News

#693 Newsy z dnia 12.06.2019

Ze środowych wydarzeń: Karta Visa Coinbase dostępna w 6 kolejnych krajach; Dyrektor DGC: krypto zima dobiega końca; Ubisoft rozważa zastosowania Blockchain; Rząd Brazylii rozważy projekt ustawy wspierający rozwój Blockchain; Bitcoin przebija próg 8.000 dolarów.

Karta Visa Coinbase dostępna w 6 kolejnych krajach:

Giełda kryptowalut Coinbase rozszerzyła swoją usługę kart debetowych Visa na sześć kolejnych krajów europejskich, umożliwiając klientom wydawanie swoich zasobów cyfrowych. Według raportu CNBC, karta Coinbase jest teraz dostępna dla użytkowników w Hiszpanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Irlandii i Holandii.

Dzięki karcie klienci będą mogli wydawać swoje krypto aktywa, w tym Bitcoina, Ethereum i Litecoina, zarówno w sklepach internetowych, jak i fizycznych, które akceptują karty Visa.

Coinbase po raz pierwszy wprowadził kryptowalutową kartę debetową Visa w kwietniu, wówczas wyłącznie dla użytkowników z Wielkiej Brytanii. Zeeshan Feroz, dyrektor generalny Coinbase U.K., nie ujawnił, ilu użytkowników firma zarejestrowała się od kwietnia, ale powiedział w wywiadzie dla CNBC, że pierwsze darmowych 1000 kart firma wydała klientom błyskawicznie.

Karty Coinbase są połączone z aplikacją mobilną dostępną zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iOS, w której klienci mogą wybrać rodzaj kryptowaluty, z której chcieliby korzystać przy finansowaniu każdego wydatku. To powiedziawszy, klienci nie płacą bezpośrednio kupcom za pomocą aktywów kryptograficznych. Zamiast tego Coinbase pobiera opłatę za konwersję kryptowalut użytkowników na walutę fikcyjną, tj. euro w nowej ofercie.

Dyrektor DGC: krypto zima dobiega końca:

Zima kryptograficzna najprawdopodobniej dobiegnie końca, powiedział w wywiadzie dla Bloomberg Technology CEO amerykańskiej firmy Venture Capital – Digital Currency Group (DCG).

Barry Silbert, założyciel i dyrektor generalny DGG, przedstawił cykliczny charakter wzlotów i upadków Bitcoina, co rzekomo oznacza, że niedawny wzrost cen kryptograficznych będzie kontynuowany.

Silbert, znany jako seryjny inwestor kryptograficzny, wyraźnie podkreślił, że dynamika cen Bitcoinów była „kolejką górską” – jego cena od 2011 r. spadła o 80% czterokrotnie, aby później osiągnąć kolejny rekordowy poziom. Na tej podstawie – w połączeniu z niedawnym wzrostem rynków po ogromnym rynku niedźwiedzi w 2018 r. – Silbert stwierdził:

Wygląda na to, że wychodzimy z krypto zimy i weszliśmy w krypto wiosnę.

Dyrektor wykonawczy DGG wskazał również na duże zaangażowanie instytucji w branży kryptograficznej, twierdząc, że nastąpił ogromny wzrost od czasu ostatniej hossy w 2017 r., kiedy Bitcoin osiągnął rekordowy poziom 20.000 dolarów. Powołując się na duże instytucjonalne inicjatywy kryptograficzne, takie jak nadchodząca oferta Fidelity dotycząca przechowywania Bitcoinów, Silbert powiedział, że instytucjonalne zaangażowanie w 2017 r. w porównaniu z obecnym zainteresowaniem instytucji to „naprawdę noc i dzień”.

Na początku tego roku Silbert przewidział, że większość cyfrowych tokenów straci swoją wartość w dłuższej perspektywie, twierdząc, że prawie każde ICO było „tylko próbą zebrania pieniędzy, ale nie było sensu używać bazowego tokena”.

Niedawno były menedżer JPMorgan i obecny badacz Blockchain, Tone Vays, wyraził sceptycyzm co do przypuszczenia, że zima kryptograficzna dobiegła końca. W przeciwieństwie do Silberta, Vays argumentował, że niedawny skok cen kryptograficznych był głównie wspierany przez kapitał wewnętrzny, który uważał za chwiejny w porównaniu z zewnętrznymi pieniędzmi przychodzącymi do przestrzeni.

Ubisoft rozważa zastosowania Blockchain:

Według doniesień gazety Les Échos, francuski gigant gier wideo Ubisoft rzekomo bada potencjalne zastosowania Blockchain w grach jako strategię mającą na celu zwiększenie przewagi konkurencyjnej w branży.

Ubisoft od kilku miesięcy cicho bada zastosowania Blockchain i rzekomo znalazł już jedno do nadające się wdrożenia. W artykule napisano, że firma planuje umieścić wirtualne obiekty lub akcesoria wewnątrz gry na Blockchain i zarabiać na nich.

Jak zauważono w raporcie, model jest podobny do popularnej gry wideo Fortnite – wydanej przez Epic Games – która sama w sobie jest bezpłatna, jednak umożliwia graczom kupowanie treści wirtualnych, w które można wyposażyć postać w grze.

Zalety ekosystemu wirtualnych akcesoriów zasilanych przez Blockchain polegają na tym, że zachowuje on cyfrowe prawa własności graczy. Powołując się na nieznanego specjalistę branżowego, Les Échos zauważa:

Kiedy kupujesz kostium w Fortnite, twoja inwestycja jest tracona, akcesorium jest zablokowane w grze. Jeśli użyjemy Blockchain, dajemy fizyczną egzystencję elementowi cyfrowemu.

Anonimowe źródło rzekomo bliskie eksploracjom Blockchain Ubisoftu powiedziało Les Échos, że firma rozważy użycie Blockchain Ethereum do swojej aplikacji i stwierdziło, że prace nad tą inicjatywą były już na zaawansowanym etapie.

Nie ujawniono, czy Ubisoft będzie uruchamiał wirtualną zawartość opartą na Blockchain w ramach jednej z istniejących franczyz lub nowej gry, chociaż Les Échos zauważa, że druga opcja może rzekomo nieść mniejsze ryzyko.

Rząd Brazylii rozważy projekt ustawy wspierający rozwój Blockchain:

Rząd brazylijski rozważy projekt ustawy, która wymaga od wszystkich jednostek lokalnej administracji publicznej promowania nowych technologii, takich jak Blockchain, jak podaje Cointelegraph Brazil.

Nowa ustawa, PL 3443/2019, została złożona przez grupę dziesięciu urzędników federalnych z różnych partii politycznych i państw w niższej izbie Kongresu Narodowego Brazylii, Izbie Deputowanych dnia 11 czerwca.

Jak określono w tytule dokumentu, proponowany projekt ustawy przewiduje „cyfrowe świadczenie usług publicznych w administracji publicznej – rząd cyfrowy”. Projekt ustawy, jeśli zostanie zatwierdzony, będzie wymagał od federalnych i stanowych oddziałów rządowych zastosowania nowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja i Blockchain, w celu poprawy usług publicznych – czytamy w publikacji. 

Ustawa została podpisana przez zastępcę federalnego Tiago Mitrauda, członka klasyczno-liberalnej i libertariańskiej brazylijskiej partii politycznej The New Party (Partido Novo, NOVO), a także urzędników z innych partii, w tym Brazylijskiej Partii Socjalistycznej (PSB), pośród innych.

31 maja Cointelegraph Brazil poinformował, że prezes Izby Deputowanych Brazylii nakazał utworzenie specjalnej komisji w celu rozważenia regulacji kryptowaluty w kraju. Komisja będzie miała za zadanie regulować lokalne działania wokół Bitcoinów i innych aktywów cyfrowych, a według oczekiwań ma się składać z 34 członków zgodnie z regulaminem wewnętrznym.

Bitcoin przebija próg 8.000 dolarów:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy wszechobecne wzrosty – żadna z 40 największych pozycji nie notuje spadku. Wartość Bitcoina wzrosła o 4,2% – obecnie wynosi ponad 8.100 dolarów. Ethereum wzrosło o 6,5%, XRP o 3%, Litecoin o 8% a Bitcoin Cash o 2,6%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 13.3 mld dolarów i wynosi obecnie 262.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 67 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button