News

#683 Newsy z dnia 02.06.2019

Z niedzielnych wydarzeń: Binance DEX banuje użytkowników z 29 krajów; Deweloper EOS zapowiada nową platformę; Sheila Warren: Blockchain może być rozwiązaniem kryzysu; Aktualna sytuacja na giełdach.

Binance DEX banuje użytkowników z 29 krajów:

Zdecentralizowana giełda (DEX) opracowana przez główną giełdę kryptowalutową Binance zablokuje dostęp dla użytkowników z 29 krajów. DEX informuje potencjalnych użytkowników o ograniczeniu za pomocą komunikatu, który pojawia się podczas uzyskiwania dostępu do platformy z jednego z regionów.

Wygląda na to, że uzyskujesz dostęp do www.binance.org z adresu IP należącego do jednego z następujących krajów: USA, Albania, Białoruś, Bośnia, Birma, Republika Środkowoafrykańska, Demokratyczna Republika Konga, Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna, Wybrzeże Kości Słoniowej, Krym Ukraina, Chorwacja, Kuba, Hercegowina, Iran, Irak, Kosowo, Liban, Liberia, Libia, Macedonia, Mołdawia, Serbia, Somalia, Sudan, Sudan Południowy, Syria, Wenezuela, Jemen lub Zimbabwe.

Należy pamiętać, że do 1 lipca 2019 r. handel i dostęp do portfela przez www.binance.org nie będą już dostępne dla użytkowników z adresami IP z krajów wymienionych powyżej.

Wiadomość zawiera również link do listy portfeli wspierających sieć główną Binance Chain (BNB), sugerując je jako alternatywę do przechowywania i zarządzania aktywami.

Wiele osób w społeczności kryptograficznej scharakteryzowało to odkrycie jako wskazówkę, że DEX w rzeczywistości nie jest zdecentralizowany. Użytkownik Twittera znany wśród entuzjastów kryptografii, Whale Panda, skomentował:

Przypomnienie, że nigdy nie był to DEX, więc przestań nazywać go DEX. To tylko słowo, którego użyli do pompowania BNB – nigdy nie miał być zdecentralizowany.

– czytamy.

Deweloper EOS zapowiada nową platformę:

Zgodnie z opublikowanym komunikatem prasowym, Block.one, spółka macierzysta EOS, zapowiedziała platformę mediów społecznościowych opartą na Blockchain o nazwie Voice.

Firma twierdzi, że platforma wykorzysta Blockchain EOS, aby zapewnić przejrzystość działania, bez ukrytych algorytmów lub mechanizmów przesuwania treści, których użytkownik nie jest świadomy.

Prawda jest taka, że obecne platformy mediów społecznościowych są zaprojektowane do wykorzystywania ich użytkowników. Wystarczy spojrzeć na model biznesowy. Nasze dane. Nasze treści. Nasza uwaga. To wszystko jest niezwykle cenne. Jednak teraz to platforma, a nie użytkownik, zbiera nagrodę.

– stwierdził dyrektor generalny Block.one, Brendan Blumer.

Zgodnie z publikacją Block.one niedawno dołączył do programu Coinbase Earn, oferty edukacyjnej prowadzonej przez czołową platformę kryptograficzną Coinbase. Program pozwala użytkownikom brać udział w kursach na temat konkretnej kryptowaluty w zamian za niewielką płatność w monecie, o której się uczy.

Jak wcześniej informowaliśmy, Eos niedawno nawiązał współpracę z Tether, aby umieścić stablecoina USDT na Blockchainie EOS. Delegowany projekt PoS Tether EOS podobno nadaje się do mikrotransakcji peer-to-peer.

Sheila Warren: Blockchain może być rozwiązaniem kryzysu: 

Dyrektor Blockchain i DLT na Światowym Forum Ekonomicznym (WEF), Sheila Warren, twierdzi, że Blockchain może być rozwiązaniem na pogarszający się kryzys zaufania na całym świecie. Warren przedstawiła swoje komentarze podczas wywiadu z Cointelegraph.

Warren twierdziła, że zaufanie publiczne do rządów, banków, mediów i instytucji w Stanach Zjednoczonych, „szybko eroduje”. Następnie zauważyła, że uważa, że Blockchain, jeśli zostanie poprawnie użyty, może być rozwiązaniem tego problemu:

Ta technologia mogłaby zapewnić dostęp do informacji, które mogłyby umożliwić stronom trzecim lub innym grupom faktyczne wejście i przeprowadzenie audytu tego, co się dzieje. I naprawdę myślę, że może z powrotem zbudować wiarę w instytucje.

– powiedziała.

Warren wyjaśniła następnie, że uważa, że wdrożenie takich audytowalnych systemów byłoby pracochłonne, ale możliwość udowodnienia uczciwości procesów publicznych i autentyczności różnych mediów przyniosłoby ogromne korzyści. Powiedziała również, że – jeśli nie zostanie rozwiązany – kryzys zaufania, o którym wspomniała, będzie miał daleko idące konsekwencje:

Moim zdaniem [erozja zaufania publicznego] jest jednym z największych kryzysów, przed którymi stoimy.

Warren przyznała również, że posiadała trochę Bitcoinów „prawie jako żart”, jednak od dłuższego czasu nie łączyła Bitcoina i Blockchain i dopiero później dowiedziała się o tej technologii.

Minęły kolejne trzy lata, od kiedy po raz pierwszy kupiliśmy Bitcoina, abym zrozumiała, czym jest Blockchain.

– zauważyła.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie 24h giełdy wykazują spokojne wzrosty. W czołowej dziesiątce jedynie EOS notuje wyraźny spadek – o 5,8%. Bitcoin notuje wzrost o 1,8%, Ethereum o 1,2%, XRP o 2,9%, Bitcoin Cash o 2% a Litecoin o 1,3%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 3.7 mld dolarów i wynosi obecnie 275.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 72.9 mld dolarów.

źródło: coinmarketcap.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button