News

#730 Newsy z dnia 20.07.2019

Z sobotnich wydarzeń: Samsung Coin nie jest powiązany z Samsungiem; Minister Indii: Nie ma oficjalnego zakazu kryptowalut w Indiach; Zcash na nowym Blockchainie; Europejski Bank Centralny: Stablecoiny nie są powodem do niepokoju; Bitcoin SV ponad 26% droższy. 

• Samsung Coin nie jest powiązany z Samsungiem:

W dniu 10 lipca Kim Nam-jin złożył wniosek o nadanie znaku towarowego pod nazwą „Samsung Coin” w Koreańskim Urzędzie Własności Intelektualnej (KIPO). Według zgłoszenia okazuje się, że Nam-jin stara się nadać tę nazwę zarówno w koreańskiej pisowni w języku Hangul, jak i w języku angielskim.

Jednak według raportu przedstawiciel firmy Samsung powiedział CoinDesk, że Kim Nam-jin nie jest związany z koreańskim gigantem technologicznym, Samsungiem.

Nie działamy w ten sposób.

– powiedział przedstawiciel.

Ponadto w raporcie zostało przekazane, że znak towarowy został wymieniony w kategoriach obejmujących program komputerowy dla pieniędzy elektronicznych, kartę dla pieniądza elektronicznego, elektroniczne urządzenie szyfrujące i kartę IC z funkcją pieniądza elektronicznego, chociaż Blockchain i kryptowaluta nie są nigdzie wymienione.

W raporcie podkreślono, że nie jest to pierwszy raz, gdy Kim Nam-jin usiłuje nadać pozornie powiązany z kryptografią termin związany z koreańskim gigantem technologicznym.

Zgodnie z raportem, Nam-jin również złożył wniosek w KIPO o nazwę ThinQ Wallet tego samego dnia, w którym złożył wniosek o Samsung Coin. Jednak w tym przypadku firma LG Electronics złożyła już wniosek o znak towarowy ThinQ Wallet od 2 lipca, co jest nazwą proponowanego wielofunkcyjnego portfela kryptograficznego.

• Minister Indii: Nie ma oficjalnego zakazu kryptowalut w Indiach:

Indyjski minister finansów Anurag Thakur powiedział, że w Indiach nie ma prawa wyraźnie zakazującego używania kryptowalut. Lokalny serwis medialny Inc42 przekazał informacje o oświadczeniu Thakura.

Oświadczenie to pojawiło się podczas niedawnej wymiany między posłem do parlamentu a Thakurem w Rajya Sabha – „Radzie Państw”, czyli wyższej izbie indyjskiej legislatury.

Poseł Dharmapuri Srinivas podobno zapytał Thakura, czy kryptowaluta jest rzeczywiście nielegalna. Srinivas najwyraźniej nawiązał do swojego pierwszego pytania o legalność i kwestie egzekwowania prawa, pytając:

Czy rząd zwrócił uwagę na powszechność kryptowaluty w kraju i czy podejmowane są jakiekolwiek działania przeciwko osobom odpowiedzialnym za obrót kryptowalutami na rynku?

– zapytał Srinivas.

Thakur rzekomo odpowiedział przecząco. Rozwijając stanowisko kraju, Thakur powiedział, że nie ma prawa właściwego dla krypto, do którego można by się odnieść. Podobno działania powiązane z kryptowalutami stanowią wyłącznie przestępstwa podlegające zaskarżeniu, jeżeli naruszają istniejące wcześniej przepisy, które mogą być egzekwowane przez podmioty, w tym RBI, dyrekcję ds. egzekwowania prawa i organy podatkowe.

• Zcash na nowym Blockchainie:

Waluta cyfrowa Zcash skoncentrowana na ochronie prywatności przekształciła się w nową sieć Blockchain nazwaną Ycash, której łączna podaż wynosi 21 milionów monet.

Zgodnie z tweetiem Ycash Foundation, pierwszy blok Ycash został wydany 19 lipca. Ycash oderwał się od Blockchaina Zcash na wysokości bloku 570 000 i jest niezależny zarówno od Electric Coin Company, firmy stojącej za Zcash, jak i Zcash Foundation.

Projekt Ycash został pierwotnie ogłoszony w kwietniu, kiedy członek zespołu Ycash, Howard Loo, ujawnił to na swoim forum. Zgodnie z postem projekt Ycash ma przywrócić cel – wydobycie na sprzęcie – który wydaje się być w dużej mierze porzucony na Blockchainie Zcash.

W poście opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej zespół Ycash wyjaśnia, że Ycash jest zbudowany na bazie kodu Zcash i ma wspólną historię bloków, co oznacza, że każdy użytkownik kontrolujący klucze prywatne Zcash od wysokości 570 000 bloków może użyć te klucze prywatne, aby uzyskać dostęp do tego samego numeru Ycash.

Post mówi również, że 90% z 21 milionów monet Ycash jest dystrybuowanych w procesie wydobycia, podczas gdy 5% monet rozpoczynających się od wysokości bloku 570 000 trafia do Ycash Development Fund, który jest zarządzany przez Ycash Foundation.

Pod koniec czerwca Electric Coin Company ogłosiła zamiar zbudowania nowego skalowalnego bloku Zcash. Podobno firma rozważa wdrożenie shardingu, które deweloperzy Ethereum planują zintegrować z tą siecią w najbliższej przyszłości.

• Europejski Bank Centralny: Stablecoiny nie są powodem do niepokoju:

Urzędnik Europejskiego Banku Centralnego (EBC) stwierdził, że użytkownicy powinni być świadomi zagrożeń związanych z używaniem stablecoinów, ale nie powinni być zaniepokojeni.

Jak poinformował Reuters, członek rady zarządzającej EBC i prezes Deutsche Bundesbank, Jens Weidmann powiedział, że stablecoiny – waluta cyfrowa zaprojektowana w celu zminimalizowania zmienności cen poprzez powiązanie z innym aktywem – oferuje użytkownikom możliwości dobrobytu, jednak użytkownicy powinni być czujni w odniesieniu do związanego z tym ryzyka.

Weidmann przedstawił swoje uwagi na konferencji prasowej podczas spotkania ministrów finansów i bankierów centralnych G7.

Nie ma powodu, by się niepokoić, ale jest powód, by pozostać czujnym.

– stwierdził Weidmann.

Weidmann opowiedział się również za projektem kryptowaluty na Facebooku. Argumentował on w szczególności, że globalni regulatorzy nie powinni tłumić projektu w powijakach, dodając, że waluty cyfrowe, takie jak Libra, mogą być atrakcyjne dla konsumentów w przypadku spełnienia obietnicy.

Jednak wielu innych decydentów nie podziela poglądu Weidmanna na temat Libry, a francuski minister finansów Bruno Le Maire mówi, że G7 nie może zaakceptować prywatnych firm emitujących własne waluty bez demokratycznej kontroli.

Brad Sherman, demokratyczny kongresman Stanów Zjednoczonych, stwierdził ostatnio, że Mark Zuckerberg wysyła zaproszenie do oligarchów, handlarzy narkotyków, handlarzy ludźmi i terrorystów, uruchamiając kryptowalutę na Facebooku.

W szczególności na konferencji G7 Grupa Specjalna ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy – inicjowana przez G7 międzyrządowa organizacja promująca środki prawne, regulacyjne i operacyjne mające na celu zwalczanie prania pieniędzy w skali globalnej – zatwierdziła nową, globalną sieć płatności kryptowalut, która byłaby podobna do SWIFT proponowanego przez Japonię.

• Bitcoin SV ponad 26% droższy:

Wszystkie największe kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej notują po upływie doby zauważalne wzrosty. Najbardziej wybił się dziś Bitcoin SV ze wzrostem o 26,6%. Za nim znalazł się TRON, którego wartość zwiększyła się o 13,1%, a na kolejnych miejscach znalazł się Bitcoin Cash ze wzrostem o 10,8%, EOS o 10,1%, Litecoin o 6,9%, Ethereum o 6,5%, Binance Coin o 6,4%, XRP o 5,5%. Najmniejszy wzrost z czołówki kryptowalut należy dziś do Bitcoina – o 2,8%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 12 mld dolarów i wynosi obecnie 293.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 61.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button