News

#704 Newsy z dnia 23.06.2019

Z niedzielnych wydarzeń: Rosyjskie Ministerstwo Finansów rozważa dopuszczenie handlu kryptowalutami; Giełda Bitfinex tymczasowo będzie offline; Aktualna sytuacja na giełdach.

Rosyjskie Ministerstwo Finansów rozważa dopuszczenie handlu kryptowalutami:

Przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Finansów twierdzi, że ministerstwo rozważa zezwolenie na handel kryptowalutami, jak informuje rosyjski serwis informacyjny Interfax.

Według publikacji wiceminister finansów Aleksiej Moisejew powiedział dziennikarzom, że choć Ministerstwo nie podjęło ostatecznej decyzji, handel kryptowalutą może zostać dozwolony w nadchodzącym projekcie dotyczącym obiegu kryptowalut w Federacji Rosyjskiej.

Projekt ustawy zakazującej używania aktywów kryptograficznych jako środka płatniczego w Federacji Rosyjskiej został przyjęty w maju ubiegłego roku.

Anatolij Aksakow, szef Komitetu ds. Rynków Finansowych Dumy, nazwał oczekującą decyzję kompromisem i zwrócił uwagę, że grupa zadaniowa ds. Działań Finansowych zaleciła Rosji przyjęcie projektu ustawy regulującej obieg kryptowalut do końca tego roku.

Na początku tego tygodnia pojawiły się informacje, że Duma Państwowa, rosyjski parlament, oczekuje przyjęcia w ciągu najbliższych dwóch tygodni największej krajowej ustawy kryptograficznej „On Digital Financial Assets” (DFA).

Moiseev oświadczył wówczas, że Ministerstwo Finansów zatwierdziło również odrębne przepisy dotyczące ICO, które będą częścią rosyjskiej ustawy o finansowaniu społecznościowym. 

Giełda Bitfinex tymczasowo będzie offline:

Giełda kryptowalut Bitfinex w poście Medium ogłosiła, że będzie w trybie offline w przyszłym tygodniu przez siedem godzin.

Zgodnie z ogłoszeniem giełda przejdzie w tryb offline aby przeprowadzić aktualizację systemu w dniu 26 czerwca. Post dalej precyzuje, że hybrydowy odpowiednik Bitfinex, Ethfinex, również będzie zamknięty w celu konserwacji.

Przestój jest podobny do tego ogłoszonego przez główną giełdę kryptowalut Binance przed planowaną aktualizacją systemu w maju. Jak informował wówczas Cointelegraph, giełda ostrzegała swoich użytkowników, że depozyty, wypłaty i handel nie będą możliwe przez około sześć do ośmiu godzin.

Bitfinex stwierdza, że aktualizacja ma na celu „zwiększenie stabilności i skalowalności silnika dopasowującego iFinex”. Podczas aktualizacji użytkownik platformy nie będzie mógł handlować, przeglądać ani uzyskiwać dostępu do swoich portfeli na giełdzie.

Mimo to Bitfinex obiecuje, że inwestorzy nie muszą podejmować żadnych działań, ponieważ ich środki będą bezpieczne, żadne zamówienia nie zostaną wykonane w czasie przestoju, a użytkownicy nie zostaną zlikwidowani podczas aktualizacji.

Wreszcie firma zauważa, że – jeśli ruchy rynku będą zbyt zmienne – aktualizacja zostanie odroczona.

Na początku tego miesiąca, Bitfinex ogłosił inicjatywę wypalania tokenów LEO. Firma macierzysta giełdy, iFinex, wykorzysta część swojego dochodu brutto na zakup tokenów po cenie rynkowej w ramach mechanizmu wypalania UNUS SED LEO.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują mieszane ruchy. Patrząc na 10 czołowych kryptowalut, wzrosty widzimy przy Ethereum, Bitcoinie Cash i Cardano – kolejno o 0,7%, 4,3% i 5,9%. Spadki natomiast notuje Bitcoin,  o 1,2%, XRP, o 2,2%, Litecoin, o 1,2% a EOS o 0,7%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 4.1 mld dolarów i wynosi obecnie 325.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 72.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button