News

#745 Newsy z dnia 13.08.2019

Z wtorkowych wydarzeń: ONZ bada 35 ataków Korei Północnej; Legenda boksu sięga po Blockchain; Nowozelandzki bank inwestuje w Blockchain; Aktualna sytuacja na giełdach.

ONZ bada 35 ataków Korei Północnej:

Według raportu opublikowanego w dniu dzisiejszym przez Associated Press, Organizacja Narodów Zjednoczonych bada 35 cyberataków dokonanych przez Koreę Północną w 17 krajach. Informacja ta następuje po wycieku podsumowania raportu w zeszłym tygodniu, stwierdzającego, że jak dotąd kraj ten zhakował 2 mld dolarów, aby sfinansować programy zbrojeniowe. Większość badanych incydentów przeprowadzono za pomocą jednego z trzech głównych wektorów ataku.

Korea Południowa jest zdecydowanie ulubionym celem, padając ofiarą 10 ataków wyszczególnionych w raporcie,  Indie są na drugim miejscu – miały tam miejsce trzy ataki. Incydenty, które będą badane odbyły się w krajach Afryki, Ameryki Środkowej i Południowej, Azji Południowo-Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Europy.

Niektóre z najbardziej odważnych hacków dotyczyły systemu SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication). W jednym przypadku grupa „zwerbowała” chilijskiego pracownika międzybankowego za pośrednictwem LinkedIn. Kolejny hack zainstalował złośliwe oprogramowanie w systemie bankomatów całego kraju, co spowodowało 10.000 oszukańczych wypłat gotówki w 20 krajach.

Popularnymi wektorami docelowymi są również giełdy kryptowalut i użytkownicy. Giełda południowokoreańska, Bithumb została zaatakowana co najmniej cztery razy. Po ataku w 2018 r. na nienazwaną giełdę skradzione środki „zostały przelane przez co najmniej 5.000 osobnych transakcji i dalej kierowane do wielu krajów przed ostateczną konwersją”.

Ostatnią metodą pozyskiwania funduszy jest wydobywanie kryptowalut, często poprzez cryptojacking. Obejmuje to instalowanie złośliwego oprogramowania na komputerze, który następnie wykorzystuje zasoby systemowe do wydobywania kryptowaluty w imieniu atakującego. ONZ przeanalizowało jedną część złośliwego oprogramowania zaprojektowanego do miningu zorientowanego na prywatność altcoina Monero i wysłania wpływów na serwery na Uniwersytecie Kim Il-Sung w Pjongjangu.

Legenda boksu sięga po Blockchain:

Słynny amerykański bokser Mike Tyson przewodzi nowej platformie rozrywki zasilanej przez Blockchain dla nowego pokolenia zawodników.

13 sierpnia VentureBeat poinformowało, że nowe przedsięwzięcie – nazwane „Fight to Fame” – wykorzysta technologię Blockchain do wsparcia nowej, wielopłaszczyznowej platformy, której celem jest wystrzelenie aspirujących zawodników do sukcesu za pośrednictwem mediów społecznościowych, reality TV, filmu, gier, meczów na żywo i zakładów.

Podczas gdy Tyson będzie założycielem i przewodniczącym komitetu ds. sportu i zawodów w Fight to Fame, projekt liczy również Farzama Kamalabadiego jako swojego dyrektora generalnego, dwukrotnego zdobywcę nagrody Emmy, Tima Smithe, oraz Stana Larimera jako eksperta od kryptowalut i Blockchain.

Jako doświadczony zawodnik chcę mentorować przyszłe pokolenia, zwłaszcza przyszłe gwiazdy akcji i upewnić się, że istnieje droga do sukcesu zawodowego i uczciwej rekompensaty. Budowanie dla nich globalnej platformy to moja pasja.

– mówi Tyson.

Aby zwiększyć zaangażowanie, a także czerpać korzyści z projektu zarówno dla zawodnków, fanów, jak i firmy, zostanie uruchomiona ekonomia tokenów fanów.

Kamalbadi i Smithe zauważyli, że w przypadku tytanów branżowych, takich jak Ultimate Fighting Championship (UFC), zawodnicy często odchodzą z zaledwie 15% po pobraniu wszystkich opłat.

Więcej szczegółów na temat planowanego ICO Fight to Fame zostanie podanych  w przyszłości; tokeny najwyraźniej przyznają posiadaczom prawa do zakładów i głosowania oraz stanowią część przejrzystej dla całego ekosystemu gospodarki opartej na Blockchain.

Nowozelandzki bank inwestuje w Blockchain:

Auckland Saving Bank (ASB) z Nowej Zelandii zainwestował w lokalny startup typu Blockchain – TradeWindow. Finansowanie, ogłoszone 13 sierpnia, powinno przyspieszyć uruchomienie platformy handlowej DLT.

Dyrektor generalny TradeWindow, AJ Smith, uważa, że to współpraca ta stanowi pierwszy raz, gdy bank nowozelandzki zainwestował bezpośrednio w spółkę technologiczną. Firma oferuje szereg rozwiązań skierowanych do globalnego przemysłu handlu i łańcucha dostaw.

Smith mówi, iż dzięki 12.000 zarejestrowanym eksporterom w samej Nowej Zelandii jest podekscytowany „dużą szansą rynkową, jaką to oferuje.”

Nigel Annett, dyrektor generalny ds. bankowości korporacyjnej w ASB był równie wylewny.

TradeWindow ma potencjał, by naprawdę zmienić sposób, w jaki nasi klienci doświadczają procesu handlu międzynarodowego. Będą mogli działać wydajniej dzięki zaufaniu i bezpieczeństwu na całym świecie.

– powiedział.

Technologia TradeWindow tworzy pojedyncze okno handlowe podczas transakcji, dostępne dla wszystkich stron. Edycji można dokonywać wyłącznie za zgodą większości sieci, co znacznie zmniejsza ryzyko oszustwa.

Platforma umożliwia cyfrową wymianę wszystkich istotnych dokumentów, od certyfikatów po faktury, za pomocą jednego punktu kontaktowego. Eliminuje to opłaty kurierskie, które obecnie powodują znaczne koszty dla różnych zaangażowanych stron. TradeWindow podpisał również wyłączne partnerstwa z usługą dokumentacji cyfrowej, Prodoc i niezależnymi usługami weryfikacji z siedzibą w Nowej Zelandii.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Miniona doba na giełdach wykazała wyraźną przewagę czerwieni. Bitcoin notuje spadek o 4,3%, Ethereum o 2,6%, XRP o 1,7% a Litecoin o 0,7%. Wśród czołowych kryptowalut wyróżnił się Bitcoin Cash notując wzrost o 3,9%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.9 mld dolarów i wynosi obecnie 286 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 48.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button