News

#714 Newsy z dnia 04.07.2019

Z czwartkowych wydarzeń: Pompliano: Bitcoin osiągnie 100.000 dolarów do 2021 roku; Facebook nie będzie kontrolował sieci Libra; Binance zmienia protokoły dla Tether; Minister Finansów Cypru: Projekt ustawy ws. Blockchain będzie gotowy w tym roku; Na giełdach przewaga wzrostów. 

• Pompliano: Bitcoin osiągnie 100.000 dolarów do 2021 roku:

Anthony „Pomp” Pompliano – współzałożyciel Morgan Creek Digital Assets, firmy zajmującej się zarządzaniem aktywami kryptograficznymi – przewiduje, że Bitcoin osiągnie 100.000 dolarów do końca 2021 roku.

W wywiadzie dla BloxLive.tv powiedział, że podstawową zasadą jego prognozy jest klasyczna ekonomia popytu i podaży – nadal ważna dla innowacyjnej klasy aktywów cyfrowych. Według Pompliano jedną z największych przyczyn dalszego wzrostu cen będzie halving Bitcoinów – kiedy nagrody za wydobycie zostaną zmniejszone o połowę – w maju 2020 r.

Zauważył, że tymczasem większość inwestorów instytucjonalnych nie zdaje sobie sprawy z tego zbliżającego się zmniejszenia podaży, sugerując, że to, co będzie nadal napędzać rynek będzie kontynuacją trendów, które już widzimy. Należą do nich rosnąca legitymizacja, napływ kapitału instytucjonalnego, rekordowe wolumeny handlowe oraz klimat globalnej niestabilności, który promuje uznanie Bitcoinów za bezpieczne aktywa.

Czas jest największym sprzymierzeńcem Bitcoina.

– stwierdził Pompliano.

Powiedział także, że jest w stanie z 70-75-cio procentową pewnością stwierdzić, że Bitcoin osiągnie próg 100.000 dolarów do 2021r.

W sierpniu ubiegłego roku przewidywałem, że Bitcoin spadnie do 3.000 dolarów, po czym powróci do 10.000 dolarów. Zasadniczo tak się właśnie stało […] Teraz myślę, że osiągnie 100.000 dolarów, ale […] będzie temu towarzyszyć więcej zmienności podobnych do tych, jakie widzieliśmy w czerwcu.

– tłumaczył dalej w wywiadzie.

Rozwijając kwestię legitymizacji, Pompliano zgodził się z poglądem, że wejście Facebooka z Librą w przestrzeń kryptografii to sygnał dla rynku byka.

Bitcoin będzie czerpał korzyści z Libry będącej „narkotykiem” dla kryptowalut.

– dodał.

Zauważył także, że to nie kwestia samego tokena, ale cyfrowy portfel, który będzie rozwijany obok niego, będzie fantastyczną podporą nie tylko dla Libry, ale potencjalnie w przyszłości również dla innych kryptowalut, tokenizowanych papierów wartościowych, a nawet danych.

• Facebook nie będzie kontrolował sieci Libra: 

David Marcus, szef Calibry na Facebooku, podkreślił w opublikowanym poście, że użytkownicy Libry nie będą musieli ufać Facebookowi. Marcus powtórzył, że Facebook nie jest jedynym członkiem sieci Libra i że rezygnuje z kontroli nad siecią.

Facebook nie będzie kontrolował sieci, waluty ani rezerw. Facebook będzie jednym z ponad stu członków Stowarzyszenia Libra na starcie. Nie będziemy mieć żadnych specjalnych praw ani przywilejów.

– poinformował Marcus.

Zrzeczenie się kontroli nad infrastrukturą stojącą za projektem Libra jest dokładnie tym, co według prezesa Polychain Carlson-Wee’a byłoby najlepszą strategią dla Facebooka.

„Myślę, że strategicznym posunięciem Facebooka byłoby zbudowanie infrastruktury publicznej. I ta publiczna infrastruktura mogłaby zostać włączona do wszystkich platform Facebooka, które oczywiście są własnościowe. (…) Wydaje mi się, że w ten sposób osiągną największy sukces.

– powiedział Carlson-Wee podczas majowej konferencji Blockchain Consensus 2019.

Marcus powiedział również, że chociaż Facebook jest właścicielem firmy kryptograficznej Calibra jako spółki zależnej, żadne dane finansowe nie będą dostępne dla Facebooka. Ponadto twierdzi, że użytkownicy mogą swobodnie korzystać z szeregu portfeli od różnych firm do przechowywania i zawierania transakcji w Librze.

Podsumowując: nie będziesz musiał ufać Facebookowi, aby czerpać korzyści z Libry. A Facebook nie ponosi żadnej szczególnej odpowiedzialności za sieć Libra…. Nasze podejście do rozdzielania danych finansowych jest jasne. Wypełnimy nasze zobowiązania i będziemy ciężko pracować, aby zapewnić rzeczywistą użyteczność.

– powiedział Marcus.

Ogłoszenie następuje zaledwie dzień po tym, jak członkowie Kongresu Stanów Zjednoczonych zażądali, by Facebook nałożył moratorium na rozwój Libry, dopóki nie będzie można go dalej zbadać.

• Binance zmienia protokoły dla Tether:

Wiodąca giełda kryptowalut Binance ogłosiła, że przełącza się z protokołu Omni na protokół ERC-20 w portfelach klientów dla stablecoina Tether, zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem.

Aby dokonać zmiany, Binance twierdzi, że w przypadku wypłat i depozytów w Tether w dniu 4 lipca planowane były 30-minutowe przestoje, rozpoczynające się o godzinie 08:00 rano (UTC).

W komunikacie zaznaczono, że protokoły Ethereum ERC-20 będą od teraz standardem, a użytkownicy giełdy nie będą mogli wypłacić Tether bazującego na Omni; jednakże, Tether z protokołem Omni wciąż może być zdeponowany poprzez wysyłanie linku do starych protokołów Tether w Binance.

Giełda kryptograficzna Poloniex ogłosiła wczoraj również wsparcie dla depozytów Tether opartych na ERC-20. Poloniex oferuje również opcje wpłat i wypłat dla protokołów Omni, obok Ethereum i Tron. Według Poloniex, używanie protokołu Ethereum do wypłat i depozytów jest szybsze i tańsze niż poleganie na sieci Omni.

Minister Finansów Cypru: Projekt ustawy ws. Blockchain będzie gotowy w tym roku:

Minister finansów Cypru, Harris Georgiades, powiedział, że krajowy projekt regulacji ws. technologii Blockchain będzie gotowy w tym roku, jak przekazał angielskojęzyczny serwis informacyjny FinancialMirror.

Według raportu Georgiades opisał technologię Blockchain jako nową rewolucję technologiczną podobną do rewolucji internetowej. Demetris Syllouris, członek Izby Reprezentantów, również chwalił potencjał technologii podczas tego wydarzenia.

Oczekuje się, że pełne wdrożenie tej technologii w sektorze publicznym i prywatnym radykalnie zmieni struktury współczesnych społeczeństw, sposób ich organizacji i działania.

– powiedział Syllouris.

Według niego strategia krajowa będzie podtrzymywać innowacje cyfrowe na Cyprze, zapewni niezbędne ramy oraz mapę drogową badającą zastosowanie technologii DLT w wielu gałęziach przemysłu, a także zajmie się ryzykiem i zagrożeniami. Krajowe programy pilotażowe Blockchain będą podobno obejmować m.in. Departament Ceł i Akcyzy oraz Departament Podatkowy.

• Na giełdach przewaga wzrostów: 

Ostatnia doba na giełdach przyniosła przewagę wzrostów w czołówce kryptowalut. Tym razem na prowadzenie we wzrostach wysunął się Litecoin notując 4,3% na plusie. Zaraz za nim plasuje się Bitcoin, który w ciągu ostatnich 24 godzin zwiększył swoją wartość o 4,1%, zbliżając się tym samym do progu 11.800 dolarów. Na trzecim miejscu ze wzrostem o 3,3% znalazł się Binance Coin, za nim Bitcoin Cash 1,5% oraz Ethereum i TRON po 0,8% każde. Na wartości stracił XRP o 1% oraz EOS o 0,5%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 10.3 mld dolarów i wynosi obecnie 333 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 82.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button