News

#750 Newsy z dnia 09.08.2019

Z piątkowych wydarzeń: CEO Ripple: MoneyGram używający XRP będzie większą sprawą niż Libra Facebooka; Jutro ważne wydarzenie dla TRON; No-Deal Brexit zmieni pozycję Bitcoina w globalnej gospodarce; Podwyżki cen prądu niekorzystne dla miningu w Polsce; 15 krajów opracuje system śledzenia transakcji krypto; Aktualna sytuacja na giełdach. 

• CEO Ripple: MoneyGram używający XRP będzie większą sprawą niż Libra Facebooka:

Brad Garlinghouse, CEO Ripple, twierdzi, że firma rozważa wiele inwestycji i przejęć po partnerstwie z MoneyGram w wysokości 30 milionów dolarów w czerwcu tego roku.

Jak donosi Yahoo! Finance, umowa Ripple z MoneyGram – drugą co do wielkości firmą przekazów pieniężnych na świecie – doprowadziła do zakupu 10% udziałów w tym podmiocie, z opcją zwiększenia inwestycji o kolejne 20 milionów dolarów w ciągu dwóch lat.

MoneyGram zaczął używać produktu xRapid firmy Ripple w dniu 3 sierpnia – to główny warunek umowy o wartości 30 milionów dolarów – jak ujawnił dyrektor generalny MoneyGram Alex Holmes podczas rozmowy o zyskach w drugim kwartale na początku tego miesiąca.

XRapid – który wykorzystuje token XRP w celu ułatwienia natychmiastowego rozliczenia pieniędzy wysłanych w jednej walucie na walutę docelową – nie jest szczególnie używany przez wielu innych klientów Ripple, takich jak Santander, Standard Chartered i American Express.

W swoim wywiadzie dla Yahoo! Finance, Garlinghouse odrzucił pomysł, że Ripple opracował premię za akcje MoneyGram, aby zapewnić, że firma zastosuje tę technologię.

Nie scharakteryzowałbym tego jako zachęty […] przyciągamy coraz więcej klientów do rejestracji i widzimy tę wartość. Chcąc to przyspieszyć, mamy możliwość robienia rzeczy, które mogą być postrzegane i charakteryzowane przez niektórych jako zachęta.

– wyjaśnił Garlinghouse.

Garlinghouse ujawnił, że Ripple zapłacił wysoką cenę za transakcję, biorąc pod uwagę niechęć firmy private equity Thomas H. Lee Partners do sprzedaży po wartości rynkowej: akcje Moneygram spadły o prawie 80% w ciągu 12 miesięcy poprzedzających partnerstwo, ale od tego czasu wzrosły o 168%.

Garlinghouse twierdzi, że partnerstwo MoneyGram stanowi jeden z pierwszych przypadków użycia zasobu kryptograficznego w produkcji na dużą skalę.

To wielka sprawa. Gdybym miał obstawiać teraz, za rok oferta MoneyGram będzie miała większy wpływ na rynki kryptowalut niż biała księga Libry.

– komentuje Garlinghouse.

Przy wzroście wolumenu xRapid o 170% między I i II kwartałem 2019 r. – nawet przed rozwojem MoneyGram – według prognozy CEO xRapid osiągnie do 2020 r. ponad 1 mld dolarów.

Obecnie Ripple podpisuje podobno umowy z dwiema nowymi instytucjami finansowymi tygodniowo – z ponad 200 umowami z globalnymi klientami już za pasem. Garlinhouse spodziewa się podpisania w tym roku około 100 nowych umów, z których 20% dotyczyć będzie xRapid i XRP. Ripple zwiększył swoją kwartalną sprzedaż XRP o około 48% w drugim kwartale 2019 r., sprzedając tokeny o wartości 251,51 mln dolarów.

• Jutro ważne wydarzenie dla TRON:

Już jutro odbędzie się długo oczekiwany Sun Network na kryptowalucie TRON. To duże wydarzenie na rynku kryptowalut. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniem, TRX ma przyspieszyć 100-krotnie, co powinno spowodować wzrostem zainteresowań tą kryptowalutą.

Sierpień wg wielu analityków, może być „miesiącem TRONa” ze względu właśnie na Sun Network, ale również jak i na kolację Justina Suna z Warrenem Buffettem. CEO projektu musiał zaplanowaną na lipiec kolację przełożyć ze względów zdrowotnych i oczekiwany jest nowy termin spotkania ze słynnym miliarderem.

Druga połowa roku będzie świetna dla TRON.

– zapewnia Sun.

Ponadto, 11. sierpnia odbędzie się event w Japonii, podczas którego posiadacze TRON wezmą udział w konkursie z nagrodami. Aby wziąć w nim udział, wystarczy posiadać min. 10.000 TRX (wartość ok. 220 dolarów) i odpowiedzieć na dwa pytania.

Formularz zgłoszeniowy można wypełnić tutaj: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe_iz54Rofil-RsVxlMFhim4r_oI7HFDeIJDIj3_8q6M5aaew/viewform

W pierwszej rubryce wpisujemy „Justin Sun”, w drugiej zaznaczamy opcję nr 4, a w trzeciej wpisujemy swój adres portfela TRX.

• No-Deal Brexit zmieni pozycję Bitcoina w globalnej gospodarce:

Niektórzy analitycy uważają, że zbliżający się Brexit bez porozumienia (ang. no-deal Brexit) doprowadzi cenę Bitcoina do bezprecedensowego przełomu i rekordowych szczytów w 2019 roku.

Nicholas Gregory, CEO firmy Blockchain CommerceBlock, przewiduje nawet, że może zasadniczo zmienić miejsce Bitcoina w globalnej gospodarce, jak donosi The Independent.

Brexit już teraz powoduje zawirowania na rynku. Perspektywa Brexitu bez porozumienia spowodowała już utratę wartości funta szterlinga w stosunku do innych wiodących walut. Ta tendencja rośnie od momentu powołania zatwardziałego Brexiteera, Borisa Johnsona, na premiera Wielkiej Brytanii. Johnson obiecał, że Wielka Brytania opuści Unię Europejską 31 października 2019 r.

Wyjście z UE bez porozumienia spowoduje zamieszanie i zmienność w dwóch głównych walutach fiducjalnych, spowoduje także kryzys tożsamości w systemie globalnym, ponieważ uwidoczniono nieprzewidziane sytuacje i wrażliwość głównych globalnych walut fiducjarnych.

– powiedział Gregory.

Niektórzy twierdzą, że to zapobiegnie ucieczce kapitału do Bitcoina jako bezpiecznej przystani, powodując gwałtowny wzrost cen.

Obawy Konfederacji Przemysłu Brytyjskiego, że Brexit bez porozumienia byłby pułapką chaosu gospodarczego, sprawiają, że Gregory wierzy, że pozycja Bitcoina w światowej gospodarce może się zasadniczo zmienić.

W 2020 roku spodziewamy się, że coraz bardziej populistyczny i niestabilny politycznie świat ugruntuje status bezpiecznej przystani Bitcoina i innych kryptowalut bardziej ogólnie. A jeśli banki centralne ponownie zaczną zwiększać druk pieniędzy, argumenty dotyczące kryptowalut, takich jak Bitcoin, których podaż jest ograniczona, zostaną dodatkowo wzmocnione.

– twierdzi Gregory.

Nigel Green, CEO giganta z branży doradztwa finansowego deVere, wcześniej twierdził, że przyjazne dla kryptowalut regulacje mogą stanowić koło ratunkowe dla Wielkiej Brytanii po Brexicie.

• Podwyżki cen prądu niekorzystne dla miningu w Polsce:

Już za kilka miesięcy, bo w 2020 roku polski rynek opanują podwyżki cen prądu. Pierwsze wzrosty zaobserwujemy jeszcze tegorocznej jesieni. Dla rynku kryptowalut może to oznaczać emigrację górników krypto do państw z bardziej przyjaznymi stawkami.

Do tej pory nie jest jeszcze pewne, jak duże podwyżki czekają rynek energii elektrycznej. Filip Pawczyński (Polskie Stowarzyszenie Bitcoin) ostrzega, że jeżeli ceny wzrosną w granicach 40–70 proc., wtedy opłacalność miningu w naszym kraju definitywnie się skończy.

To poziom kwot, który skutecznie blokuje opłacalność takiej działalności.

– komentuje Pawczyński w piątkowym wydaniu „Rzeczpospolitej”.

Bitcoina już mało kto w Polsce kopie. Największe kopalnie funkcjonują poza naszym krajem. Działają jeszcze kopacze koncentrujący się na innych kryptowalutach: altcoinie, ethereum czy innych.

– powiedział Krzysztof Piech, ekspert SGH.

Podmioty zajmujące się kopaniem kryptowalut w Polsce przenoszą się obecnie do takich krajów, jak Białoruś czy Ukraina, a nawet do Chin. W Iranie od paru miesięcy funkcjonuje kopalnia Pracowni Nowych Technologii. Ponoć przewija się także temat Wenezueli.

W zeszłym roku firmy z branży kryptowalut odprowadziły do budżetu państwa 100 mln zł.

– czytamy w „Rz”.

• 15 krajów opracuje system śledzenia transakcji krypto:

Według doniesień około 15 globalnych jurysdykcji, w tym kraje G7, opracuje system śledzenia transakcji kryptograficznych, aby zapobiec nielegalnemu użyciu kryptowalut.

Grupa Zadaniowa ds. Działań Finansowych (FATF) planuje przygotować szczegółowe środki do 2020 r., zgodnie z raportem z tokijskiej gazety Nikkei.

Nowy system ma na celu gromadzenie i rozpowszechnianie danych osobowych osób, które przeprowadzają transakcje kryptograficzne, aby zapobiec wykorzystywaniu funduszy do nielegalnych działań, takich jak pranie pieniędzy i finansowanie terroryzmu, czytamy w raporcie.

Chociaż wiele globalnych jurysdykcji nie przyjęło ram regulacyjnych w odniesieniu do przestrzeni kryptograficznej, oczekuje się, że nowa inicjatywa międzynarodowa przyczyni się do rozwoju środków prawnych na całym świecie. Zgodnie ze sprawozdaniem system zostanie wprowadzony w 2020 r.

FATF opublikował wytyczne dotyczące podejścia opartego na ryzyku w odniesieniu do aktywów wirtualnych i dostawców usług wirtualnych w czerwcu 2019 r. W dokumencie organ opisał szereg zaleceń regulacyjnych, które należy zastosować w 37 krajach członkowskich, w tym monitorowanie i raportowanie podejrzanych transakcji lokalnych dostawców usług kryptograficznych.

W wyniku tych wskazówek cztery główne południowo-koreańskie giełdy kryptograficzne, w tym Bithumb, Upbit, Coinone i Korbit, podobno stanęły w obliczu surowszych przepisów, kiedy odnowiły swoje konta bankowe, poinformował Cointelegraph.

• Aktualna sytuacja na giełdach: 

Giełdy notują w większości kryptowalut z czołówki widoczne spadki. Najbardziej w porównaniu z poprzednią dobą swoją wartość pomniejszył Litecoin: o 6,3%, a za nim kolejno EOS o 5,6%, Bitcoin Cash o 5%, Ethereum o 4,7%, XRP o 4,2%, Bitcoin SV o 1%, Binance Coin o 0,9%, Monero o 0,3%. Bitcoin natomiast podrożał o 0,8%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 2.6 mld dolarów i wynosi obecnie 301.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 59.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoin.pl, forsal.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button