Kryptowaluty

#71 Aktualności z dn. 28.09.2017

Z czwartkowych wydarzeń: Japonia przygotowuje się do zmian w przepisach; Trudna sytuacja Wenezueli; Nowe ICO w olbrzymim rynku hotelarskim; Na giełdach stabilnie.

• Japonia przygotowuje się do zmian w przepisach:

Japońskie giełdy kryptowalut będą stale monitorowane przez władze, gdy nowe przepisy wejdą w życie 1. października. Zgodnie z prawem legalizującym odnośnie Bitcoina, które obowiązuje od kwietnia, giełdy japońskie muszą zarejestrować się przed Urzędem Usług Finansowych (FSA) do końca września. Licencjonowanie nowych giełd szybko wzrosło. Pojawiły się wiadomości, które mówią o pojawieniu 50. licencjodawców, z czego 18. pojawiło się tylko w pierwszym miesiącu. Władze potwierdziły potrzebę kontrolowanego środowiska, a lokalne giełdy mogłaby podlegać fizycznym inspekcjom w razie konieczności. Komentarz do Japan Times, rzecznika FSA, pozostawał niejasny co do charakteru planów i brzmi:

Dążymy zarówno do promowania rynku, jak i egzekwowania przepisów.

FSA tworzy 30. osobowy zespół, którego zadaniem jest kontrolowanie giełd i weryfikowanie przestrzegania nowych wymagań. Działania będą polegać na sprawdzeniu, czy wirtualna giełda wymiany walut zarządza aktywami klientów oddzielnie od własnych aktywów i czy posiada odpowiednie środki zarządzania ryzykiem, w tym sposoby reagowania na cyberataki. Ogólny nastrój w japońskiej 70. procentowej gospodarce gotówkowej szybko się zmienia, z korzyścią dla walut cyfrowych. W tym tygodniu sektor bankowy w kraju ogłosił plany stworzenia krajowej waluty, nazywanej J-Coin, w celu zastąpienia transakcji gotówkowych już w 2020 roku.

• Trudna sytuacja Wenezueli:

Bolivar Wenezueli (VEF) jest obecnie wart tylko jednego satoshi, ponieważ hiperinflacja w kraju stale się pogłębia. Najnowszy kurs walutowy wynika z aukcji na platformie handlowej p2p LocalBitcoins. 10 dolarów w przypadku VEF, wynosi obecnie około 104 mln. W czwartkowej cenie BTC wynoszącej 4.250 dolarów jeden satoshi jest równy jednemu VEF – oba są warte około 0,0004 dolara. Ludność Wenezueli mierzy się z coraz bardziej niekontrolowaną hiperinflacją w 2017 r., a obecny wzrost inflacji to około 2000 procent. Ponieważ rząd spala ostatnie rezerwy walutowe, gospodarka staje się tak niestabilna, że alternatywy dla VEF są poszukiwane za wszelką cenę.

• Nowe ICO w olbrzymim rynku hotelarskim:

W sferze kryptowalut pojawia się wiele pomysłów w odniesieniu do hoteli i zakwaterowania, które mogłyby wpłynąć na postęp w tworzeniu nowej formy rezerwacji i płatności. Niektórzy komentatorzy mówią, że branża hotelarska może stać się bardzo znacząca i atrakcyjna dla wielu projektów chcących zaistnieć w tej przestrzeni, ponieważ warta jest około 500 mld dolarów. Wśród nich pojawił się projekt European Blockchain proparowany przez byłego prezydenta Bułgarii. Lockchain.co ma na celu zdecentralizowanie branży i całkowite wyeliminowanie pośrednika, umożliwiając klientom i właścicielom nieruchomości korzystanie z zalet technologii Blockchain. Biorąc pod uwagę fakt, że w zeszłym roku światowy przemysł hotelarski był wart 494 mld dolarów, na pewno zwróci uwagę inwestorów kryptograficznych ze względu na dużą wielkość rynku i liczbę transakcji. Poza tym natura wynajmu lokali jest dostosowana do rozwiązania Blockchain, w wyniku czego skorzysta z niej wiele obiecujących projektów opartych na technologii Blockchain.

Zespół Lockchain, na czele którego są Nikola Alexandrov i Hristo Tenchev, uważa, że dysponują innowacyjnymi rozwiązaniami, które znacząco wpłyną na zmianę całej branży. Jest wiele powodów, dla których wakacje dużo kosztują; na całkowity koszt składają się opłaty za karty kredytowe oraz prowizje od opłat za wymianę walut, dlatego cały zestaw transakcji może znacząco podnieść całkowite koszty. Te aspekty zawsze miały wpływ na decyzje klientów, dlatego Airbnb, Booking.com i Expedia zrobiły miliardy dolarów na wyeliminowaniu nieefektywności i ułatwieniu dostępu do informacji. Technologia Blockchain może pójść jeszcze o krok dalej. Lockchain jest jednym z tych projektów, które chcą to zmienić. Obecnie klienci i hotele mogą spodziewać się, że co najmniej 25 procent wartości transakcji trafi do pośredników, takich jak dostawcy wyszukiwania informacji, platformy rezerwacji i firmy świadczące usługi finansowe. Jest to ogromny koszt dla dostawcy i klienta – roczne co najmniej do 125 mld dolarów trafia do pośredników. Jest to niemalże tyle, ile wart jest cały rynek kryptowalut (ok. 150 mld dolarów).

Do tej pory był to istotny aspekt branży hotelarskiej. Scentralizowane podmioty, takie jak banki i platformy rezerwacji, zapewniają bezpieczeństwo w systemie finansowym, w którym transakcje są trudne do bezpiecznego sprawdzenia w odpowiednim czasie, ponieważ informacje są rozproszone. Te wyzwania są dokładnie tym, co technologia Blockchain ma rozwiązać. Tak więc obecny rynek (wymagający kart kredytowych do weryfikowania płatności, platformy rezerwacji w celu weryfikacji i prezentacji opinii, oraz centralnej waluty do transakcji) ma problemy, które nie powinny istnieć w świecie obsługiwanym przez Blockchain. Rynek hotelowy nigdy nie miał dostępu do składowych, które oferuje technologia Blockchain, a mianowicie podwójnie opłacalne transakcje, inteligentne umowy i niskie opłaty transakcyjne.

Sposób, w jaki zespół planuje wdrożyć możliwości technologii, to stworzenie księgi zawierającej listę wszystkich dostępnych ofert, w tym także cen i transakcji dostępnych na rynku, na którym właściciele nieruchomości je udostępniają, a klienci mogą je przeglądać. Zdecentralizowana księga LOC jest silnikiem rezerwacji i bazą danych zawierającą wszystkie informacje o ofertach hoteli, ich dostępności i wymaganiach dotyczących rezerwacji. Księga będzie działać wyłącznie z tokenem LOC, będzie oparta na otwartym kodzie źródłowym zbudowanym na Ethereum i będzie bezpłatna dla użytkowników. Dzięki przejrzystym listom dostępnym w księdze, użytkownicy, właściciele nieruchomości i programiści będą mogli rozwijać szereg aplikacji na Lockchain, aby ułatwić znalezienie idealnego pokoju. Zespół planuje kilka ciekawych funkcji dodanych dla głównego rynku, co powinno zachęcić użytkowników.

Dużą przewagą będzie zerowa prowizja od przeprowadzenia transakcji. Lockchain będzie obsługiwał model freemium, co oznacza, że ​​większość ofert będzie o około 25 procent lepsza w porównaniu do istniejących już kanałów rynkowych. Jest to sedno ekosystemu, który jest gotowy do uruchomienia już wkrótce. Jak założył Nikola Alexandrov:

Naszym celem jest uruchomienie zdecentralizowanego silnika w połączeniu z przyjaznym dla użytkownika rynkiem. Osiągnęliśmy wstępną zgodę z gospodarzami branży turystycznej i mamy ponad 7.000 nieruchomości na całym świecie.

Hristo Tenchev dodaje:

Dążymy do umożliwienia użytkownikom natychmiastowego użycia ich żetonów do rezerwacji nieruchomości nawet podczas fazy pre-sale.

To powinno zainteresować inwestorów, ponieważ wiele projektów ICO spotyka się z krytyką ze względu na długi czas oczekiwania, zanim produkt zostanie uruchomiony. Ponadto, jak wspomniano, jednym z bardziej interesujących aspektów projektu jest udział byłego prezydenta Bułgarii, Rosena Plevnelieva. Zarówno on, jak i założyciele mają silne kompetencje techniczne i są przeszkolonymi programistami. Założyciele mają odpowiednie doświadczenie oraz zrealizowane projekty w świecie kryptograficznym. Mianowicie założyli jedną z pierwszych giełd Bitcoina – Bitcoin7.com, w 2011 r., która w jednym miejscu była trzecią co do wielkości giełdą pod względem obrotu w skali światowej. Jest to dość rozwinięty zespół, ponieważ liczy ponad 150 uczestników (w tym członka Parlamentu Europejskiego) i funkcjonuje w Sofii, która w ostatnich latach rozwinęła się jako centrum technologiczne. Zespół ma nadzieję, że z siedzibą w kraju UE (w przeciwieństwie do wielu ICO, które zdecydowały się na lokalizacje w odległych krajach) wzmocni zaufanie inwestorów.

Zespół zadeklarował, że ich celem jest stworzenie trwałego i realistycznego ICO. 25 procent tokenów zostanie przyznanych zespołowi, z czego jedna czwarta (6,25%) trafi do założycieli. Kolejne 25 procent zostanie przeznaczone na przyszły rozwój, co oznacza, że ​​inwestorzy mają możliwość wykupienia 50 procent wszystkich tokenów podczas ICO. Metodą płatności będzie Ethereum, a sprzedaż rozpocznie się 29 września.

Link do oficjalnej strony znajdziecie tutaj.

• Na giełdach stabilnie:

W ostatnich 24. godzinach na rynek kryptowalut wpłynęło 1,7 mld dolarów, co daje łącznie 143,5 mld dolarów wartości całego rynku. Cena Bitcoina wzrosła o 1,6%, Ethereum o 0,65%, Bitcoina Cash o 1,7%. Spadek po wczorajszych wzrostach zanotował Ripple: -3,9%, Dash: -1%, NEO: -15,2% oraz Waves: -5%.

źródło: cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button