News

#676 #677 Newsy z dni 26.05 – 27.05.2019

Z ostatnich wydarzeń: Startuje nowa giełda wspierana przez Yahoo; Niewielki wzrost w sektorze ICO; Kolejna aplikacja okazuje się scamem; Luksusowy zegarek i zimny portfel Bitcoina w jednym; Giełdy w pełnym rozkwicie. 

• Startuje nowa giełda wspierana przez Yahoo: 

Nowa platforma giełdy kryptograficznej, w której Yahoo Japan jest właścicielem dużego udziału, zostanie uruchomiona po ponad roku rozwoju.

Nowa platforma, zwana Taotao, ogłosiła w niedzielę na Twitterze, że ​​zostanie uruchomiona w czwartek 30 maja w południe czasu lokalnego. Według strony internetowej giełda Taotao będzie oferować aplikację mobilną obok swojej platformy internetowej i będzie oferować handel Bitcoinami i Ethereum w momencie uruchomienia. Firma udostępni również dźwignię zainteresowanym handlowcom, dodając trzy dodatkowe krypto do dostępnych opcji: XRP, Litecoina i Bitcoina Cash.

Taotao podlega regulacjom jako wirtualna firma zajmująca się wymianą walut w ramach Agencji Usług Finansowych. Ta wczesna rejestracja odbywa się za pośrednictwem poprzedniej autoryzowanej przez Agencję giełdy BitARG, w której Yahoo Japan wykupiło 40-procentowy udział w marcu. W tym czasie Nikkei Asian Review poinformował, że Yahoo Japan przejęło udział w celu stworzenia nowej platformy przy użyciu technologii BitARG.

Strona internetowa Taotao wskazuje, że Yahoo Japan rzeczywiście posiada 40 procent udziału, poprzez swoją całkowicie zależną spółkę Z Corporation, wraz z CMD Lab Inc., która posiada pozostałe 60 procent. Witryna oferuje również użytkownikom łatwą rejestrację i logowanie za pośrednictwem kont Yahoo.

• Niewielki wzrost w sektorze ICO: 

Sektor ICO wykazuje oznaki poprawy ze względu na pozytywne nastroje inwestorów, najwyraźniej pobudzone przez niedawny wzrost rynku kryptograficznego. Dane zostały ujawnione w nowym raporcie platformy ICObench.

Według raportu wskaźnik sukcesu ICO wzrósł, rzekomo odzwierciedlając wzrost jakości projektów. 85% łącznych środków zebranych do tej pory w maju podobno należy do projektów o wysokim (3-3,5) ratingu – w porównaniu z 68% w kwietniu.

Według danych ICObench, liczba opublikowanych projektów w maju wzrosła o 157, osiągając 5.512 projektów, z oczekiwanymi 287 bieżącymi ICO i 140 nadchodzącymi sprzedażami tokenów.

Raport odnotowuje, że dane dotyczące łącznych funduszy zebranych do tej pory w maju zostały przytłoczone przez zgłoszoną IEO w wysokości 1 miliarda dolarów z giełdy kryptowalut Bitfinex – przynosząc łączną kwotę pozyskanych środków w tym miesiącu do około 1.075 miliarda dolarów. IEO stanowi alternatywny model oferty tokena, w którym scentralizowana giełda kryptograficzna obsługuje sprzedaż i rzekomo sprawdza zarówno same projekty, jak i potencjalnych inwestorów.

Oprócz Bitfinex, IEO z Economi i Poseidon otrzymali odpowiednio około 10.5 i 2.4 miliona dolarów. Suma wszystkich środków zebranych od 5 największych IEO (z wyłączeniem Bitfinex) jak dotąd w tym miesiącu wyniosła prawie 15.5 mln dolarów.

Główna oferta Bitfinex spowodowała, że maj jest miesiącem z najwyższymi łącznymi środkami, które zostały zebrane do tej pory w 2019 r. Według danych historycznych ICObench – które reprezentują okres od maja 2018 r. do 21 maja 2019 r. – tylko maj i czerwiec 2018 r. przyniosły wyższe poziomy łącznych środków zgromadzonych za pośrednictwem sprzedaży tokenów.

W połowie maja giełda Bitfinex zaprezentowała swój własny token użytkowy, LEO, pod którego pretekstem zebrała 1 miliard dolarów w prywatnym IEO – eliminując potrzebę publicznej oferty. Również w tym miesiącu, wraz ze spin-offem Ethfinex, giełda Bitfinex uruchomiła platformę IEO.

Tymczasem giełda nadal kwestionuje postępowanie sądowe wywołane przez niedawne oskarżenia Prokuratora Generalnego Nowego Jorku. Prokurator twierdzi, że firma straciła 850 mln dolarów w depozytach użytkowników, a następnie potajemnie pokryła niedobór za pomocą funduszy od swojej siostrzanej firmy, operatora stablecoina Tether.

• Kolejna aplikacja okazuje się scamem: 

Aplikacja, która zapewnia, że daje użytkownikom szansę zarobienia 45 dolarów dziennie na Bitcoinie, jest oszustwem, jak wynika z tweeta opublikowanego przez niezależnego łowcę złośliwego oprogramowania.

Oprogramowanie, znane jako Bitcoin Collector, jest reklamowane na stronie internetowej, która rzekomo umożliwia użytkownikom udostępnianie unikalnego adresu URL znajomym i w zamian za każde 1000 osób, które je kliknie, wypłaca 3 Ethereum (o łącznej wartości około 800 dolarów). Ale według badacza bezpieczeństwa, o nicku Frost na Twitterze, aplikacja jest przykrywką do prób kradzieży danych logowania i pieniędzy.

Na początku pobierane oprogramowanie uruchamiało ransomware, które informowało użytkowników, iż wszystkie ich dane zostały zaszyfrowane przy użyciu algorytmów kryptograficznych.

Żaden administrator systemu na świecie nie może rozwiązać tego problemu bez znajomości hasła.

– zapewniał komunikat pojawiający się po uruchomieniu oprogramowania.

Niedawno oszustwo przekształciło się w trojana, potencjalnie umożliwiającego oszustom kradzież portfeli kryptograficznych, plików i danych logowania, robienie zrzutów ekranu i przeglądanie historii przeglądania bez wiedzy ofiary.

Złośliwe oprogramowanie, które próbuje wykorzystać niedoświadczonych entuzjastów kryptografii, jest stosunkowo powszechne w przestrzeni kryptograficznej. W zeszłym tygodniu badacze znaleźli aplikacje w sklepie Google Play, które imitowały portfel sprzętowy Trezor.

• Luksusowy zegarek i zimny portfel Bitcoina w jednym: 

Wysokiej klasy szwajcarski zegarmistrz Franck Muller nawiązał współpracę z firmą Regal Assets zajmującą się inwestycjami w aktywa alternatywne, aby stworzyć zegarek o nazwie „Encrypto” do przechowywania Bitcoinów.

Oprócz tego, że jest modnym dodatkiem wysokiej jakości, w cenie od 9.800 do 50.600 dolarów, zegarek podobno działa również jako zimny portfel dla Bitcoinów. Zegarek jest sparowany z kluczem prywatnym na dysku USB. Według firmy zimny portfel jest niemożliwy do zhakowania i wykorzystuje wygenerowane losowo liczby w trybie offline.

W komunikacie prasowym Regal Assets dyrektor regionalny Franck Muller, Erol Baliyan, wyraził swoją opinię o wiodącej kryptowalucie.

Bitcoin to idealne […] małżeństwo między innowacją a osobistym wyborem.

– powiedział Baliyan.

Zegarek Encrypto można kupić za pomocą Bitcoinów lub tradycyjnych metod płatności. Firma podobno rozważa produkcję funkcjonalnie podobnych zegarków, które będą obsługiwać pięć innych największych kryptowalut, takich jak Ethereum i XRP.

Inny szwajcarski producent zegarków, Vacheron Constantin, zacznie wykorzystywać technologię Blockchain do śledzenia swoich zegarków. W ubiegłym roku Hublot – kolejny szwajcarski producent zegarków luksusowych – opublikował limitowaną edycję modelu upamiętniającego 10. rocznicę powstania białej księgi Bitcoina. Zegarek Big Bang Blockchain można było kupić tylko w Bitcoinach, a wykonano tylko 210 jego kopii, co stanowi odniesienie do ustalonego limitu dostaw Bitcoina.

• Giełdy w pełnym rozkwicie: 

Po upływie doby giełdy notują znaczące skoki wartości wśród wszystkich topowych kryptowalut z pierwszej dziesiątki. Największy dodatki skok wykonał EOS o 18,6%, zaraz za nim znalazł się Litecoin ze wzrostem o 14,8%, Cardano o 12,8% oraz Stellar o 11,2%. Bitcoin w porównaniu z poprzednią dobą wzrósł o 11,1%, co daje mu wartość ponad 8.800 dolarów.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się i wynosi obecnie 276.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 98.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button