News

#707 Newsy z dnia 26.06.2019

Ze środowych wydarzeń: Deutsche Bank: Agresywne banki centralne zwiększają atrakcyjność Bitcoina; Europol aresztuje 6 osób ws. milionowych kradzieży BTC; Czołowa giełda prosi bank centralny o emisję stablecoina; Bitcoin przekroczył 13.000 dolarów.

Deutsche Bank: Agresywne banki centralne zwiększają atrakcyjność Bitcoina:

Potencjalna obniżka stóp procentowych przez bank centralny Stanów Zjednoczonych jest najwyraźniej jedną z przyczyn niedawnego wzrostu Bitcoina, powiedział członek zarządu Deutsche Bank, Jim Reid, w wywiadzie dla CNBC.

Reid, szef globalnej podstawowej strategii kredytowej w Deutsche Bank, stwierdził:

Jeśli banki centralne będą tak agresywne, to alternatywne waluty zaczną być nieco bardziej atrakcyjne.

Reid odniósł się do niedawnego wystąpienia prezesa Fed, Jerome’a Powella, który powiedział wczoraj, że bank centralny rozważa obniżkę stóp procentowych w warunkach obecnej niepewności gospodarczej i ryzyka inflacyjnego. W związku z tym dolar amerykański spadł wczoraj w porównaniu z dużymi walutami fiducjarnymi, odnotowując trzymiesięczny spadek w stosunku do euro, który rzekomo został wywołany oczekiwaniami na wielokrotne obniżki stóp procentowych przez Fed.

W międzyczasie Bitcoin nadal osiąga rekordowe wyniki w 2019 r. sięgając powyżej 13.000 dolarów, podczas gdy jego kapitalizacja rynkowa wzrosła powyżej 220 mld dolarów, przy czym stopa dominacji osiągnęła ponad 60% po raz pierwszy od kwietnia 2017 r. 

Reid zauważył również, że niedawny skok cen kryptowalut jest częściowo spowodowany nadchodzącym projektem kryptograficznym Facebooka – Libra.

Europol aresztuje 6 osób ws. milionowych kradzieży BTC:

Europol, we współpracy z południowo-zachodnią jednostką Wielkiej Brytanii ds. Cyberprzestępczości, holenderską policją, Eurojust i brytyjską Narodową Agencją ds. Przestępczości (NCA), koordynował w aresztowaniu sześciu osób podejrzanych o kradzież ponad 27 mln dolarów w kryptowalutach, jak czytamy w opublikowanym komunikacie prasowym.

Złodzieje byli podobno zaangażowani w typosquatting, oszukańczy sposób kradzieży danych uwierzytelniających poprzez utworzenie witryny o podobnej nazwie do istniejącej – stąd „literówka” (ang. typo) w „typosquatting” – a następnie wykradnięcie danych do logowania.

W tym przypadku raport stwierdza, że Europol uważa, iż hakerzy mogli użyć typosquattingu do kradzieży danych logowania, pozwalając im uzyskać dostęp do portfeli klientów i środków wewnątrz nich. Europol informuje, że hakerzy wykorzystali ten program do kradzieży co najmniej 4.000 Bitcoinów w 12 różnych krajach.

Sześć osób miało podobno siedzibę w Wielkiej Brytanii i Holandii. Zgodnie ze sprawozdaniem Europol zapewnił koordynację dla brytyjskich i holenderskich agencji, które udostępniły informacje i dowody w siedzibie głównej przed aresztowaniami.

Czołowa giełda prosi bank centralny o emisję stablecoina:

Czołowa szwajcarska giełda SIX poprosiła bank centralny kraju o wydanie stablecoina, jak podaje lokalny serwis informacyjny, SwissInfo.

Zgodnie z publikacją, aktywa kryptograficzne byłyby wykorzystywane do rozliczania płatności na nowej platformie obrotu papierami wartościowymi. Giełda podobno ogłosiła podczas konferencji Stowarzyszenia Crypto Valley w tym tygodniu, że użytkownicy jej nadchodzącej platformy SDX będą mogli zamienić walutę fiat na nowego stablecoina.

Banki członkowskie SDX będą mogły rozliczać swoje transakcje i inne zobowiązania w tokenizowanych CHF na SDX, gdy będziemy gotowi i na chodzie.

– wyjaśniła firma. 

Firma dodała ponadto, że tokeny mogą być wybite na żądanie:

SDX akceptuje płatności CHF od banków członkowskich w pieniądzu banku centralnego i wydaje równoważne tokeny w CHF. Wartość tokenizowanego CHF będzie zawsze ustalana w stosunku 1: 1 z CHF.  Zdecydowanie faworyzujemy stablecoina wydanego przez bank centralny.

– czytamy.

Serwis twierdzi dalej, że szwajcarski bank centralny potwierdził, iż prowadzi rozmowy z SIX „o różnych opcjach dotyczących rozliczenia gotówkowego” transakcji, ale nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji.

Bitcoin przekroczył 13.000 dolarów:

Hossa na giełdach nie ustaje – Bitcoin przekroczył próg 13.000 dolarów, notując w przeciągu doby wzrost o 14,4%. Ethereum również notuje dwucyfrowy wynik dodatni – o 11,7%. XRP notuje wzrost o 5,4%, Bitcoin Cash o 7,2%, Litecoin o 2,3% a EOS o 4%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 38 mld dolarów i wynosi obecnie 374.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 107 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button