News

#716 Newsy z dnia 06.07.2019

Z sobotnich wydarzeń: 4 osoby aresztowane ws. prowadzenia schematu Ponziego; Pompiliano tłumaczy dlaczego warto zaufać kryptowalutom; Fizyczny Bitcoin do kupienia za 99.000 dolarów; Giełdy na zielono.

4 osoby aresztowane ws. prowadzenia schematu Ponziego:  

Indyjski Departament Śledczy (CID) aresztował Vijaya Prajapatiego, Dhiraja Patela, Kamruddina Syeda i Ashiqa Shaikha, domniemanych twórców kryptowaluty KBC Coin, jak czytamy w publikacji The Times of India. CID twierdzi, że KBC jest schematem Ponziego.

KBC został uruchomiony 6 miesięcy temu, a jego cena od tego czasu się nie zmieniła. Monety KBC były podobno wydawane po 10 pensów za sztukę, z obietnicą, że ich wartość wzrośnie do 10 rupii w krótkim czasie – 100-krotny zwrot z inwestycji.

Według członka CID, Baljeetsingh Lashkariya promował KBC za pomocą piramidy finansowej, mówiąc, że „pierwszy inwestor w łańcuchu otrzyma zachętę od ostatniego kręgu inwestorów. Ta oferta odegrała główną rolę w zwiększeniu liczby inwestorów dla firmy.”

Lashkariya i inny promotor, Mohan Patel, podobno „zapadli się pod ziemię”.

Jak wcześniej informował Cointelegraph, indyjscy ustawodawcy zaproponowali niedawno ustawę, która karałaby entuzjastów kryptowalut w kraju do 10 lat więzienia za naruszenie krajowych przepisów anty-kryptograficznych. Taka polityka egzekwowania jest częścią proponowanej ustawy „Zakaz kryptowalut i regulacja ustawy o oficjalnej walucie cyfrowej 2019” – pisał The Block. Wczesne projekty tej ustawy pojawiły się w kwietniu jako środek zakazujący działalności kryptograficznej w Indiach.

Pompiliano tłumaczy dlaczego warto zaufać kryptowalutom:

Amerykański inwestor i współzałożyciel Morgan Creek Digital Assets, Anthony „Pomp” Pompliano, wyjaśnił swoją strategię inwestycyjną i sceptycyzm wobec walut fiducjarnych we wczorajszym wywiadzie dla Cointelegraph.

Zapytany, czy uważa, że trzymanie 50% swojego majątku we wiodącej cyfrowej walucie – Bitcoinie – jest ryzykownym posunięciem, Pompliano powiedział, że ryzyko jest względne dla każdej osoby;

Argumentowałbym, że 100 procentowa ekspozycja na waluty fiat to naprawdę zły pomysł. Prawda? Ponieważ jeśli jedna z tych walut fiat, w których trzymasz 100% majątku, albo hiperinfluje, albo zawiedzie, będziesz miał wiele problemów.

– powiedział.

Pompliano podkreślił potrzebę większej dywersyfikacji, która pozostawia pytanie, jak bardzo należy zmienić kierunek z walut fiat na waluty cyfrowe. 

Według inwestora Bitcoin ma najbezpieczniejszą sieć obliczeniową, a „jego podejście „ochrona na pierwszym miejscu” w rzeczywistości prowadzi do dużej ofensywy i drastycznie zwiększa prawdopodobieństwo, że Bitcoin pewnego dnia stanie się globalną walutą rezerwową świata”.

Z pewnością państwo z największą armią zawsze kontrolowało globalną walutę rezerwową. […] rzeczy, które wcześniej pozwalały państwu kontrolować globalną walutę rezerwową – wyższość militarna, sankcje ekonomiczne itp. – nagle są znacznie mniej skuteczne, a moim zdaniem kraj lub system monetarny, który ma największy potencjał obronny, jest w rzeczywistości na dobrej pozycji do dominacji. 

– argumentował.

Fizyczny Bitcoin do kupienia za 99.000 dolarów:

Fizyczny Bitcoin (BTC) był wystawiony na sprzedaż w serwisie eBay za 99.000 dolarów. Sprzedawca twierdzi, że to „kolekcjonerska pozycja obowiązkowa” – mosiężny żeton Casasciusa, który powstał w 2011 roku.

Zgodnie ze stroną, fizyczna moneta jest załadowana jednym Bitcoinem, który nie został wykorzystany, a wszystkie pieczęcie pozostają nienaruszone.

Płatności mogły być dokonywane w krypto lub gotówce, a sprzedawca mówił, że rozważy również wymianę na nieruchomości. Dodał jednak, że „samochody i łodzie = nie”.

Sprzedawca mówi, że dokonał zakupu w 2012 r. i od tego czasu trzymał go w bezpiecznym miejscu, dodając: „Pozostaje tylko kilkaset w CAŁYM świecie”.

Bitcoiny Casasciusa były przedmiotem inwestycji entuzjastów kryptowalut na początku 2010 r. jako pozycja kolekcjonerska, która zawierała prawdziwą kryptowalutę. Człowiek stojący za koncepcją przestał je sprzedawać w listopadzie 2013 r. 

Klucz prywatny Bitcoina jest wbudowany w fizyczną monetę na zabezpieczonej specjalną pieczęcią karcie. Według strony internetowej poświęconej śledzeniu monet Casasciusa wyprodukowano 15.586 monet o nominale 1 BTC, z których dotychczas otwartych zostało 4.651.

W serwisie eBay dziwne informacje dotyczące kryptowalut nie są nowością. W marcu właściciel startupu, który nigdy nie rozpoczął swojego ICO, próbował sprzedać projekt na stronie za 60.000 dolarów.

Giełdy na zielono:

Po wczorajszych korektach, dziś na giełdach obserwujemy świeżą falę zieleni. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 2,7%%, Ethereum o 1,6%, XRP o 5,1%, Litecoin o 1,5%, Bitcoin Cash o 3,3% a EOS o 3%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 8.5 mld dolarów i wynosi obecnie 328.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 70.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button