News

#722 Newsy z dnia 12.07.2019

Z piątkowych wydarzeń: Japońska giełda krypto straciła 32 mln dolarów; Komitet Senatu USA zatwierdza ustawę o promocji Blockchain; Chińska policja aresztuje kryptogórników za kradzież energii; W planach token wspierany przez kawę; Zieleń zalewa giełdy. 

• Japońska giełda krypto straciła 32 mln dolarów:

Japońska giełda kryptograficzna Bitpoint zawiesiła wszystkie usługi po stracie 32 milionów dolarów w XRP, Bitcoinach i innych kryptowalutach w wyniku ataku hakerskiego.

W oficjalnym oświadczeniu z 12 lipca Bitpoint ujawnił, że stracił około 3,5 miliarda jenów (~ 32 miliony dolarów) – z czego 2,5 miliarda jenów (~ 23 miliony dolarów) należało do klientów, a 1 miliard (~ 9,2 miliona dolarów) należał do giełdy. Bloomberg informuje, że akcje spółki dominującej Rempointpoint Inc. straciły 19% po wiadomościach o incydencie.

Oprócz XRP i Bitcoina, w gorących portfelach przechowywano łącznie pięć różnych kryptowalut, w tym Litecoiny i Ethereum. Uważa się, że zimne portfele giełdy nie zostały naruszone, informuje komunikat Bitpoint.

Bitpoint był jedną z wielu krajowych giełd kryptograficznych, które otrzymały zlecenie ulepszenia od japońskiego organu nadzoru finansowego, Agencji Usług Finansowych (FSA), podczas szeroko zakrojonych inspekcji przedsiębiorstw branżowych.

• Komitet Senatu USA zatwierdza ustawę o promocji Blockchain:

Komisja Handlu, Nauki i Transportu Senatu Stanów Zjednoczonych zatwierdziła we wtorek ustawę o promocji Blockchain, jak podają raporty CNET.

Ustawa przybliża USA do zdefiniowania technologii Blockchain na poziomie federalnym i ustanawia grupę roboczą dla Blockchain w Departamencie Handlu. Członkami grupy roboczej powinni być przedstawiciele agencji federalnych, którzy mogliby korzystać z technologii Blockchain oraz podmioty pozarządowe.

Uczestnicy pozarządowi będą obejmować producentów technologii informacyjnych i komunikacyjnych, dostawców oprogramowania, dostawców usług, sprzedawców i ekspertów. W ciągu roku od jego utworzenia grupa robocza powinna złożyć Kongresowi raport dotyczący definicji technologii Blockchain. Ponadto raport powinien również zalecać przeprowadzenie badań dotyczących wpływu technologii DLT, inne potencjalne zastosowania, a w szczególności możliwe zastosowania przez agencje federalne.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wyraził swój sprzeciw wobec kryptowalut, powołując się na Bitcoin i Librę, w serii opublikowanych wczoraj tweetów.

• Chińska policja aresztuje kryptogórników za kradzież energii: 

Policja w Chinach aresztowała 22 podejrzanych, którzy rzekomo byli zaangażowani w nielegalną działalność kryptograficzną, co doprowadziło do strat energii o wartości około 3 milionów dolarów, jak przekazują raporty lokalnych mediów XinhuaNet.

Według doniesień policja w Jiangsu, wschodnio-środkowej prowincji Chin, zajęła 4.000 jednostek sprzętu, które były nielegalnie wykorzystywane do wydobywania kryptowaluty, takiej jak Bitcoin, w dziewięciu fabrykach.

Według raportu policja Jiangsu wszczęła śledztwo po tym, jak lokalna firma energetyczna zgłosiła nadzwyczajny skok zużycia energii elektrycznej. Po prawie dwóch miesiącach dochodzenia policja w mieście Zhenjiang w Jiangsu wykryła grupę przestępców rzekomo zamieszanych w sprawę.

Każda jednostka górnicza zużywała od 25 do 50 kilowatogodzin energii elektrycznej po cenach przemysłowych dziennie, a przestępcy podobno ukradli moc o wartości około 20 milionów chińskich juanów (2,91 miliona dolarów), podała firma energetyczna z Zhenjiang.

Chiny są znanym gigantem krypto-miningowym, podobno odpowiedzialnym za wydobycie 70% wszystkich kryptowalut generowanych rocznie, pomimo zakazu handlu Bitcoinami w 2017 r. Wiele punktów miningowych Bitcoina ma siedzibę w Chinach z powodu ogromnej nadwyżki taniej energii elektrycznej. W kraju tym znajduje się Bitmain, największy na świecie producent sprzętu kryptograficznego, który produkuje kryptograficzne chipy miningowe znane jako ASIC.

W czerwcu policja w Chinach zebrała dowody na to, że ludzie kładą kable przez stawy rybne, aby ukraść energię z szybów naftowych i napędzać tym sposobem wydobycie Bitcoinów. Tymczasem niepotwierdzone raporty sugerują, że niektórzy chińscy górnicy krypto działają w Iranie ze względu na niskie ceny energii.

W planach token wspierany przez kawę:

Brazylijska spółdzielnia kawowa Minasul planuje wydać token wpierany przez kawę, jak podaje Bloomberg.

Według Bloomberga, prezes Minasul Jose Marcos Magalhaes zadeklarował na Global Coffee Forum w Campinas, że Minasul zamierza uruchomić token w tym miesiącu. Rolnicy podobno będą mogli używać tokenu do kupowania nawozów, maszyn i innych produktów nierolniczych – w tym samochodów i żywności – na rynku cyfrowym.

Zgodnie z raportem rolnicy będą również mogli nabyć token w zamian za bieżącą i przyszłą produkcję ziaren kawy: 30% obecnych zbiorów, 20% następnej uprawy i 10% następnego sezonu kwalifikują się do wymiany. Magalhaes rzekomo wyjaśnił, że taki mechanizm finansowania zmniejszy koszty operacyjne zarówno dla spółdzielni, jak i dla rolników, ponieważ nie będzie wymagał rejestracji w biurze notariusza.

Projekt wpisuje się w szerszy proces digitalizacji prowadzony przez spółdzielnię Minasul, która również stara się umożliwić rolnikom sprzedaż swoich zbiorów bezpośrednio ze smartfonów. Wreszcie Bloomberg twierdzi, że Minasul, z siedzibą w stanie Minas Gerais, jest jedną z największych spółdzielni kawy typu arabica w Brazylii, a Brazylia jest największym na świecie eksporterem kawy.

W czerwcu Microsoft zarejestrował pakiet aplikacji w Brazylii, które miały na celu poprawę wydajności w sektorze rolnym.

• Zieleń zalewa giełdy: 

Miniona doba przyniosła wzrosty w przypadku większości najważniejszych kryptowalut. Z pierwszej dziesiątki najbardziej wybił się Binance Coin ze wzrostem o 6,2%. Za nim znalazł się XRP notując wzrost o 4,9%, TRON o 4,8%, Litecoin o 2,4%, EOS o 2,1%, Bitcoin SV o 1,1%, Bitcoin Cash o 0,9%, Ethereum o 0,3%. Natomiast Bitcoin w ciągu ostatnich 24 godzin stracił na wartości o 0,8%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 1.2 mld dolarów i wynosi obecnie 318 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 79 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button