Kryptowaluty

#68 Aktualności z dn. 25.09.2017

Z poniedziałkowych wydarzeń: Omise rozpoczęło współpracę z McDonald’s; Bitcoin w Wenezueli ratunkiem na hiperinflację; Wyzwania dla technologii Blockchain i propozycje rozwiązań; Wzrosty na giełdach.

• Omise rozpoczęło współpracę z McDonald’s:

Na zdjęciu od lewej: Ezra Don Harinsut, COO i współzałożyciel Omise, Jun Hasegawa, Prezes Zarządu i założyciel Omise, Hester Chew, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny McThai Co., Ltd., June Seah, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu Omise, Associate Director, Corporate Sponsorship i Alliance of McThai Co., Ltd.

Będziemy nadal podnosić poprzeczkę aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Ułatwimy proces zamawiania internetowego i mobilnego, ponieważ Omise konsoliduje płatności z łatwością.

– powiedział Hester Chew, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny McThai Co., Ltd.

Operator technologii płatności internetowych Omise, ogłosił dzisiaj współpracę z firmą McDonald’s z Tajlandii, umieszczając platformę płatniczą na oficjalnej stronie internetowej www.mcdonalds.co.th i McDelivery Thailand Mobile App,. Wraz z rosnącym zainteresowaniem konsumentów internetowych, a szczególnie technologiami mobilnymi, szybko wzrosła ilość zakupów za pośrednictwem kanałów cyfrowych. Transakcje online i mobilne rośną silnie w ciągu ostatnich dwóch lat. Aby kontynuować dostarczanie nowych usług dla rosnącej liczby klientów online, firma McDonald’s potrzebowała najnowocześniejszej platformy płatności cyfrowej, która mogłaby wspierać obecny wzrost firmy i realizować przyszłe ambicje.

Dzięki Omise, firma McDonald’s w Tajlandii zmieniła sposób obsługi klientów, dzięki czemu cały proces jest prosty, szybki i wygodny. Transakcje za pośrednictwem płatności kartami są teraz oznaczone białą etykietą, co oznacza, że ​​całe zamówienie zakupowe jest przechowywane na miejscu lub w aplikacji. Konsumenci nie muszą już przechodzić przez zbędne przekierowania stron, co znacznie redukuje czas realizacji zamówienia i eliminuje kłopoty z płatnością online.

Doświadczenie konsumenta zaczyna się kiedy składa zamówienie online, a płatności są wtedy kluczowym elementem tego doświadczenia. Zapewnienie bezpiecznych, płynnych opcji płatności we wszystkich platformach i urządzeniach jest kluczem do zapewnienia klientom McDonalds’a niezrównanego doświadczenia.

– powiedział Jun Hasegawa, prezes i założyciel firmy Omise. Dodaje:

Platforma Omise zapewnia sprawniejszą podróż konsumencką z powodu płynnego procesu rozliczeniowego, co zwiększa współczynniki konwersji dla firm.

McDonald’s Tajlandia została otwarta w 1985 roku jako 35. państwo na świecie, które serwuje potrawy dla klientów w 243 restauracjach na całym świecie, oferując szereg wygodnych usług, dopasowanych do stylu życia klientów, w tym Dine-in, Drive-Thru, Deser Center, McCafé, bezpłatne Wi-Fi i eBook. Istnieje również 24-godzinna usługa McDelivery w Call Center i prawie połowa restauracji oferuje całodobową obsługę, aby sprostać wymaganiom klientów.

Szczegóły dotyczące projektu OmiseGo znajdziecie na oficjalnej stronie: https://omg.omise.co/

• Bitcoin w Wenezueli ratunkiem na hiperinflację:

W ostatnich miesiącach wiadomości o Bitcoinie, który jest szeroko kupowany i wydobywany w Wenezueli, doprowadziły do ​​licznych plotek dotyczących wzrostu i zapotrzebowania na kryptowaluty. Wywiad z Danielem Osoriom, specjalistą ds. Krajów Andyjskich w CNBC, wskazuje, że kraj ten może wkrótce stać się całkowicie zdominowany przez Bitcoina.

Osorio, który spędza około jedną trzecią miesiąca w południowoamerykańskim kraju, został poproszony o rozmowę w związku z problemami związanymi z hiperinflacją, przed którymi stoją Wenezuelczycy. Podczas wywiadu wyjaśnił, że prosty obiad kosztuje 200.000 boliwarów, czyli około 8-10 dolarów. Aby zapłacić za lunch, mieszkańcy zaczynają przyjmować tylko Bitcoiny lub inne obce waluty. Problem, według Osorio, jest taki, że w przeciwieństwie do Zimbabwe i innych państw, w których hiperinflacja przyniosła straty, Wenezuela nie ma dostępu do wystarczających dolarów na zarządzanie gospodarką. Mieszkańcy w związku z tym zdecydowali się na całkowite przeniesienie się na Bitcoina, aby funkcjonować ekonomicznie. Ponieważ Bitcoin jest niezależny od czarnego rynku dla Boliwarów, jest to stała platforma wymiany dla biznesu. Pod koniec wywiadu Osorio mówi:

Możemy być świadkami powstania pierwszego suwerennego państwa opartego na Bitcoinie.

Miłośnicy kryptowalut twierdzą, że jest to tylko przykład z wielu, gdyż płynność i dostęp do walut cyfrowych wzrastają wykładniczo.

• Wyzwania dla technologii Blockchain i propozycje rozwiązań:

Nadal potrzeba dużo pracy nad rozwojem i skalowaniem, aby Ethereum i inne kryptowaluty, takie jak Bitcoin mogły przewyższyć istniejące systemy finansowe, wyjaśnia współtwórca Ethereum Vitalik Buterin w wywiadzie dla wybitnego inwestora venture capital Navala Ravikanta w Disrupt SF 2017.

Przed przystąpieniem do kwestii skalowalności Bitcoina i Ethereum ważne jest uznanie, że skalowanie zdecentralizowanych sieci Blockchain jest znacznie trudniejsze niż rozszerzanie systemów scentralizowanych, takich jak Visa czy Paypal. Bitcoin i Ethereum skupiają się na bezpieczeństwie i nadają priorytet decentralizacji działając na szczycie technologii Blockchain, przejrzystej księgi, która przetwarza i ułatwia transfer danych. Rozwiązania skalujące, które zostały zintegrowane z Bitcoinem i Ethereum oraz alternatywnymi technologiami, które są obecnie rozwijane przez społeczności open source dwóch sieci opartych na Blockchain są bezprecedensowe. Dzięki ewolucji rozwiązań typu „on-chain”, „off-chain” oraz dwuwarstwowych, deweloperzy starają się zoptymalizować sposób, w jaki sieci typu Blockchain przetwarzają transakcje i inteligentne umowy.

Rozwój nowych możliwości skalujących jest już trudny, ale osiągnięcie konsensusu wśród deweloperów, górników, użytkowników, firm i operatorów węzłów jest również prawdziwym wyzwaniem. Przykładem może być rok przygotowań całej wspólnoty i branży Bitcoin do wdrożenia Segregated Witness (SegWit).

Jak wyjaśnił Buterin:

Bitcoin przetwarza obecnie nieco mniej niż trzy transakcje na sekundę, a jeśli zbliża się do czterech, jest już w szczytowej pojemności. Ethereum robi pięć transakcji na sekundę, a jeśli osiągnie szóstkę, to również osiąga maksimum. Z drugiej strony Uber przeciętnie ma 12 transakcji na sekundę, PayPal kilkaset, Visa kilka tysięcy, główne giełdy dziesiątki tysięcy.

Aby Bitcoin i Ethereum wyprzedził Visę, PayPal i giełdy pod względem wielkości przetwarzania i skalowalności, programiści muszą opracować innowacyjne, wydajne i solidne rozwiązania w zakresie skalowania. Jeśli Ethereum i Bitcoin przekształcą się w sieci finansowe i sieci Blockchain obsługujące transakcję wielkości wielu bilionów dolarów, obecne ramy i rozwiązania z zakresu skalowania nie będą wystarczające.

Zarówno Bitcoin, jak i Ethereum są ukierunkowane na poszerzenie rozwiązań typu „on-line” i „off-chain”. Słynny współzałożyciel Coinbase Fred Ehrsam zauważył w analitycznym blogu, że sieć Ethereum musi poprawić się 100-krotnie pod względem skalowalności, aby służyć zdecentralizowanym aplikacjom dla milionów użytkowników.

W przestrzeni jest już wielu zainteresowanych ludzi. Więc gdy Władimir Putin dowiedział się co to jest Blockchain i Ethereum oraz Paris Hilton promuje ICO na Twitterze, oznacza to szczyt szumu. Powodem, dla którego wiele z tych rzeczy nie zostało jeszcze zrealizowanych, jest właśnie to, że niektóre z przeszkód technicznych sprawiają, że Blockchain działa w porządku dla zastosowania w niszowych sytuacjach, ale tak naprawdę nie działa dobrze dla głównego nurtu.

– wyjaśnił Buterin.

Podkreślił również, że Fundacja Ethereum i twórcy społeczności bardzo ciężko pracują nad wprowadzeniem rozwiązań dotyczących skalowalności. Plasma i Metropolis to tylko niektóre z rozwiązań skalujących, które programiści Ethereum aktywnie testują i starają się wdrożyć.

• Wzrosty na giełdach:

Dzisiaj kapitalizacja rynku kryptowalut wynosi 135,3 mld dolarów, co oznacza wzrost o 5,2 mld więcej względem wczorajszego dnia. W związku z napływem kapitału cena Bitcoina wzrosła o 4,7%, Ethereum o 1,75%, Ltecoina o 6,7%. Największe wzrosty zanotowało NEO; +27,8%, oraz OmiseGo; +16,6%.

źródło: cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button