News

#729 Newsy z dnia 19.07.2019

Z piątkowych wydarzeń: Bitcoin uznany w Chinach za wirtualną własność; CFTC bierze pod lupę giełdę BitMEX; CEO Circle weźmie udział w lunchu z Warrenem Buffettem; Coinbase rezygnuje z oferowania jednej z usług; Aktualna sytuacja na giełdach

Bitcoin uznany w Chinach za wirtualną własność:

Bitcoin zyskał legalne uznanie drugiego chińskiego sądu, co w rezultacie wzmocniło kryptowalutę w jednym z najtrudniejszych środowisk.

Według inwestora Dovey Wana, który nawiązał do publikacji lokalnych mediów, sąd internetowy w Hangzhou formalnie uznał Bitcoina jako wirtualną własność. Drugim takim przypadkiem, kiedy sąd przypisał Bitcoinowi status własności, było orzeczenie będące częścią sporu między nieistniejącą już giełdą a jednym z jej użytkowników, który stracił fundusze.

Dla Wana sprawa jest znaczącym przełomem dla Bitcoina w Chinach, gdzie powszechny zakaz handlu obowiązuje od września 2017 r. Para BTC/USD gwałtownie wzrosła się w piątek dzięki pozytywnym komentarzom ze strony amerykańskich prawodawców, jednak Chiny prawdopodobnie również miały wpływ na powrót do formy.

Ten przypadek jest ważnym kamieniem milowym, który obwieścił, że w Chinach BITCOIN JEST W RZECZYWISTOŚCI LEGALNY. 

– napisała na Twitterze.

Chiny od dawna interesują się analitykami Bitcoina, pomimo narzuconego przez państwo moratorium na jego  używanie. Ponieważ Bitcoin powrócił na nogi w 2019 r., zaczęły pojawiać się dowody, że konsumenci znaleźli alternatywne środki dostępu do tradycyjnych giełd, takie jak kupowanie stablecoina Tether za pośrednictwem transakcji pozagiełdowych.

Według lokalnej gazety Global Times, chiński bank centralny, Ludowy Bank Chin (PBoC) – który wprowadził w 2017 r. całkowity zakaz – nie wyraził jednoznacznego sprzeciwu wobec decyzji z Hangzhou.

Rzeczywiście, Bitcoin jest własnością wirtualną, ale nie jest to pieniądz fiat.

– powiedział w piątek urzędnik PBoC.

CFTC bierze pod lupę giełdę BitMEX:

Amerykański organ regulacyjny, Commodity Futures Trading Commission (komisja ds. towarowych kontraktów terminowych typu future), rzekomo prowadzi dochodzenie w sprawie giganta BitMEX.

Według źródeł Bloomberga powołujących się na ludzi znających sprawę, CFTC podejrzewa, że BitMEX pozwolił mieszkańcom USA na używanie swojej platformy do handlu.

Zgodnie z obowiązującym prawem USA jest jednym z krajów wykluczonych z korzystania z BitMEX – który jest zarejestrowany na Seszelach – oraz podobnych usług finansowych opartych na kryptografii. Użytkownicy mogli jednak próbować obejść geoblock przy użyciu usług takich jak VPN.

Dochodzenie, którego szczegóły nie zostały jeszcze potwierdzone ani przez BitMEX, ani przez CFTC, ujrzało światło dzienne na mediach społecznościowych dzięki dziennikarzowi Bloomberga, Timowi Culpanowi. W rezultacie Bitcoin znajdował się pod silną presją – po pojawieniu się tej wiadomości spadł o około 500 dolarów w ciągu kilku minut.

BitMEX pozostaje w tym tygodniu w centrum uwagi po starciu między dyrektorem generalnym Arthurem Hayesiem a seryjnym Bitcoinowym sceptykiem, Nourielem Roubinim, które miało miejsce wcześniej w lipcu. Po tak zwanym Tangle w Taipei, Roubini skrytykował Hayes’a za opóźnienie wydania wideo pokazującego całą debatę.

CEO Circle weźmie udział w lunchu z Warrenem Buffettem:

Jeremy Allaire, dyrektor generalny Circle, weźmie udział w lunchu wraz z dyrektorem generalnym Berkshire Hathaway, Warrenem Buffettem, dyrektorem naczelnym Tron, Justinem Sunem i twórcą Litecoina, Charliem Lee.

19 lipca Allaire zaakceptował zaproszenie Sun’a na Twitterze, aby przyłączyć się do oczekiwanego przez wielu lunchu za 4.6 mln dolarów ze znanym Bitcoinowym sceptykiem w celu omówienia zagadnień w branży kryptograficznej.

W trzy minuty po tym, jak Sun opublikował zaproszenie, Allaire napisał na Twitterze, że ma zaszczyt dołączyć, dodając, że spotkanie będzie świetną okazją zarówno dla Buffett’a, jak i przedstawicieli społeczności kryptograficznej, aby mogli uczyć się od siebie.

Lunch, po raz pierwszy ogłoszony na początku czerwca po tym, jak dyrektor generalny Tron wygrał aukcję charytatywną, odbyć ma się 25 lipca w Quince, restauracji wyróżnionej trzema gwiazdkami Michelin w San Francisco. Allaire będzie jednym z siedmiu przyjaciół, którzy będą mogli towarzyszyć Sunowi podczas lunchu z Buffettem.

Allaire, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy płatniczej Goldman Sachs, Circle, wyraził niedawno nadzieję, że projekt kryptograficzny Libra na Facebooku wywoła rozwój krajowego podejścia do przepisów dotyczących aktywów cyfrowych. Wcześniej nalegał, aby przestrzeń kryptograficzna wymagała pewności regulacyjnej, dodając, że istniejąca definicja kryptowaluty jest zbyt szeroka.

Coinbase rezygnuje z oferowania jednej z usług:

Czołowa giełda kryptograficzna Coinbase z siedzibą w Stanach Zjednoczonych zaprzestała oferowania kryptograficznych inwestycji w ramach Coinbase Bundle, co ujawniła aktualizacja strony FAQ na platformie.

Przyczyny zaprzestania oferowania produktu – który został wprowadzony jesienią 2018 r. – nie zostały oficjalnie przekazane, a giełda po prostu powiadamia użytkowników, że:

Zakupy Coinbase Bundle zostały oddalone, w związku z czym wszystkie aktywa zakupione w Coinbase Bundle zostały rozdzielone do ich indywidualnych portfeli aktywów.

– czytamy.

W kolejnym komentarzu Coinbase mówi, że podczas gdy użytkownicy nie będą już widzieli samodzielnego portfela na zakupy pakietu Coinbase Bundle, ilość kryptowalut zakupionych w ramach pakietu nie ulegnie zmianie i jest „zmianą tylko kosmetyczną”.

Pakiety Coinbase zostały zaprojektowane, aby rzekomo uprościć handel kryptowalutami i przyciągnąć nowych inwestorów do sektora. Każdy pakiet był koszem pięciu kryptowalut – Bitcoina, Bitcoina Cash, Ethereum, Litecoina i Ethereum Classic – obsługiwanych przez Coinbase i zakupionych proporcjonalnie do ich kapitalizacji rynkowej w dolarze. Najmniejszy pakiet został sprzedany przez giełdę za zaledwie 25 euro.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują przewagę spadków. W ścisłej czołówce jedynie Bitcoin SV i TRON wykazały wzrosty, kolejno o 3,1% i 6,9%. Bitcoin notuje spadek o 1,2%, Ethereum o 2,3%, XRP o 1,5%, Litecoin o 4,5% a Bitcoin Cash o 4,4%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 4 mld dolarów i wynosi obecnie 281.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 68.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button