News

#735 newsy z dnia 25.07.2019

Z czwartkowych wydarzeń: Zuckerberg: poświęcimy tyle czasu ile będzie trzeba; Ripple publikuje raport za drugi kwartał; Bitcoin SV pomyślnie przechodzi hard forka; Binance wprowadza nowe rozwiązanie; Na giełdach spokojne wzrosty.

Zuckerberg: poświęcimy tyle czasu ile będzie trzeba:

Dyrektor generalny Facebooka, Mark Zuckerberg, twierdzi, że firma poświęci „tyle czasu ile będzie trzeba”, aby zadowolić regulatorów i innych przed uruchomieniem projektu kryptowaluty Libra.

Przemawiając podczas kwartalnych rozmów o zarobkach, założyciel giganta mediów społecznościowych starał się zapewnić inwestorów, że Facebook będzie postępował odpowiedzialnie, rozwijając Librę, ambitny projekt kryptograficzny ujawniony w zeszłym miesiącu jako potencjalną metodę płatności dla osób nieposiadających konta bankowego.

Firma początkowo oświadczyła, że zamierza wprowadzić walutę w pierwszej połowie 2020 r., jednak wycofanie się ze strony organów regulacyjnych i polityków podważyło ten termin.

W odpowiedzi na pytanie o ramy czasowe, Zuckerberg powiedział, że podejście Facebooka do Libry to „próba prowadzenia bardzo otwartego dialogu” i że w przeciwieństwie do kilku lat wcześniej, kiedy firma mogłaby po prostu uruchomić nowy produkt, dziś Facebook próbuje szczegółowo określić, jakie pomysły i wartości powinny mieć ewentualne usługi.

[…] bez względu na to ile czasu będzie trzeba poświęcić zajmiemy się odpowiedzią na pytania organów regulacyjnych i różnych ekspertów oraz wyborców, a następnie ustalimy, jaki jest najlepszy sposób na postęp. To jest z pewnością to, co planujemy zrobić z Librą. Współpracowaliśmy więc z 27 innymi członkami Stowarzyszenia, aby opublikować białą księgę i podzielić się tym pomysłem, spodziewając się, że jest to bardzo ważny i mocno uregulowany obszar i że będzie wiele pytań.

– powiedział Zuckerberg. 

Ripple publikuje raport za drugi kwartał:

Ripple, firma stojąca za XRP, trzecią co do wielkości kryptowalutą według kapitalizacji rynkowej, ujawniła, że w drugim kwartale 2019 r. sprzedała 251,51 mln dolarów w XRP.

Zgodnie z opublikowanym raportem w pierwszym kwartale 2019 r. Ripple sprzedał około 169,42 mln dolarów w XRP. Oznacza to, że sprzedaż XRP z kwartału na kwartał wzrosła o około 48%.

W odniesieniu do kwartalnej sprzedaży XRP w raporcie stwierdzono, że Ripple znacznie zmniejszy sprzedaż przyszłych tokenów. Ponadto Ripple zauważył, że ograniczył sprzedaż XRP w ciągu kwartału ze względu na rzekomo zawyżone wolumeny handlowe. W związku z tym raport mówi, że tymczasowo wstrzymano sprzedaż programową i ograniczono sprzedaż instytucjonalną.

Raport stwierdza, że firma sprzedała 106,87 mln dolarów poprzez bezpośrednią sprzedaż instytucjonalną i 144.64 mln dolarów w sprzedaży programowej. Dodatkowo Ripple stwierdza, że co miesiąc w przeciągu kwartału wycofywał jeden miliard z depozytu, co daje łącznie trzy miliardy XRP.  Z trzech miliardów 2,1 mld zostało ponownie zainwestowanych w umowy escrow. Pozostałe 0,9 mld zostało rzekomo wykorzystane do sfinansowania rozwoju XRP za pośrednictwem Xpring i RippleNet.

Bitcoin SV pomyślnie przechodzi hard forka:

Bitcoin SV z powodzeniem zwiększył dzisiaj limit rozmiaru bloków, w obliczu zamieszania związanego z czasem zaplanowanego forkowania.

Zgodnie z tweetem BitMEX Research, Bitcoin SV miał rozwidlić się dzisiaj o godzinie 14:00 UTC, jednak strona internetowa Stowarzyszenia Bitcoin promującego BSV twierdziła, że aktualizacja została zaplanowana na 13:00 GMT. Powodem, dla którego dział badawczy giełdy oczekiwał, że hard fork wydarzy się o 14.00 czasu UTC jest to, że kod samej aktualizacji sieci zdefiniował czas forkowania.

Ponadto BitMEX uważnie śledził implementację forka i publicznie nadawał status dwóch węzłów, z których tylko jeden został zaktualizowany. Szesnaście bloków Bitcoina SV wydobyło blok większy niż wcześniej ustalony limit 128 megabajtów.

Blok, na poziomie 145,7 megabajta, potwierdził pomyślne ukończenie rozwidlenia, podczas gdy węzeł, który nie został zaktualizowany, nie zsynchronizował się z resztą sieci Blockchain, rozpoczynając łagodny podział łańcucha. Obecnie BSV wydaje się podążać za ogólnym nastrojem na rynku, notując wzrost na poziomie 0,01% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Binance wprowadza nowe rozwiązanie:

Czołowa giełda kryptowalut Binance dodała obsługę wielu zdecentralizowanych giełd (DEX) do swojego Trust Wallet, integrując protokół sieci Kyber Network.

Binance nabył Trust Wallet – zdecentralizowany portfel o otwartym kodzie źródłowym, który początkowo oferował natywną obsługę tokenów Ethereum i innych o niego opartych – latem 2018 r. Po rozszerzeniu obsługi portfela na wiele kryptowalut, w czerwcu Binance wypuścił portfel na swoją niedepozytową platformę Binance DEX.

Po integracji z protokołem Kyber Network – dedykowanej platformy do krzyżowych rozwiązań transakcyjnych – użytkownicy będą mieli dostęp do szerszego ekosystemu DEX i będą mogli wymieniać kryptowaluty za pomocą Multi-DEX i interfejsu bez portfela zamówień. 

Wiosną Binance ujawnił szczegóły swojego planu działania dla Trust Wallet, wskazując, że planuje obsługiwać tokeny oparte na protokołach wykorzystujących algorytmy PoS, oferować usługi stakingu i integrować protokoły płatności warstwy drugiej, takie jak Lightning Network.

Interoperacyjność zyskała na sile wśród twórców protokołów i firm branżowych, którzy chcą zapobiec ewentualnemu powstaniu jednostkowego krajobrazu Blockchian i wspierać bezproblemowy handel i tworzenie aplikacji.

Tego lata chińskie platformy Blockchain Ontology i NEO nawiązały współpracę w celu stworzenia otwartej, globalnej platformy krzyżowej, a inkubator Ethereum Classic, ETC Labs, ujawnił swoje plany stworzenia rozwiązania dla interoperacyjności Ethereum we współpracy z Metronome.

Na giełdach spokojne wzrosty:

Giełdy po upływie doby wykazują nieduże ruchy wzrostowe. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 2,8%, Ethereum o 4,4%, XRP o 1,2%, Litecoin o 0,9% a Bitcoin Cash o 2,2%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 9.9 mld dolarów i wynosi obecnie 276.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 55.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button