News

#703 Newsy z dnia 22.06.2019

Z sobotnich wydarzeń: Bitcoin przekracza próg 11.000 dolarów; FATF wzmacnia kontrolę nad giełdami krypto; Bank Rezerw Australii zaleca ostrożność ws. Libry; Ceny kryptowalut idą w górę.

• Bitcoin przekracza próg 11.000 dolarów:

Dzisiaj, w dniu 22 czerwca Bitcoin przekroczył próg 11.000 dolarów po raz pierwszy od marca ubiegłego roku, według Coin360. Wiodąca kryptowaluta przekroczyła wartość 10.000 $ mniej niż 24 godziny temu.

Bitcoin zbliża się obecnie do osiągnięcia wartości 11.000 dolarów, co stanowi znaczący wzrost w ciągu ostatnich 24 godzin. W międzyczasie wzrosły również główne altcoiny, a Ethereum odnotowało wzrost powyżej 300 dolarów.

Wczoraj, 21 czerwca, profesjonalny handlowiec Peter Brandt napisał na Twitterze, że cena Bitcoina ma obecnie za cel 100.000 dolarów.

W swoim tweecie Brandt zauważył, że Bitcoin znajduje się w czwartej fazie wzrostu parabolicznego i jest rynkiem takim jak żaden inny.

Bitcoin ma cel na 100.000 dolarów i przeżywa swoją czwartą fazę paraboliczną, której początki sięgają 2010 roku. Żaden inny rynek w moim 45-letnim doświadczeniu nie zachowywał się w taki sposób. Bitcoin to rynek jak żaden inny.

– powiedział Brandt.

W załączniku do swojego tweeta Brandt opublikował także tabelę zawierającą dane o wzroście cen Bitcoina. Zgodnie z danymi zawartymi w zestawieniu, od października 2011 r. do grudnia 2017 r. Bitcoin zwiększył swoją wartość 9,765-krotnie.

Pod koniec maja współzałożyciel firmy inwestycyjnej związanej z technologią Blockchain – Kenetic – przewidział, że cena Bitcoina wzrośnie do 30.000 dolarów do końca tego roku.

W tym miesiącu założyciel i dyrektor generalny Digital Currency Group twierdził w wywiadzie dla Bloomberga, że „wygląda na to, że wychodzimy z krypto-zimy i weszliśmy w krypto-wiosnę”.

Jednak w tym samym tygodniu w wywiadzie dla Cointelegraph inny komentator branży – były dyrektor wykonawczy Wall Street i obecny badacz technologii Blockchain Tone Vays wyraził sceptycyzm wobec faktu, że krypto zima się skończyła.

• FATF wzmacnia kontrolę nad giełdami krypto: 

Dzisiejsze ogłoszenie Grupy Specjalnej ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF) dotyczyło roli waluty cyfrowej w praniu brudnych pieniędzy i zaostrzonej regulacji, jak zauważył sekretarz Steven Mnuchin w swoich uwagach końcowych.

FATF – organizacja międzyrządowa, która koncentruje swoje wysiłki na zwalczaniu prania pieniędzy – planuje wzmocnić kontrolę nad giełdami kryptowalut, aby uniemożliwić wykorzystanie walut cyfrowych w praniu pieniędzy i powiązanych przestępstwach.

Sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin powiedział, że nowy środek będzie wymagał, aby dostawcy usług kryptograficznych przestrzegali procedur przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i zwalczania finansowania terroryzmu (CFT) w taki sam sposób, jak tradycyjne instytucje. Ostateczna broszura informacyjna organizacji zawiera szczegółowe informacje na ten temat.

W szczególności organizacja chce, aby operatorzy kryptowalut ustalili tożsamość nadawców i odbiorców funduszy krypto i dołożyli wszelkiej staranności, aby upewnić się, że nie angażują się w nielegalną działalność.

Przyjmując standardy i wytyczne uzgodnione w tym tygodniu, FATF dopilnuje, aby dostawcy usług wirtualnych aktywów nie działali w ciemności. Umożliwi to powstającemu sektorowi FinTech pozostanie o krok przed nieuczciwymi reżimami i sympatykami nielegalnych sposobów, szukających możliwości na pozyskanie i przekazanie funduszy bez wykrycia.

– powiedział Mnuchin.

Simon Riondet, szef wywiadu finansowego w Europolu, agencji ścigania w Unii Europejskiej, powiedział wcześniej w wywiadzie dla Reuters, że pranie brudnych pieniędzy za pośrednictwem kryptowalutut rośnie.

Prowadzimy także śledztwo w dark web, gdzie płatności są dokonywane w kryptowalutach, czasami w Bitcoinach, i gdzie zamieniane są na bardziej anonimowe kryptowaluty.

– powiedział Riondet.

• Bank Rezerw Australii zaleca ostrożność ws. Libry: 

Naczelnik Banku Rezerw Australii (RBA), Philip Lowe, ostrzega, że ogłoszona przez Facebooka wirtualna waluta – Libra – może nie być ogólnie przyjęta w najbliższej przyszłości, wynika z raportu Bloomberga.

Upłynie jeszcze wiele wody, zanim propozycja Facebooka stanie się czymś, z czego będziemy korzystać przez cały czas […] Istnieje wiele kwestii regulacyjnych, które wymagają rozwiązania i [Facebook] musi upewnić się, że jest to solidne przedsięwzięcie. Dlatego musimy być ostrożni, zanim wyciągniemy wnioski.

– komentuje Lowe w odniesieniu do Libry.

Lowe podobno również w 2017 r. skrytykował największą kryptowalutę według kapitalizacji rynkowej, Bitcoina. Naczelnik RBA skarżył się, że Bitcoin zyskał swoją pozycję ze względu na „spekulacyjną manię” i wysnuł przypuszczenia, że bardziej niż klientów przyciąga on przestępców.

Pomijając Librę i Bitcoina, Lowe uważa, że kryptowaluta nie jest opłacalna dla Australii ze względu na rzekomą użyteczność istniejącego wcześniej systemu płatności elektronicznych.

Od dawna myślałem, że w Australii nie będzie żadnego rodzaju kryptowaluty, ponieważ mamy już bardzo wydajny system płatności elektronicznych, który pozwala każdemu z nas dokonywać płatności bankowych na rzecz innej osoby w ciągu pięciu sekund, znając tylko numer telefonu komórkowego.

– powiedział Lowe.

RBA opublikował artykuł zatytułowany „Cryptocurrency: Ten Years On”, twierdząc, że kryptowaluta nie osiągnie powszechnego przyjęcia w Australii.

W tym artykule przeanalizowano, dlaczego Bitcoin raczej nie stanie się wszechobecną metodą płatności w Australii, i podsumowuje, w jaki sposób kolejne kryptowaluty starały się rozwiązać niektóre niedociągnięcia Bitcoina – takie jak jego zmienność i problemy ze skalowalnością.

– czytamy w artykule.

• Ceny kryptowalut idą w górę: 

Wartość kryptowalut z czołówki największych pod względem kapitalizacji rynku zauważalnie wzrosła. Bitcoin jest o 11% droższy w porównaniu z poprzednią dobą, co daje mu wartość prawie 11.000 dolarów/Bitcoina. Za nim znajduje się XRP ze wzrostem o 10,4%, Ethereum o 7,3%, Bitcoin SV o 7,2%, EOS o 4,7%. Bitcoin Cash o 4,5%, Litecoin o 2,8%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 27.1 mld dolarów i wynosi obecnie 329.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 92.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button