News

#685 Newsy z dnia 04.06.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Portfel Trust Wallet zawita na Binance DEX; Nowe złośliwe oprogramowanie do kryptojackingu; McAfee wprowadzi własną kryptowalutę; Nowe narzędzie od Apple; Na giełdach przewaga spadków. 

Portfel Trust Wallet zawita na Binance DEX: 

Binance, druga pod względem wielkości giełda kryptograficzna na świecie, wydała swój oficjalny portfel Trust Wallet na zdecentralizowanej platformie handlowej Binance DEX. Wiadomości zostały ujawnione w komunikacie prasowym.

Binance nabyła Trust Wallet – zdecentralizowany portfel o otwartym kodzie źródłowym, który początkowo oferował wsparcie dla Ethereum i tokenów opartych na Ethereum – latem 2018 r. W tamtym czasie Binance ujawniła swoje plany ustawienia portfela jako domyślny na przyszłej zdecentralizowanej giełdzie DEX – wtedy wciąż jeszcze będącej w fazie rozwoju.

Od tego czasu giełda uruchomiła także obsługę wielu kryptowalut w Trust Wallet – z planami obsługi tokenów opartych na protokołach wykorzystujących algorytmy konsensusu PoS.

Zgodnie z dzisiejszym komunikatem prasowym zintegrowany portfel pomoże w obsłudze użytkowników Binance DEX, którzy chcą utrzymać nadzór i pełną kontrolę nad swoimi funduszami, korzystając jednocześnie z usług szybkiego handlu. Obsługa pulpitu jest oferowana za pośrednictwem otwartego protokołu WalletConnect, który łączy DApps z portfelami mobilnymi przy użyciu szyfrowania typu end-to-end i który został zintegrowany z Trust Wallet i Binance DEX w maju tego roku. Zgodnie z komunikatem prasowym Trust Wallet planuje w przyszłości uruchomienie obsługi protokołów płatności warstwy 2, takich jak Lightning Network.

Strona internetowa Binance DEX ogłosiła niedawno, że wdroży blokowanie geograficzne, aby uniemożliwić dostęp do witryny użytkownikom z 29 różnych krajów od 1 lipca 2019 r. – w tym w Stanach Zjednoczonych, na Białorusi, Kubie, Iranie, Syrii i Wenezueli. Użytkownicy będą jednak nadal mogli korzystać z portfeli obsługujących rodzimy Blockchain – Binance Chain.

Binance rzekomo testuje stablecoin mający wsparcie w funcie brytyjskim na Binance Chain. Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, skomentował tę pogłoskę, potwierdzając, że stablecoin jest w fazie testowania.

Nowe złośliwe oprogramowanie do kryptojackingu:

Firma Trend Micro zajmująca się bezpieczeństwem cybernetycznym ogłosiła, że znalazła złośliwe oprogramowanie o nazwie BlackSquid, które infekuje serwery internetowe wykorzystujące osiem różnych exploitów bezpieczeństwa i instaluje oprogramowanie do miningu. Informacje zostały ogłoszone na blogu firmy.

Według raportu szkodliwe oprogramowanie atakuje serwery internetowe, dyski sieciowe i dyski wymienne, dokonując ośmiu różnych ataków wykorzystujących exploity i ataki brute force.

Podczas gdy próbka pozyskana przez Trend Micro instaluje oprogramowanie XMRig do miningu kryptowaluty Monero, BlackSquid może również dostarczać inne ładunki w przyszłości. Według danych firmy Trend Micro większość przypadków omawianego złośliwego oprogramowania została wykryta w Tajlandii i Stanach Zjednoczonych.

Złośliwe oprogramowanie może zainfekować system na trzy różne sposoby: za pośrednictwem strony internetowej umieszczonej na zainfekowanym serwerze, exploitów oraz dysków wymiennych lub sieciowych. BlackSquid anuluje również protokół infekcji, jeśli wykryje, że nazwa użytkownika, sterownik urządzenia lub model dysku sugeruje, że oprogramowanie działa w środowisku piaskownicy.

• McAfee wprowadzi własną kryptowalutę: 

Entuzjasta krypto, imiennik oprogramowania antywirusowego i startujący w przyszłej kampanii prezydenckiej USA w 2020 r. John McAfee wypuszcza swoją własną niezależną kryptowalutę, jak podaje oficjalny post na Twitterze.

Według informacji podanych na jego stronie internetowej na temat zapowiedzianej kryptowaluty „McAfee Freedom Coin”, pojawi się ona jesienią tego roku. Wydaje się, że McAfee Freedom Coin dąży do całkowitej izolacji i niezależności od tradycyjnych walut, aktywów i giełd, starając się dotrzeć do „Świętego Graala kryptowaluty – wolności gospodarczej”.

Potrzebna jest kryptowaluta odłączona od walut fiat i od innych walut kryptograficznych – kryptowaluta o zerowej wartości, ale akceptowana powszechnie. Nie jest ona oparta na żadnym towarze ani nie jest powiązana z wartością lub związana z zachowaniem jakiegokolwiek zewnętrznego elementu lub jednostki. Wartość kryptowaluty zawsze będzie równa zero w stosunku do każdej innej waluty, ale jej naturalna wartość rynkowa jest całkowicie wolna, by rosnąć.

– mówi McAfee o pożądanych właściwościach nowej kryptowaluty.

Jak wcześniej informowaliśmy w Cointelegraph, McAfee powiedział, że planuje kandydować na prezydenta Stanów Zjednoczonych w 2020 r. będąc na łodzi na wodach międzynarodowych, ponieważ rzekomo został oskarżony przez amerykański Urząd Podatkowy – Internal Revenue Service.

McAfee podobno nie ukrywał swojego oszustwa podatkowego, twierdząc, że nie płacił podatków przez osiem lat. Jego kampania prezydencka nie jest też poważną ofertą na urząd, ale raczej deklarowaną próbą promowania kryptowalut jako środka do zapewnienia osobistej wolności obywatelom.

W ostatnich wiadomościach McAfee powiedział, że odkrył tożsamość tajemniczego twórcy Bitcoinów, Satoshi Nakamoto, który rzekomo jest człowiekiem mieszkającym w USA. McAfee najwyraźniej planował ujawnić tożsamość Nakamoto, ale wstrzymał swój plan dzięki radzie prawnika ds. ekstradycji.

Amerykański wniosek o ekstradycję na wyspy Bahama jest bliski. Spotkałem się z Mario Grey, moim prawnikiem ekstradycyjnym, i teraz jest jasne, że ujawnienie tożsamości Satoshi w tym czasie może wpłynąć na proces. Nie mogę tego zaryzykować. Poczekam.

– powiedział McAfee.

• Nowe narzędzie od Apple: 

Na tegorocznej konferencji Worldwide Developers Conference 2019 (WWDC) firma Apple będzie prezentować narzędzia do tworzenia kryptograficznych narzędzi programistycznych, które firma ujawniła w programie wydarzenia na dzień 5 czerwca.

Podczas sesji zaplanowanej na środę trwającego wydarzenia zatytułowanego „Kryptografia i twoje aplikacje” Apple zaprezentuje nowe narzędzie o nazwie „CryptoKit”, które zadebiutuje jako aktualizacja w systemie iOS 13. CryptoKit skupi się przede wszystkim na programistach, dzięki czemu będą mogli budować więcej funkcji bezpieczeństwa dla aplikacji z lepszą obsługą.

Programy systemowe szyfrują zarówno dane będące w spoczynku, jak i przesyłane dane w przejrzysty sposób. Ta funkcja jest dostępna po prostu poprzez ustawienie atrybutu. Możesz jednak chcieć zrobić więcej, aby chronić dane użytkowników. CryptoKit to nowa struktura Swift, dzięki której łatwiej i bezpieczniej niż kiedykolwiek można wykonywać operacje kryptograficzne, niezależnie od tego, czy po prostu trzeba obliczyć skrót, czy wdrażamy bardziej zaawansowany protokół uwierzytelniania.

– czytamy w opisie wydarzenia.

Użytkownicy mediów społecznościowych zwracają coraz większą uwagę na wszelkie wskazówki firmy Apple, która zmienia swoje podejście do branży kryptowalut na praktyczne. Małe ruchy, takie jak symbole SF w aplikacji – zgodne z czcionką San Francisco firmy Apple – teraz zawierające logo Bitcoinów, nie przeszły niezauważone przez komentatorów w tym tygodniu.

• Na giełdach przewaga spadków: 

Ostatnia doba przyniosła na giełdach zauważalne spadki. Najwięcej na wartości stracił Bitcoin Cash o 7,5%. W jego ślady poszedł EOS notując spadek o 7%, a także XRP o 6,6%, Litecoin o 6,2% oraz Bitcoin i TRON o 6,1%. Natomiast wartość Bitcoina SV wzrosła o 4%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 16 mld dolarów i wynosi obecnie 254.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 79.9 mld dolarów.

źródło: coinmarketcap.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button