News

#756 Newsy z dnia 24.08.2019

Z sobotnich wydarzeń: Binance wychodzi z propozycją dla ofiar wycieku KYC; Firma wydaje portfel kryptograficzny w karcie SIM; CEO Circle: tokenizowane waluty fiat są na horyzoncie; Sobotnie spadki

Binance wychodzi z propozycją dla ofiar wycieku KYC:

Czołowa giełda kryptowalut Binance ogłosiła, że zaoferuje dożywotnie członkostwo VIP wszystkim użytkownikom dotkniętym niedawnym wyciekiem danych KYC.

Według oficjalnego bloga firmy, Binance obecnie „aktywnie kontaktuje się ze wszystkimi potencjalnymi ofiarami ze […] wskazówkami na temat ochrony prywatności i restytucji” i zdecydowanie zaleca „poszkodowanym użytkownikom ubiegać się o nowe dokumenty identyfikacyjne w ich regionie”.

Wynagradzamy dotkniętych użytkowników dożywotnim członkostwem w Binance VIP, w tym preferencyjnymi opłatami handlowymi, wsparciem i innymi usługami.

– pisze firma.

Jak niedawno poinformował Cointelegraph, Binance powiedział, że jego dochodzenie w sprawie wycieku danych KYC, które miało miejsce na początku sierpnia, wciąż trwa. Zespół ds. bezpieczeństwa i dochodzeń giełdy rzekomo próbuje zidentyfikować źródło obrazów z danymi KYC podobnych do tych, które upublicznił niezidentyfikowany haker.

Binance ogłosił wyciek 7 sierpnia, stwierdzając, że niezidentyfikowana osoba zagroziła platformie i zażądała 300 Bitcoinów w zamian za wstrzymanie ponad 10.000 zdjęć rzekomo zawierających dane KYC klientów Binance.

Giełdy kryptowalut często wymagają od użytkowników wysłania własnego wizerunku przedstawiającego dane uwierzytelniające w celu zweryfikowania ich tożsamości.

Binance twierdzi również, że niektóre wyciekłe obrazy pokrywają się z obrazami przetworzonymi przez zewnętrznego dostawcę, z którym giełda skontaktowała się kilka razy od początku grudnia 2018 r. do końca lutego 2019 r.

Firma wydaje portfel kryptograficzny w karcie SIM:

Firma kryptowalutowa i telekomunikacyjna Telx Technologies ogłosiła uruchomienie pierwszego kryptograficznego portfela wbudowanego w kartę SIM, który umożliwia transakcje za pośrednictwem wiadomości SMS.

Według postu na platformie Medium, karta pozwala użytkownikom wysyłać kryptowaluty za pomocą SMS-a z dedykowanym krypto-numerem telefonu. Transakcje te nie wymagają smartfona ani aktywnego połączenia z Internetem. Z drugiej strony system nie zapewnia również kontroli nad portfelem kryptograficznym użytkownika.

Społeczność kryptograficzna próbowała nauczyć nowych w tej branży podczas wydarzenia „Proof of Keys” w styczniu, że istnieją znaczne wady w braku bezpośredniej kontroli nad portfelem. Dokładniej mówiąc, umieszczanie własnych aktywów w portfelu zarządzanym przez stronę trzecią, zdaniem wielu entuzjastów kryptografii, jest jednoznaczne z rezygnacją z decentralizacji i braku konieczności zaufania leżących w naturze tej technologii.

To powiedziawszy, zarządzanie kluczami prywatnymi przez stronę trzecią często zapewnia wyższy stopień przyjazności dla użytkownika. Telx wspomniał również o tym w swoim ogłoszeniu:

Naszym celem w Telx jest uczynienie transakcji cyfrową walutą tak łatwą i dostępną, jak to możliwe. Oznacza to tworzenie rozwiązań, które mogą przyjąć zarówno osoby techniczne, jak i osoby nietechniczne. Uważamy, że istnieje ogromna synergia między płatnościami a wiadomościami.

– czytamy.

Zgodnie z postem Medium karta kryptograficzna SIM jest dostępna w ponad 180 krajach, umożliwia nieograniczoną liczbę wiadomości SMS i obsługuje Bitcoina, Litecoina, DASH, Zcash i Bitcoina Cash. Aby wykonać transakcję kryptograficzną za pośrednictwem tej usługi, jej użytkownik może wysłać SMS na dowolny numer telefonu.

Firma obiecuje zapobiegać oszustwie SIM swapping i przenoszeniu numerów telefonów, akceptować transakcje pochodzące wyłącznie z właściwej karty SIM, chronić portfel za pomocą dedykowanego numeru PIN oraz zapewniać klucze zapasowe na wypadek kradzieży lub utraty.

CEO Circle: tokenizowane waluty fiat są na horyzoncie:

Jeremy Allaire, CEO firmy Blockchain zajmującej się przekazami pieniężnymi, Circle, powiedział, że firma od dawna utrzymuje, że główne waluty fiducjarne w końcu zostaną tokenizowane.

W podcaście Global Coin Research, Allaire powiedział, że Circle od lat uważa, że suwerenne waluty zostaną w końcu zdigitalizowane.

Kiedy zaczęliśmy z Circle w 2013 roku, myślę, że wierzyliśmy, że pojawią się znaczące niepaństwowe waluty cyfrowe, które będą rosły w użyciu i będą atrakcyjne dla ludzi z wielu różnych powodów, a Bitcoin jest oczywiście najbardziej godny uwagi. Ale wierzyliśmy również, że główne waluty rezerwowe świata, główne waluty handlowe świata, staną się walutami cyfrowymi.

– stwierdził.

Allaire uważa również, że świat zmierza w kierunku systemu tanich, natychmiastowych transakcji pieniężnych  tradycyjnymi walutami fiat – bez względu na to, które kraje wprowadzą cyfrowe waluty fiat. Ponadto uważa, iż będzie to radykalna zmiana w działaniu systemów płatności, systemu monetarnego i ogólnie interakcji gospodarczych. 

Allaire wyjaśnił, że nie uważa, by waluty cyfrowe były po prostu tokenizowane za pomocą Blockchain i przy tym działały tak samo jak teraz. Zamiast tego przewiduje, że pojawią się globalne tokeny pieniężne, wspierane przez koszyki walut rezerwowych, i staną się preferowanym modelem monetarnym.

Sobotnie spadki:

Dzisiejszy dzień na giełdach kończy się widocznymi korektami. Bitcoin stracił na wartości o 3,2%, Ethereum o 3,1%, XRP o 2,1%, Bitcoin Cash o 2,4%, Litecoin o 3% a Binance Coin o 3,6%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 7.8 mld dolarów i wynosi obecnie 263.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 51 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button