News

#739 Newsy z dnia 29.07.2019

Z poniedziałkowych wydarzeń: Ripple prosi o uczciwą regulację ws. krypto; Mining w Iranie uznany za działalność przemysłową; Australia wyklucza krypto z nowych limitów płatności gotówkowych; Austriacka Drukarnia Państwowa wyda portfel sprzętowy; Aktualna sytuacja na giełdach. 

• Ripple prosi o uczciwą regulację ws. krypto: 

Sieć płatnicza Blockchain Ripple napisała list otwarty do regulatorów Stanów Zjednoczonych przed kolejnymi posiedzeniami w sprawie regulacji kryptowaluty w tym tygodniu.

W ślad za mieszanymi uczuciami Kongresu, zarówno w sprawie cyfrowej waluty Facebooka, jak i ogółem w związku krypto, dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, zdecydował się zaapelować do Waszyngtonu.

Wielu w branży Blockchain i walut cyfrowych jest odpowiedzialnymi podmiotami. Jesteśmy odpowiedzialni za prawo amerykańskie i międzynarodowe. Jesteśmy odpowiedzialni za służenie większemu dobru.

– rozpoczyna list Garlinghouse.

Ripple to firma stojąca za altcoinem o tej samej nazwie, używanym jako token rodzimy dla sieci płatności firmy i powiązanych projektów.

Sieć spotkała się z zainteresowaniem ze strony banków na całym świecie, z których większość jest zainteresowana obniżeniem kosztów zwłaszcza transakcji międzynarodowych. W międzyczasie firma i jej kierownictwo często znajdowały się w centrum kontrowersji w świecie kryptowalut, głównie z powodu pytań dotyczących związku firmy z tokenem Ripple i sporów o jego decentralizację.

W liście Garlinghouse wspomniał także o zaufaniu jako istotnym elemencie waluty, która zyskuje szerszą akceptację. Bitcoin, oparty na matematyce, odniósł sukces, ponieważ usunął potrzebę zaufania jakiejkolwiek stronie zaangażowanej w proces transakcji.

Nie bierzemy za pewnik istotnej roli banków centralnych w emitowaniu walut i ustalaniu polityki pieniężnej zgodnie ze złożoną dynamiką gospodarek na całym świecie. Przez wieki rządy dobrze nadawały się do tego zadania, ponieważ najważniejszą rzeczą dla akceptacji każdej waluty jest zaufanie.

– kontynuuje Garlinghouse.

Podsumowując, Garlinghouse powiedział, że kraj jest w centrum uwagi międzynarodowej na temat reakcji na innowacyjny sektor.

Zachęcamy do wspierania regulacji, które nie szkodzą firmom z USA stosującym te technologie do odpowiedzialnego wprowadzania innowacji i klasyfikują waluty cyfrowe w sposób, który rozpoznaje ich podstawowe różnice – bez generalizowania.

– powiedział Garlinghouse.

W tym tygodniu amerykańscy ustawodawcy ponownie będą debatować nad kwestią kryptowalut i technologii Blockchain. Specjalne posiedzenie – „Badanie ram regulacyjnych dla walut cyfrowych i Blockchain” – zaplanowano na wtorek 30 lipca.

• Mining w Iranie uznany za działalność przemysłową: 

Rząd irański zezwolił na wydobywanie kryptowaluty traktując mining jako działalność przemysłową.

Dzisiejszy raport agencji informacyjnej Mehr News należącej do IIDO ujawnił, że decyzja została podjęta w ten weekend, podczas niedzielnej sesji gabinetu pod przewodnictwem prezydenta Iranu Hassana Rouhaniego. Teraz, gdy górnictwo kryptowalut zostało oficjalnie zatwierdzone, podmioty zaangażowane w działalność będą musiały uzyskać licencję od irańskiego Ministerstwa Przemysłu, Kopalni i Handlu, jak odnotowano w raporcie.

Agencja Mehr News twierdzi, że wielu ekspertów interpretuje ten ruch jako pierwszy krok w kierunku legalizacji kryptowalut w Iranie, zwracając uwagę na potencjalne wykorzystanie klasy aktywów w celu wyrównania paraliżującego wpływu sankcji Stanów Zjednoczonych na ten kraj.

Podobno w decyzji rządu podkreślono, że używanie kryptowalut w transakcjach krajowych pozostaje zakazane, a osoby zaangażowane w branżę powinny ponosić odpowiedzialność za ryzyko bez żadnych gwarancji ze strony rządu lub lokalnego sektora bankowego.

Subsydiowane stawki za energię elektryczną – obecnie w wysokości pół centa za kilowat – w Iranie rzekomo nawet skłoniły górników z ośrodków górniczych, takich jak Chiny, do przeniesienia działalności do kraju, donosi Mehr News.

Irański Syndykat Przemysłu Elektrycznego ujawnił ostatnio swój zamiar podwyższenia cen energii elektrycznej do 7 centów za kilowat dla górników. Urzędnicy nadal debatowali, jak uporać się z rosnącą popularnością działalności w tym kraju, a jeden minister rządu zauważył, że Iran stał się niebem dla górników.

Wiadomości o planach zezwolenia na wydobycie kryptowalut w tym kraju pojawiły się na początku tego miesiąca, kiedy Abdolnaser Hemmati, prezes Centralnego Banku Iranu, wskazał, że Komisja Gospodarcza zasadniczo zaakceptowała tę koncepcję i przedstawiłaby ją do nieuchronnej dyskusji w rządzie.

Komisja, zgodnie z oświadczeniem Hemmati’ego, utrzymuje, że przemysł kryptowalutowy powinien być uznany za oficjalny przemysł w Iranie, aby umożliwić krajowi korzystanie z dochodów podatkowych i celnych.

• Australia wyklucza krypto z nowych limitów płatności gotówkowych:

Rząd Australii wydał deklarację poparcia dla kryptowalut, ponieważ wyklucza sektor z nowych ograniczeń płatności gotówkowych.

W memorandum wyjaśniającym wydanym pod koniec zeszłego tygodnia Ministerstwo Skarbu oświadczyło, że chce zakazać płatności gotówkowych za towary i usługi, które przekroczyły 10.000 dolarów australijskich. Obowiązuje jednak szereg wyłączeń, w tym transakcje dotyczące tego, co określa się jako waluty cyfrowe.

Powodem, dla którego prawodawcy podjęli tę decyzję, jest zapobieganie zniknięciu takich walut z lokalnej gospodarki, co z kolei doprowadziłoby do zablokowania wolności innowacji.

Waluta cyfrowa to nowy i rozwijający się obszar australijskiej gospodarki. W przeciwieństwie do waluty fizycznej, nie ma ściśle ustalonych ram regulacyjnych ani struktury branżowej. Utrudnia to stosowanie limitu płatności gotówkowych w sposób, który w znacznym stopniu nie wykluczyłby korzystania z waluty cyfrowej w Australii lub nie stłumił znacząco innowacji w tym sektorze.

– czytamy w memorandum.

• Austriacka Drukarnia Państwowa wyda portfel sprzętowy:

Youniqx Identity AG, filia austriackiej państwowej drukarni, opracowała portfel sprzętowy dla kryptowalut, jak wynika z komunikatu prasowego.

Zgodnie z raportem portfel sprzętowy – o nazwie Chainlock – umożliwia przechowywanie kluczy prywatnych w trybie offline. Urządzenie jest podobno zdolne do generowania klucza prywatnego, a także jest odporne na wodę i ciepło. Omawiany portfel będzie dostępny za pośrednictwem partnerów firmy, w tym Tokenize Exchange w Singapurze i Coinfinity w Europie Środkowej.

W publikacji przekazano ponadto, że Austriacka Państwowa Drukarnia specjalizuje się w produkcji dokumentów tożsamości, a także wdraża i oferuje rozwiązania personalizujące dokumenty tożsamości, takie jak bardzo bezpieczny austriacki paszport. Drukarnia aktywnie zarządza dokumentami od ponad dwustu lat.

• Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie 24 godzin na giełdach w czołówce kryptowalut przeważają niewielkie wzrosty. Największy dodatni wynik należy dziś do Bitcoina SV, który zwiększył swoją wartość o 1,6%. Za nim znajduje się Litecoin ze wzrostem o 1,2%, Bitcoin Cash i Ethereum równo po 1%, XRP o 0,4%, Bitcoin o 0,3%. Najwięcej stracił dziś EOS notując spadek o 1,8% oraz Binance Coin ze spadkiem o 1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 1.3 mld dolarów i wynosi obecnie 265.2 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 53.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button