News

#749 Newsy z dnia 17.08.2019

Z sobotnich wydarzeń: Mike Tyson: Nie jestem zaangażowany w Fight to Fame; Krypto-pożyczkodawca Nexo wypłaci ponad 2.5 mln dolarów dywidend; Ponad 5 mln sprzedawców w Tajlandii akceptuje płatności Zcoin; Tokeny Digix i MakerDAO można wpłacić na kartę debetową Monolith Visa; Przewaga nieznacznych spadków. 

• Mike Tyson: Nie jestem zaangażowany w Fight to Fame:

Amerykański legendarny zawodowy bokser Mike Tyson zaprzeczył wiadomościom, że popiera platformę dla bokserów opartą na Blockchainie zwaną Fight to Fame, co jest rzekomo fałszywym systemem.

Nie jestem zaangażowany w Fight to Fame ani w ich stronę internetową, ani nie będę zaangażowany w nic związanego z Fight to Fame teraz ani w przyszłości. Wszelkie media zgłaszające moje obecne zaangażowanie są w błędzie.

– napisał Mike Tyson na Tweeterze.

Na początku sierpnia Cointelegraph i VentureBeat poinformowały, że Tyson będzie założycielem i przewodniczącym komitetu sportowego i zawodów w rzekomo opartym na technologii Blockchain projekcie sportowym Fight to Fame. W projekcie rzekomo rozważano także wydanie na początku czerwca tak zwanego Tyson Token i jego sprzedaży.

Tej wiosny firma zajmująca się badaniami i analizą kryptografii Cointelligence opublikowała wyniki swoich badań nad projektem oraz jego założycielem i dyrektorem generalnym Shi Jianxiang, nazywając Fight to Fame całkowitym oszustwem.

Cointelligence ujawniło, że Shi jest poszukiwany przez Interpol i chińskie organy regulacyjne pod zarzutem oszustwa i nielegalnego pozyskiwania funduszy, które spowodowały straty dla inwestorów w wysokości ponad 10 miliardów juanów (około 1,5 miliarda dolarów).

Wczoraj żona i menedżer Tysona, Lakiha Tyson, powiedziała w wywiadzie dla Modern Consensus, że Tyson i ona negocjowali współpracę z projektem kilka lat temu, jednak później wyrazili się bardzo jasno, że nie są zaangażowani w projekt Fight to Fame. Lakiha Tyson ujawniła również, że obecne wydarzenia wynikają z nieostrożnie podpisanej, ale bardzo wstępnej umowy z założycielem Fight to Fame, Shi Jianxiangiem, który początkowo zaoferował Mike’owi Tysonowi casting do filmu o sztukach walki w Hongkongu.

W 2018 roku Shi dostarczył Tysonom podstawowe ustalenia, w których krótko opisał umowę między Tysonem a amerykańsko-chińskim stowarzyszeniem Motion Picture Association (UCMPA) i jego strategicznym partnerem MG Pictures, firmami zarządzanymi przez Shi. Dokument określał, że Tyson będzie pełnił funkcję przewodniczącego Fight to Fame i otrzyma udział w projekcie. Lakiha Tyson zatwierdziła umowę, zmieniając klauzulę określającą, że jako partner i współzałożyciel Tyson będzie w pełni współpracować z UCMPA i napisała odręcznie: „zgodnie z ustaleniami na piśmie w późniejszym terminie”.

Nie mieliśmy pojęcia, że był to sposób na uruchomienie Tyson Token. Nie zgodziliśmy się na to.

– skomentowała Lakiha Tyson.

• Krypto-pożyczkodawca Nexo wypłaci ponad 2.5 mln dolarów dywidend: 

Firma pożyczająca kryptowaluty Nexo wypłaciła swoim posiadaczom tokenów ogółem dywidendy w wysokości 2.409.574,87 dolarów. Nexo podobno osiągnął roczną stopę dywidendy w wysokości 12,73%.

Nexo ogłosiło zakończenie wypłaty dywidendy w komunikacie prasowym. Zgodnie z informacjami w nim zawartymi, Nexo ma bazę ponad 250.000 użytkowników. Co więcej, dochód z dywidendy Nexo jest rzekomo wyższy niż w przypadku wszystkich wypłacających dywidendę akcji notowanych w indeksie rynkowym S&P 500.

Nexo najwyraźniej wypłaca całkowitą dywidendę w dwóch częściach – 50% pochodzi z dywidendy podstawowej Nexo, a pozostałe 50% z dywidendy lojalnościowej Nexo. Nexo twierdzi, że jego model ma na celu nagradzanie długoterminowego zaufania inwestorów i zmniejszenie zmienności rynku po wypłacie dywidendy.

Jak zauważono w komunikacie prasowym, Nexo zaprezentowało 2 sierpnia kartę kredytową do krypto pod marką MasterCard. W swoim ogłoszeniu firma Nexo twierdziła, że Nexo Card jest pierwszą na świecie, która pozwoli użytkownikom płacić w kryptowalutach, nie wydając ich.

Korzystając z karty Nexo do zakupu towarów i usług, faktycznie płacisz za pomocą elastycznej odnawialnej linii kredytowej Nexo, która jest zabezpieczona twoimi zasobami kryptograficznymi. Tym samym nie sprzedajesz żadnego z nich, co daje Ci swobodę wydawania dzisiaj i sprzedania swoich aktywów, kiedy tylko zechcesz w przyszłości spłacić pożyczkę.

– czytamy w komunikacie.

Na początku tego tygodnia tZERO, spółka zależna sprzedawcy detalicznego Overstock, oparta na Blockchainie, ogłosiła otwarcie preferowanych tokenów zabezpieczających akcje dla nieakredytowanych inwestorów. Pozwala to nieakredytowanym posiadaczom tokenów na zarabianie pieniędzy dzięki dywidendom firmy. Spółka tZERO określiła, że może wypłacić kwartalną dywidendę w wysokości 10% skorygowanych przychodów brutto spółki. Ponadto firma rozważa wypłatę dywidendy w więcej niż tylko dolarach amerykańskich, przy czym Bitcoin, Ethereum i inne tokeny są możliwymi sposobami płatności.

• Ponad 5 mln sprzedawców w Tajlandii akceptuje płatności Zcoin:

Kryptowaluta zorientowana na prywatność Zcoin jest teraz dostępna jako sposób płatności w Tajlandii u każdego sprzedawcy zarejestrowanego w tajskim systemie kodów QR za pośrednictwem aplikacji Satang.

Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez Zcoin, ponad 50 milionów użytkowników aplikacji Satang może teraz używać Zcoin u lokalnych sprzedawców zarówno w sklepie, jak i online, skanując kod QR. System natychmiast rozlicza transakcje i umożliwia płacenie w Thai Bhat za pośrednictwem regulowanej giełdy Satang Pro.

Chociaż rozwój jest ważnym krokiem w przyjęciu cyfrowych walut, Zcoin zauważył, że:

Jednym z powszechnych problemów z przekonaniem sprzedawców do zaakceptowania kryptowalut jest to, że musieliby radzić sobie z niestabilnością, konwersjami i podstawową wiedzą na temat obchodzenia się z nimi z niewielką korzyścią, ponieważ może być tylko garstka ludzi, którzy płacą za pomocą kryptowalut.

– czytamy w komunikacie Zcoin.

Pod koniec lutego zespół Zcoin i jego główni inwestorzy podarowali kryptowaluty o wartości 24.000 dolarów na wsparcie uczniów i personelu szkoły w Jolly Mercy Learning Center w Kampali w ramach programu lunchowego opartego na Blockchainie Binance Charity Foundation w szkołach afrykańskich.

Tokeny Digix i MakerDAO można wpłacić na kartę debetową Monolith Visa:

Londyńska alternatywa dla banków, Monolith, ogłosiła partnerstwo ze zdecentralizowanymi firmami finansowymi Digix i MakerDAO. W ramach dążenia do przyjęcia płatności cyfrowych w e-handlu, tokeny DGX, DGD i DAI można teraz załadować na kartę debetową Monolith Visa.

Ze skutkiem natychmiastowym użytkownicy, którzy zarejestrują się w celu uzyskania karty debetowej Monolith Visa, będą mogli doładować ją cyfrową walutą MakerDAO i Digix za pośrednictwem aplikacji mobilnej Monolith. Waluty można następnie wykorzystywać do codziennych zakupów, płatności rachunków oraz do wysyłania i odbierania pieniędzy.

Rozwiązanie Monolith zapewnia posiadaczom tokenów potężny sposób na zwiększenie użyteczności ich zasobów kryptograficznych. […] Ich karty stanowią krytyczny pomost między światem zdecentralizowanych finansów a bardziej tradycyjnym światem handlu detalicznego.

– skomentował Rune Christensen, dyrektor generalny MakerDAO.

Podobna historia miała miejsce prawie dwa i pół roku temu. Wtedy Monolith ogłosił partnerstwo z Digix przy wprowadzeniu karty debetowej TokenCard Visa. Jednak teraz system przeszedł rozszerzony test beta, a karta zmieniła nazwę na kartę debetową Monolith Visa.

Cieszymy się, że otrzymaliśmy fantastyczną odpowiedź od naszych użytkowników wersji beta (…). Rebranding na Monolith pomaga nam zrealizować naszą misję demokratyzacji finansów i przybliżenia ekonomii tokenów wszystkim, zapewniając jednocześnie wyjątkową obsługę naszym klientom.

– powiedział dyrektor generalny Monolith, Mel Gelderman.

Obecnie planuje się wprowadzić kolejne tokeny do ekosystemu Monolith.

• Przewaga nieznacznych spadków: 

Po upływie doby większość kryptowalut z czołówki notuje niewielkie spadki. Największy należy dziś do Litecoina – o 3,1%. Za nim plasuje się EOS ze spadkiem o 1,8%, następnie Bitcoin SV o 1,5%, Bitcoin i Bitcoin Cash o 0,8%, Ethereum o 0,7%, Binance Coin o 0,3%. Swoją wartość zwiększył XRP o 1,2% i Monero o 0,9%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 2.5 mld dolarów i wynosi obecnie 267.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 43.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button