News

#700 Newsy z dnia 19.06.2019

Ze środowych wydarzeń: Tom Lee: Bitcoin łatwo sięgnie nowych szczytów; Rosja ureguluje kryptowaluty w ciągu 2 tygodni; Kolejna giełda zamierza wykluczyć klientów z USA; PwC wydaje oprogramowanie do audytu kryptowalut; Na giełdach spokojnie.

Tom Lee: Bitcoin łatwo sięgnie nowych szczytów:

Współzałożyciel Fundstrat Global Advisors, Tom Lee, podczas wywiadu z CNBC powiedział, że Bitcoin może łatwo sięgnąć nowych szczytów.

W swoich komentarzach Lee powiedział, że Bitcoin staje się walutą rezerwową przestrzeni kryptowalut i zauważył, że był on wart ponad 9.000 dolarów w zaledwie 4% jego historii.

Sądzę, że Bitcoin z łatwością osiągnie all-time-high.

– dodał.

Przed dokonaniem tych prognoz cenowych Lee zauważył również, że projekt Libry na Facebooku jest potwierdzeniem mainstreamowego zainteresowania kryptowalutami. Stwierdził również, że uważa, iż taki rozwój sytuacji „całkowicie niszczy argument mówiący: „ Wierzę w Blockchain, a nie Bitcoina”. Wyraził również swój pomysł, że – podczas gdy wierzy on, iż libra będzie jednym z dominujących stablecoinów – inne stablecoiny najprawdopodobniej przetrwają:

Nie sądzę, aby spadły one na wartości, ponieważ większość z nich jest zabezpieczona, myślę, że te, które są stabilne algorytmicznie, mogą po prostu nie mieć efektu sieciowego.

Zapytany o to, czy banki będą w przyszłości wspierać librę, Lee zauważył, że decentralizacja finansów – choć wygodna dla przetwórców płatności – skutkuje ujemnym zwrotem dla banków:

Należy pamiętać: roczny przychód Facebooka na użytkownika wynosi prawdopodobnie 50 dolarów. Ale przeciętny bank generuje blisko 1000 dolarów na użytkownika, więc Facebook ma 20-krotny wzrost w stosunku do modelu klienta, jeśli zacznie wykonywać usługi bankowe.[…] Widzę, dlaczego banki nie są tak entuzjastycznie nastawione.

– stwierdził Lee.

Rosja ureguluje kryptowaluty w ciągu 2 tygodni:

Rosyjski parlament, Duma Państwowa, przyjmie główną kryptograficzną ustawę krajową „O cyfrowych aktywach finansowych” (DFA) w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Wiadomość ta została przekazana przez rosyjską agencję informacyjną TASS 19 czerwca.

Wiceminister finansów Rosji Aleksiej Moiseev ujawnił, że Duma Państwowa rozważa obecnie DFA i oczekuje się, że przyjmie projekt ustawy w drugim czytaniu w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Moiseev dodał, że organ zatwierdził odrębne przepisy dotyczące ICO, które będą częścią rosyjskiej ustawy o finansowaniu społecznościowym. W związku z tym Rosja przedstawi dwa projekty ustaw dotyczące kryptowalut, DFA i ustawę o crowdfundingu, stwierdził Moiseev, dodając, że DFA ma zostać zatwierdzona w wersji przygotowanej do drugiego czytania.

Jeśli projekt zostanie przyjęty zgodnie z oczekiwaniami urzędnika, rosyjska regulacja kryptograficzna będzie zgodna z nakazem prezydenta kraju Władimira Putina, który zażądał od państwa egzekwowania regulacji dla przemysłu kryptograficznego do 1 lipca 2019 r. 

Niedawno TASS poinformował, że Rosja odkłada przyjęcie przepisów kryptograficznych ze względu na pewne wymagania terminologiczne ze strony Grupy Specjalnej ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy, ponieważ w projekcie brakowało kluczowych terminów, takich jak „kryptowaluta”.

Kolejna giełda zamierza wykluczyć klientów z USA:

Zdecentralizowana platforma Bancor planuje wyłączyć rezydentów Stanów Zjednoczonych z handlu tokenami 8 lipca. Powołując się na brak jasności ze strony organów regulacyjnych, dyrektorzy powiedzieli, że podjęli decyzję o zbanowaniu wszystkich użytkowników z adresem IP z USA.

Decyzja ta została podjęta w świetle zwiększonej niepewności regulacyjnej; obecnie uważamy, że jest to najbardziej rozsądna decyzja dla wszystkich członków naszego ekosystemu. Umożliwi to społeczności Bancor i ekosystemowi szybsze wprowadzanie innowacji i większą przejrzystość.

– czytamy na blogu giełdy.

Bancor działa jako zdecentralizowany protokół przy użyciu konfiguracji P2P. Chociaż nie jest jasne, jaki konkretny czynnik motywował to posunięcie, sytuacja regulacyjna dotycząca innej zdecentralizowanej giełdy, Etherdelta, w 2018 r. służy do zilustrowania trudności związanych z obsługą takiej usługi w USA.

Jak donosił Cointelegraph w listopadzie zeszłego roku, krajowa Komisja Papierów Wartościowych i Giełd obciążyła twórcę Etherdelty, Zachary’ego Coburna, prowadzeniem niezarejestrowanej platformy obrotu papierami wartościowymi, a także grzywną w wysokości ponad 300.000 dolarów. 

Bancor dodaje, że wszyscy jej użytkownicy nadal będą mogli przechowywać i przekazywać tokeny, jednocześnie przyznając, że zdecentralizowane części jej sieci są poza jej kontrolą, a zatem pozostałyby otwarte dla handlowców z USA.

Chcielibyśmy wyjaśnić, że ta funkcjonalność zostanie zablokowana dla użytkowników korzystających z witryny bancor.network, która oferuje interfejs do aktywności Blockchain. Ponieważ sieć płynności Bancor jest zbiorem inteligentnych kontraktów na Blockchain i systemem nie-depozytowym, nie możemy ograniczać użytkownikom dostępu do samej sieci Blockchain.

– czytamy. 

PwC wydaje oprogramowanie do audytu kryptowalut:

Zgodnie z opublikowanym komunikatem prasowym firma audytorska PwC z Wielkiej Czwórki ogłosiła wydanie oprogramowania do audytu kryptowalut. 

Narzędzie dodane do pakietu audytu Halo w PwC może być użyte do „zapewnienia usług ubezpieczeniowych dla podmiotów angażujących się w transakcje kryptowalut”. Firma twierdzi, że wraz z nowym dodatkiem pakiet Halo pozwala PwC na dostarczenie niezależnego dowodu parowania kluczy prywatno-publicznych (w celu ustanowienia własności kryptograficznej) oraz gromadzenia informacji o transakcjach i saldach z sieci Blockchain. 

PwC zauważa ponadto, że stosuje już nowe narzędzie do obsługi audytów klientów związanych z kryptowalutami oraz do pomocy firmom, w przypadku których firma nie jest audytorem. Mimo tego narzędzie ma swoje ograniczenia:

Na naszą zdolność do kontrolowania podmiotu zajmującego się działalnością kryptowalutową duży wpływ ma środowisko kontroli naszego klienta, a na tym etapie zakres tokenów obsługiwanych przez nasze oprogramowanie Halo. Rozważania te będą kluczowe przy określaniu, czy jesteśmy w stanie zaakceptować zlecenie audytu.

– zauważa firma.

Na giełdach spokojnie:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy w większości nieduże, dodatnie ruchy. Bitcoin notuje wzrost o 0,5%, Ethereum o 0,4%, XRP o 0,3%, Litecoin o 3% a Bitcoin Cash o 0,3%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 4 mld dolarów i wynosi obecnie 285.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 50.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button