News

#750 #751 Newsy z dni 18 – 19.08.2019

Z ostatnich wydarzeń: Nowy projekt Binance może konkurować z Librą; Portfel ZenGo obsługuje testnet Libry; Bank Silvergate planuje udzielać pożyczki zabezpieczone kryptowalutami; Japoński gigant e-commerce oficjalnie startuje z giełdą krypto; Aktualna sytuacja na giełdach. 

• Nowy projekt Binance może konkurować z Librą: 

Wiodąca giełda kryptowalut Binance uruchamia otwarty projekt Blockchain o nazwie „Venus” ukierunkowany na rozwój lokalnych stablecoinów na całym świecie.

W ogłoszeniu opublikowanym dzisiaj, 19 sierpnia, giełda twierdzi, że jest dobrze przygotowana do uruchomienia takiego ekosystemu walutowego w świetle swojej istniejącej technologii, Binance Chain, szerokiej bazy użytkowników i ustanowionych już globalnych środków zgodności.

Zarządzający giełdą twierdzą, że dążą do partnerstwa z rządami, korporacjami, firmami technologicznymi i innymi projektami krypto i Blockchain w celu opracowania nowego ekosystemu walutowego, który wzmocni zarówno kraje rozwinięte, jak i te rozwijające się. Zgodnie z ogłoszeniem, celem projektu jest zbudowanie nowego otwartego sojuszu i zrównoważonej społeczności, która pozyska partnerów wywierających wpływ w skali globalnej.

Binance Chain uruchomił już kilka natywnych stablecoinów powiązanych z aktywami, w tym stablecoina BTCB powiązanego z Bitcoinem i stablecoina BGBP powiązanego z funtem brytyjskim. Binance twierdzi, że wykorzysta swoją istniejącą infrastrukturę i doświadczenie w różnych systemach regulacyjnych, aby ujednolicić system kontroli zgodności z przepisami i zbudować wielowymiarową sieć współpracy dla projektu Venus.

Ambitne nowe przedsięwzięcie Binance wydaje się konkurować bezpośrednio z planami giganta mediów społecznościowych Facebooka, planującego uruchomić powiązanego z walutami fiducjarnymi stablecoina o nazwie Libra, który zasiliłby globalną sieć płatności kryptograficznych wbudowaną w trzy całkowicie należące do firmy aplikacje: WhatsApp, Messenger i Instagram.

Wybierając nazwę „Venus”, Binance wkracza również na tereny astrologiczne, które dotyczą zarówno projektu Libra Facebooka, jak i giełdy Gemini bliźniaków Winklevoss i dolara Gemini.

• Portfel ZenGo obsługuje testnet Libry: 

Twórcy ZenGo, niepowierniczego bezkluczowego rozwiązania portfelowego dla kryptowalut, ogłosili, że ich aplikacja obsługuje teraz testnet Libry Facebooka.

Zgodnie z zapowiedzią, teraz użytkownicy mogą wysyłać i odbierać nową kryptowalutę Facebooka, Librę, tak jak każdą inną kryptowalutę w ZenGo. Deweloperzy podkreślili również, że fundusze testnetu nie mają żadnej rzeczywistej wartości i służą wyłącznie do celów testowych.

Jeśli chcesz eksperymentować z Librą, możesz włączyć tester Libra w zakładce Konto w portfelu. Po włączeniu tej funkcji upewnij się, że utworzono kopię zapasową portfela, a my wyślemy Ci pierwszą Librę.

Facebook opracowuje własny portfel Calibra, ale nie jest jeszcze publicznie dostępny. Gdy stanie się dostępny, będzie portfelem powierniczym, co oznacza, że Facebook będzie miał pełną kontrolę nad przechowywanymi w nim środkami. Ale to nie będzie jedyna opcja. Właśnie dlatego oferujemy Librę w ZenGo, by ludzie mieli możliwość wyboru.

– czytamy w poście firmy.

Zespół ZenGo ostrzegł również, że sieć testowa Libra jest wciąż w fazie eksperymentalnej. Dlatego może być okresowo resetowana w celu konserwacji i aktualizacji, w którym to momencie wszystkie dane w sieci mogą zostać wyczyszczone wraz z całą historią transakcji i saldami.

Obecnie aplikacja ZenGo jest dostępna tylko na platformie iOS. Portfel pozwala również użytkownikom kupować Bitcoiny, Ethereum i Binance Coiny za pomocą kart kredytowych lub Apple Pay. Portfel ZenGo ma na celu wyeliminowanie konieczności przechowywania kluczy prywatnych za pomocą rozwiązania podobnego do klucza, które jest dystrybuowane wśród wielu podmiotów, a nie występuje jako jeden ciąg znaków.

• Bank Silvergate planuje udzielać pożyczki zabezpieczone kryptowalutami: 

Spółka holdingowa przyjaznego kryptowalutom banku Silvergate, Silvergate Capital Corporation, ogłosiła, że firma planuje oferować pożyczki zabezpieczone kryptowalutą.

W formularzu S1 / A złożonym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd bank zaznaczył:

Uważamy, że mogą istnieć atrakcyjne możliwości zapewnienia pożyczek w walucie cyfrowej w celu pogłębienia naszych wysokiej jakości relacji z klientami i dalszego zwiększenia naszych dochodów z odsetek.

– czytamy w dokumencie.

W dokumencie firma twierdzi, że znalazła znaczny popyt na pożyczki związane z kryptowalutą. Usługa polegałaby na dostarczeniu przez klienta aktywów kryptograficznych lub dolarów amerykańskich jako zabezpieczenia w zamian za znacznie większy kredyt. Następnie bank ustaliłby zachowawczą łączną kwotę pożyczek, aby udoskonalić produkt, i opracuje ramy w celu zminimalizowania ryzyka i dalszego rozwoju modeli pożyczek w miarę upływu czasu.

Firma oświadczyła, że spodziewa się zaoferować produkt kredytowy związany z kryptografią klientom instytucjonalnym jeszcze w tym roku. Silvergate zauważa również, że jego klienci odczuli duże pragnienie, aby bank brał udział w utrzymaniu i przekazywaniu aktywów cyfrowych między klientami.

Owler szacuje roczne przychody Silvergate Bank na 30 milionów dolarów. W marcu Silvergate Bank podpisał kontrakt z wieloma nowymi klientami krypto, w tym giełdami kryptowalut i kopalniami, powiernikami i globalnymi inwestorami, między innymi w czwartym kwartale 2018 r. W 2018 r. depozyty Silvergate pochodzące od klientów kryptowalut według doniesień wzrosły o 150.4 mln dolarów, czyli o około 11,4%.

• Japoński gigant e-commerce oficjalnie startuje z giełdą krypto:

Japońska giełda kryptowalut Rakuten Wallet rozpoczęła handel rok po zdobyciu Everybody’s Bitcoin.

Rakuten Wallet, który jest spółką zależną japońskiego giganta e-commerce Rakuten, powiedział, że spot trading trzema kryptowalutami – Bitcoinem, Ethereum i Bitcoinem Cash – wszedł już w życie. W przyszłości programiści planują wydać aplikację na iOS i Androida, której użycie będzie obowiązkowe w przypadku wpłat i wypłat.

Klienci, którzy mają już konto bankowe w Rakuten Bank, będą mogli łatwo otworzyć konto w Rakuten Wallet po prostu wprowadzając wymagane informacje w formularzu wniosku online.

– czytamy w komunikacie prasowym.

Rakuten nabył Everybody’s Bitcoin w sierpniu 2018 r. za kwotę 2.4 mln dolarów. Kierownictwo pierwotnie ogłosiło zbliżającą się premierę w kwietniu tego roku, ale postępy zdawały się utknąć w martwym punkcie. Giełda dołącza do szybko rozwijającego się ekosystemu na rynku japońskim, a wielu konkurentów walczy o kawałek krajowego handlu kryptowalutami.

W zeszłym miesiącu Tokio ogłosiło, że chce stworzyć oparty na kryptowalutach odpowiednik do SWIFT, globalnej sieci rozrachunkowej płatności, w ramach ruchu zatwierdzonego następnie przez G7.

• Aktualna sytuacja na giełdach: 

Na giełdach obserwujemy mieszane ruchy. Dzisiejsza doba przyniosła wzrosty następującym kryptowalutom z czołówki: Bitcoin SV o 3,8%, Monero o 3,2%, Binance Coin o 2,5%, Bitcoin i Ethereum o 2,4%, nieznacznie także Bitcoin Cash o 0,1%. Spadki notują natomiast XRP o 1,7%, EOS o 1% i Litecoin o 0,5%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi obecnie 277.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 49 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button