News

#746 Newsy z dnia 05.08.2019

Z poniedziałkowych wydarzeń: Chiny nadają wysoki priorytet własnej kryptowalucie; Tajlandia zmienia prawo AML; Bitcoin.com uruchomi własną giełdę; Sun ogłasza datę uruchomienia Sun Network; Aktualna sytuacja na giełdach.

Chiny nadają wysoki priorytet własnej kryptowalucie:

Chiński bank centralny, Ludowy Bank Chin (PBoC), ogłosił, że przyspieszył prace nad utworzeniem własnej kryptowaluty.

W opublikowanym oświadczeniu PBoC streścił przebieg wideokonferencji, w której bank przekazał priorytety Komitetu Centralnego Partii oraz Rady Państwa dotyczące inicjatyw gospodarczych i finansowych, od polityki pieniężnej po wsparcie dla małych firm.

PBoC zasugerował, że powinien przyspieszyć badania i opracowanie swojej cyfrowej waluty. Ponadto oświadczenie wskazuje również, że należy zwrócić dużą uwagę na inne kryptowaluty krajowe i zagraniczne.

Bank najwyraźniej nadał priorytet rozwojowi cyfrowego renminbi w odpowiedzi na rosnące przyjęcie kryptowalut na całym świecie, zwłaszcza po ogłoszeniu projektu stablecoina Libra.

Na początku lipca dyrektor PBoC, Wang Xin, powiedział, że:

[Libra może] stworzyć scenariusz, w którym suwerenne waluty będą współistnieć z walutami cyfrowymi opartymi o dolary amerykańskie. Ale w istocie byłby jeden szef, czyli dolar amerykański i Stany Zjednoczone. Jeśli tak, przyniosłoby to szereg ekonomicznych, finansowych, a nawet międzynarodowych konsekwencji politycznych.

PBoC rzekomo otrzymał zgodę Rady Stanu na rozpoczęcie współpracy z innymi uczestnikami rynku nad cyfrową walutą banku centralnego.

Również w lipcu były gubernator PBoC, Zhou Xiaochuan, ostrzegł, że kraj musi podjąć środki ostrożności w związku z pojawieniem się Libra. Zhou pełnił funkcję gubernatora PBoC w latach 2003–2018, kiedy to rząd zaczął rozprawiać się z biznesami i działalnością związaną z kryptografią, między innymi zakazując ICO.

Tajlandia zmienia prawo AML:

Tajski organ regulacyjny ogłosił, że wprowadzi zmiany w przepisach, aby zapobiec wykorzystywaniu kryptowalut do nielegalnych działań, jak informuje lokalny serwis informacyjny BangkokPost.

Zgodnie ze publikacją, pełniący obowiązki sekretarza generalnego tajlandzkiego biura ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy (AMLO), generał dywizji Preecha Charoensahayanon stwierdził, że kryptowaluty z pewnością będą wykorzystywane do prania pieniędzy.

Z tego powodu ogłosił, że AMLO skupi się również na zmianie obowiązujących przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy, aby zapobiec wykorzystywaniu walut cyfrowych do nielegalnych działań w najbliższej przyszłości.

Charoensahayanon zamierza rozpocząć od zmiany ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, tak aby uwzględniała wymóg dotyczący giełd cyfrowych walut, aby zgłaszały swoje działania. Publikacja sugeruje, że chociaż regulator nie otrzymuje obecnie skarg, to musi uważnie obserwować przestrzeń, po czym przytacza oficjalny komentarz AMLO:

Możemy nie znaleźć żadnych wskazówek, ale to nie znaczy, że nie doszło do popełnienia wykroczenia.

– czytamy.

Reporter powołuje się również na rzekome oszustwo, w którym podejrzany przyjmował płatności Bitcoinem za kupno akcji spółki dla swoich ofiar. Według raportu ta sprawa pokazała, że kryptowaluty można wykorzystywać do nielegalnych działań.

Bitcoin.com uruchomi własną giełdę:

Bitcoin.com ogłosił, że uruchomi giełdę kryptograficzną o nazwie Exchange.Bitcoin.com. Jest to najnowszy dodatek do pakietu produktów, które Bitcoin.com oferuje poza ich usługą informacyjną. Firma opracowała również kasyno kryptowalutowe, portfel i giełdę P2P dla Bitcoina Cash, mające na celu zwiększenie użyteczności rozwidlonej alternatywy dla Bitcoina.

Podczas gdy nasza firma uważa, że sieć Bitcoina Cash zostanie przyjęta przez masy na całym świecie, uważamy również, że ważne jest promowanie wolnego rynku i wyboru. 

– powiedziała firma w oświadczeniu.

Giełda, której otwarcie planowo będzie miało miejsce na początku września, będzie notować wiele z największych monet, w tym Bitcoina, Ethereum i Litecoina. Dodatkowo planuje zaoferować około 50 par handlowych, a także tokeny Simple Ledger Protocol (SLP) powiązane z Blockchainem BCH.

Jesteśmy u progu czegoś bardzo ekscytującego dzięki tokenom SLP – to początek świata, w którym możemy tokenizować wszystko, a gdy ludzie zdają sobie sprawę z tego, jaki to ma potencjał, zaczną domagać się miejsca na wymianę swoich tokenów.

– powiedział były CEO Bitocin.com i zwolennik Bitcoina Cash, Roger Ver.

Sun ogłasza datę uruchomienia Sun Network:

Założyciel platformy Blockchain Tron, Justin Sun, w opublikowanym tweecie ogłosił, że pierwsza wersja rozwiązania skalowalności dla Tron o nazwie „Sun Network” zostanie wydana 10 sierpnia.

W swoim tweecie Sun stwierdził, że pierwsza wersja sieci pozwoli na 100-krotną skalowalność i budowę zdecentralizowanych aplikacji w łańcuchach bocznych.

Według oficjalnej strony internetowej Sun Network, nowy system sidechain będzie oferował bezpłatne transakcje, 100 razy niższe opłaty, obsługę zdecentralizowanych aplikacji (DApp) i szybsze potwierdzanie transakcji.

Ponadto Sun Network rzekomo pozwoli na dłuższe czasy realizacji inteligentnych kontraktów oraz wypłaty i wpłaty między łańcuchami.

Sieć Sun została zaprojektowana również w celu zapewnienia nieograniczonej przepustowości dla głównej sieci TRON, aby obsłużyć rosnącą liczbę transakcji.

– czytamy.

Sun dodaje, że nowa wersja 1.0 nowej sieci pozwoli deweloperom Tron zbudować „łańcuch DApp”.

Jak podał Cointelegraph pod koniec lipca, w swoim najnowszym rankingu chiński instytut CCID Research umieścił Bitcoina na jedenastym miejscu w liście 37 walut cyfrowych ocenionych pod względem technologii, jednocześnie umieszczając Tron na trzecim miejscu.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach obserwujemy obecnie wyraźną falę wzrostów. Najlepsze wyniki z czołowej dziesiątki notują: Bitcoin – o 8,15%, Ethereum – o 6,2%, Litecoin – o 6,9% oraz EOS – o 7,3%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 18.8 mld dolarów i wynosi obecnie 311.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 67.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button