News

#734 Newsy z dnia 24.07.2019

Ze środowych wydarzeń: Nowy Jork ustanawia nowe zasady licencjonowania krypto firm; Komitet USA przeprowadzi debatę ws. regulacji kryptowalut; Niemcy wprowadzą nowe wymagania dot. AML; Gracze PUBG będą mogli zarobić kryptowaluty; Aktualna sytuacja na giełdach.

Nowy Jork ustanawia nowe zasady licencjonowania krypto firm:

Nowojorski Departament Usług Finansowych (NYDFS), stanowy regulator finansowy, utworzył nowy departament, który będzie odpowiedzialny za licencjonowanie i regulowanie działalności związanych z kryptografią.

W oświadczeniu NYDFS ogłosił utworzenie Pionu Badań i Innowacji, który „będzie mieścił oddział Departamentu odpowiedzialny za licencjonowanie i nadzorowanie walut wirtualnych, a także oceni nowe wysiłki mające celu wykorzystanie technologii w celu wyeliminowania wykluczenia finansowego”.

NYDFS wymaga, aby firmy zaangażowane w emisję i handel aktywami cyfrowymi otrzymywały specjalny rodzaj rejestracji zwanej BitLicense. Proces ten ma na celu zapewnienie, że biznes związany z kryptografią przestrzega pewnych standardów dotyczących ujawniania informacji i ochrony danych konsumentów, jednak jest postrzegany przez niektórych w przestrzeni kryptograficznej jako ograniczający dla branży.

Oprócz ogłoszenia nowego departamentu dzisiejsze oświadczenie zawiera szereg nominacji do działu. Nowym departament będzie prowadzony przez Matthew Homera, który przed pracą w NYDFS był szefem polityki i badał firmę fintechową Quovo. Homer ma również doświadczenie w Federal Deposit Insurance Corporation i United States Agency for International Development.

Wcześniej w tym tygodniu kryptograficzne skrzydło Fidelity, Fidelity Digital Assets Services (FDAS), podobno złożyło wniosek w NYDFS w celu uzyskania licencji na prowadzenie działalności w Nowym Jorku. Jeśli wniosek zostanie zatwierdzony, FDAS w tym stanie będzie miało możliwość świadczenia usług w zakresie przechowywania aktywów cyfrowych.

Komitet USA przeprowadzi debatę ws. regulacji kryptowalut:

Komitet Bankowy Senatu Stanów Zjednoczonych ma w przyszłym tygodniu przeprowadzić szerszą debatę na temat ram regulacyjnych dotyczących kryptowalut i Blockchain.

Oficjalne ogłoszenie komisji wskazuje, że przesłuchanie – zatytułowane „Badanie ram regulacyjnych dla walut cyfrowych i Blockchian” – odbędzie się 30 lipca.

Planowanymi świadkami będą Jeremy Allaire, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy płatniczej Circle, który będzie mówił w imieniu Stowarzyszenia Blockchain; Rebecca M. Nelson, specjalistka w dziedzinie handlu międzynarodowego i finansów w „think tanku Kongresu”, Congressional Research Service; i profesor prawa Mehrsa Baradaran z Irvine School of Law na Uniwersytecie Kalifornijskim. Przesłuchanie będzie transmitowane na żywo.

Zapowiedziane przesłuchanie odbywa się niedługo po przesłuchaniu Facebooka ws. kryptowaluty Libra. Komitet Bankowy Senatu Stanów Zjednoczonych przesłuchiwał tytana mediów społecznościowych odnośnie planowanego projektu kryptowaluty Libra, koncentrując się na takich kwestiach, jak prywatność, zaufanie i zgodność z przepisami.

W następstwie przesłuchania Komitetu Bankowego przewodniczący Mike Crapo i członek Sherrod Brown podzielili się dodatkowymi spostrzeżeniami na temat ich obaw.

Musimy przyjrzeć się, w jaki sposób strukturyzujemy ochronę danych w Stanach Zjednoczonych […] Musimy przejść do kompleksowego podejścia. Czym dokładnie jest ta struktura, nie mogę jeszcze powiedzieć.

– powiedział wówczas Crapo.

Niemcy wprowadzą nowe wymagania dot. AML:

Od przyszłego roku w Niemczech wejdą w życie nowe przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML). Przepisy będą wymagać od firm kryptowalutowych posiadania licencji wydanej przez Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin), jak podał Cointelegraph Deutschland.

Zgodnie z publikacją, nowe przepisy będą wymagać, aby firmy powiązane z kryptowalutami, takie jak giełdy i dostawcy portfeli, uzyskały licencję BaFin i były zgodne z przepisami AML, jako że aktywa kryptograficzne od 1 stycznia 2020 r. będą uznawane za instrument finansowy. Członek Democratic Party, Frank Schäffler, powiedział, że rząd szkodzi lokalnym innowacjom i zmusza firmy kryptograficzne do przeniesienia się do innych krajów UE.

Z drugiej strony, Christian Schmies, partner kancelarii prawniczej Hengeler Mueller, z zadowoleniem przyjął rozporządzenie sugerujące, że większa jasność pozwoli na dalszy wzrost w branży. Według niego „technologia nie została jeszcze zaakceptowana przez inwestorów instytucjonalnych, ponieważ brakuje wiarygodnych ram prawnych.” Podczas gdy Schmies uważa klasyfikację za instrument finansowy jako krok we właściwym kierunku, zauważa również, że przestrzeń nadal wymaga większej przejrzystości.

Gracze PUBG będą mogli zarobić kryptowaluty:

Amerykańska Blockchainowa firma marketingowa, Refereum, ogłosiła współpracę z południowokoreańskim twórcą gier online mającą ne celu rozszerzenie programu nagród w grze.

W komunikacie prasowym oraz późniejszym wpisie na blogu, Refereum, który płaci użytkownikom we własnym wewnętrznym tokenie RFR, powiedział, że funkcja ta zostanie teraz udostępniona graczom Playerunknown’s Battlegrounds. Gra jest jedną z najpopularniejszych gier na Xbox oraz Steam, z ponad 8 milionami sprzedaży.

System nagród będzie umożliwiał graczom zdobywanie tokenów poprzez wykonywanie działań w grze, a także wypełnianie innych zadań, takich jak marketing.

Gracze robią tak wiele darmowego marketingu gier za pośrednictwem serwisów streamingowych i mediów społecznościowych, ale rzadko otrzymują za to wystarczającą rekompensatę.

– mówi prezes Refereum, Dylan Jones.

Początkowa kampania potrwa do 20 sierpnia. RFR, jedna z wielu altcoinów związanych z grami, nie zareagowała na wiadomości w zauważalny sposób od czasu publikacji tych wiadomości. 

Tymczasem gry Blockchain szybko stają się wysoce dochodową niszą całego fenomenu Blockchain. W tym miesiącu współzałożyciel Reddit, Alexis Ohanian, ujawnił wsparcie dla rundy finansowania w wysokości 3,75 mln dolarów dla studia gier Blockchain.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Miniona doba na giełdach wykazała przewagę spadków wśród największych kryptowalut. Spadki widzimy przy Bitcoinie – o 3,8%, Ethereum – o 0,9%, Bitcoinie Cash – o 1,5% oraz Binance Coinie – o 2,9%. Z tłumu wyraźnie wyróżnia się EOS, ze swoim dodatnim wynikiem na poziomie 6%. XRP i Litecoin również zwiększyły swoją wartość, kolejno o 0,2% i 1,5%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 7 mld dolarów i wynosi obecnie 266.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 58.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button