, usług lub treści.

Chociaż tokeny użytkowe są wyłączone z przepisów o państwowych papierach wartościowych, emitenci takich tokenów nadal muszą wchodzić w interakcje z komisją papierów wartościowych i muszą złożyć zawiadomienie o zamiarze sprzedaży takich tokenów.

Poprzez zatwierdzenie swojego prawa ws. tokenów użytkowych, stan Montana dołączył do innych państw przyjaznych krypto, w tym do Wyoming i Kolorado. W styczniu 2019 r. stan Wyoming uchwalił ustawę uznającą kryptowaluty za pieniądze. Następnie stan Colorado złagodził wymagania licencyjne dla podmiotów operujących tokenami cyfrowymi.

• Wielka Brytania ostrzega przed scamem: 

Główny organ nadzoru finansowego w Wielkiej Brytanii, Financial Conduct Authority (FCA), ostrzegł w publicznym ogłoszeniu, że ICAP Crypto jest scamem.

Zgodnie z raportem, ICAP Crypto jest klonem firmy ICAP Europe Limited. Firma-klon jest rodzajem oszustwa, w którym oszuści wykorzystują informacje pochodzące od prawdziwych firm, próbując przekonać swój cel, że ich firma jest prawdziwa.

W tym przypadku ICAP Europe Limited jest legalną firmą autoryzowaną przez FCA, a jej szczegóły są rozpowszechniane w oszustwach przy użyciu podobnie nazwanej „firmy” – ICAP Crypto – która nie jest autoryzowana ani rejestrowana przez FCA.

W 2018 r. FCA wydała ostrzeżenia dotyczące co najmniej dwóch kryptograficznych firm-klonów. Pierwsza z nich, Fair Oaks Crypto, próbowała wprowadzić ludzi w błąd poprzez rozpowszechnianie fałszywych informacji, iż jest związana z Fair Oaks Capital. Drugi klon, Good Crypto, przeprowadził scam, przekręcając niektóre informacje rejestracyjne legalnej firmy Arup Corporate Finance.

FCA oznajmił w tym tygodniu, że w latach 2018–2019 inwestorzy kryptograficzni i forex w Wielkiej Brytanii zostali oszukani na ponad 34 mln dolarów. FCA stwierdził także, iż rozważa zakaz dla produktów pochodnych wysokiego ryzyka związanych z kryptografią.

• Binance potwierdza uruchomienie nowej usługi: 

Giełda kryptowalut Binance potwierdziła, że uruchomi usługę margin trading, po tym, jak przypadkowo opublikowała tweety sugerujące, że usługa jest w trakcie opracowywania.

Rzekoma usługa została po raz pierwszy zauważona przez użytkowników Twittera w piątek, po tym jak Binance zamieścił zrzuty ekranu swojej platformy w ciemnych i jasnych trybach, pytając użytkowników, które z nich preferują. Zrzuty te zawierały specjalną kartę „Margin” z komunikatem, że margin trading wiąże się z wyższym potencjalnym zyskiem, ale także z większym ryzykiem. Margin trading odnosi się do wykorzystania pożyczonych środków od maklera lub giełdy w celu handlu aktywami.

TechCrunch poinformował, że Binance wydaje się już uruchamiać usługę w wersji beta wśród wybranych użytkowników. Przedstawiciel Binance potwierdził również, że margin trading będzie dostępny na Binance.com już wkrótce. Inne giełdy kryptowalut, w tym Kraken, GDAX, Huobi i Poloniex, oferują już usługi margin trading.

Oferta margin trading jest najnowszą usługą opracowywaną przez Binance, obecnie drugą co do wielkości na świecie giełdą kryptowalut, po skorygowanej ilości na stronie danych CoinMarketCap w ostatnich miesiącach.

Giełda dodała nowe funkcje i usługi w ramach swoich planów rozwoju. Niedawno uruchomiła zdecentralizowaną giełdę o nazwie Binance DEX, założyła giełdę fiat-to-crypto w Singapurze i zaprezentowała nową platformę w Australii, która umożliwia użytkownikom zakup Bitcoinów za gotówkę w kioskach. Binance zwiększyła również wysiłki w zakresie zgodności z przepisami, współpracując z kilkoma startupami zajmującymi się bezpieczeństwem i analizą, w tym z Chainalysis, Elliptic i IdentityMind.

• Aktualna sytuacja na giełdach: 

Po upływie ostatniej doby na giełdach przeważają niewielkie spadki. Wśród czołowej dziesiątki największy spadek wartości należy do Bitcoina Cash o 2,7%, następnie Cardano o 2,2%, Stellar o 1,9% i EOS o 1,4%. Bitcoin spadł o 0,8%, co jednak nadal utrzymuje go powyżej progu 8.000 dolarów. Znaczącym wzrostem odznaczył się dziś Binance Coin o 3,5%. Do wzrostów dołączył także Litecoin o 1,6%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 3.4 mld dolarów i wynosi obecnie 250.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 72 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button