News

#762 Newsy z dnia 30.08.2019

Z piątkowych wydarzeń: Bitcoin zabezpieczeniem  w wojnie handlowej między USA i Chinami; Galaxy S10 dodaje obsługę 3 stablecoinów; Najbogatsi Hindusi stawiają na Bitcoina; Coincheck zmniejsza dźwignię o 20%; Aktualna sytuacja na giełdach.

Bitcoin zabezpieczeniem  w wojnie handlowej między USA i Chinami:

Analitycy finansowi twierdzą, że rosnąca liczba inwestorów detalicznych stawia na Bitcoiny jako zabezpieczenie przed zawirowaniami makroekonomicznymi podczas przedłużającej się wojny handlowej między USA a Chinami. The London Economic poinformował o tym 29 sierpnia, powołując się na dane z eToro, brytyjskiej platformy inwestycyjnej i sieci społecznościowej.

Dane eToro ujawniają skorelowany wzrost pozycji zarówno w Bitcoinach, jak i złocie na jego platformie po ogłoszeniu wiadomości o eskalacji napięć handlowych między USA i Chinami.

Podczas gdy złoto od dawna uważane jest za bezpieczną przystań w okresach niestabilności makroekonomicznej lub geopolitycznej, dane eToro wskazują na rosnącą percepcję Bitcoinów wśród inwestorów jako formy „cyfrowego złota” i środka tezauryzacji w niepewnym globalnym klimacie.

[Bitcoin] ma podobne cechy do złota w tym, że będzie jego tylko skończona ilość (21 milionów), jest zdecentralizowany, na jego cenę nie ma wpływu inflacja i ma dodatkową zaletę w stosunku do złota dzięki niższym kosztom przechowywania.

– mówi analityk eToro, Simon Peters.

Przyznał on, że kilka czynników wciąż utrudnia akceptację Bitcoina jako głównego zabezpieczenia, zauważając, że jego reputacja jest nadal podważana przez postrzeganą zmienność cen, rzekomą manipulację na rynku i rozpowszechnienie włamań hakerskich w sektorze kryptowalut.

Galaxy S10 dodaje obsługę 3 stablecoinów:

Po integracji głównych kryptowalut południowokoreański gigant technologiczny Samsung rozszerza monety obsługiwane przez urządzenie Galaxy S10 o trzy stablecoiny.

Według dzisiejszej publikacji U.today, nowy flagowy smartfon Samsunga obsługuje od teraz trzy monety stablecoin, w tym TrueUSD, Maker i USD Coin.

Ponadto Samsung Galaxy S10 obsługuje podobno również Basic Attention Token, natywny token przeglądarki internetowej Brave opartej na Blockchain, który służy do nagradzania użytkowników za oglądanie reklam.

Publikacja zauważa, że cyfrowy portfel w nowym telefonie Samsunga obsługuje obecnie łącznie 33 cyfrowe waluty, w tym Bitcoina, natywny token Binance – Binance Coin – i Ethereum. Oprócz tego, obsługiwane waluty obejmują również KuKoin Shares, NEM, Kyber Network, Qtum.

Prezes Binance, Changpeng Zhao, zauważył, że zakres umowy jest znaczny i będzie aktywnym zwolennikiem nowego telefonu Samsunga.

Nie jest to drobna sprawa, prawda? Zgadnij, który telefon kupię i polecam wszystkim znajomym! Rozprzestrzenia się.

– powiedział.

27 sierpnia główny operator telefoniczny China Telecom opublikował białą księgę na temat smartfonów z technologią Blockchain w erze 5G, opisując projekt cyfrowego systemu zarządzania zasobami Blockchain opartego na karcie SIM.

Najbogatsi Hindusi stawiają na Bitcoina:

Według nowej ankiety Huru India przeprowadzonej przez FinancialExpress, osoby o wysokich dochodach w Indiach częściej inwestują w Bitcoiny niż inne kryptowaluty. Waluty cyfrowe były czwartym najbardziej preferowanym aktywem ogółem, chociaż prawie połowa respondentów nie wiedziała, czym są kryptowaluty.

Spośród ankietowanych około 10% stwierdziło, że zamierza zainwestować w kryptowalutę w ciągu najbliższych trzech lat. Dzięki temu waluta cyfrowa stała się czwartą najbardziej ulubioną klasą aktywów. Najchętniej wybierane są nieruchomości, a następnie akcje i aktywa o stałym dochodzie.

Spośród respondentów, którzy znali kryptowaluty, prawie 30% stwierdziło, że preferuje inwestowanie w Bitcoina. Kolejne 9% preferuje Ethereum jako inwestycję, przy czym 7% wskazuje na preferencję dla XRP.

Władze indyjskie mają burzliwe trwające relacje z kryptowalutą. Indyjski Sąd Najwyższy nie ma już cierpliwości do Banku Centralnego – dał mu zaledwie dwa tygodnie na uzasadnienie zakazu obsługi firm kryptograficznych, który wprowadził w lipcu 2018 r.

Coincheck zmniejsza dźwignię o 20%:

Japońska giełda kryptowalut Coincheck ogłosiła, że zmniejsza zakres opcji handlu lewarowanego, aby zachować zgodność z lokalnymi przepisami. W opublikowanym dziś poście na blogu firma stwierdziła, że zmniejszają dźwignię dostępną dla margin tradingu z pięciu do czterech razy.

Posunięcie to było bezpośrednią reakcją na najlepsze praktyki przedstawione przez Japońskie Stowarzyszenie Giełd Wirtualnych Walut – lub JVCEA – dedykowany organ samoregulacyjny dla japońskiego przemysłu giełd.

Jak napisano w blogu, zmiany powinny zacząć obowiązywać od 31 października. Coincheck wzywa inwestorów do anulowania wszelkich zaplanowanych wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego i podjęcia pewnych środków ostrożności.

Margin trading wiąże się ze znacznym ryzykiem, a nawet zasugerowano, że praktyka może przenosić całe rynkowe stawki Bitcoina. Niemniej jednak opcja ta zyskuje na popularności, a na rynek trafiają nowe oferty od graczy, takich jak giełda Binance. 

Coincheck, który odzyskał sprawność po gigantycznym włamaniu hakerskim o wartości 530 mln dolarów w styczniu 2018 r., ujawnił w zeszłym tygodniu, że rozważa uruchomienie dodatkowej gałęzi IEO. Podobne w istocie do ICO – IEO ułatwia sprzedaż tokenów crowdsale bezpośrednio przez giełdę bez potrzeby pośrednika.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy nieduże ruchy wzrostowe jak i ujemne. Wzrosty widzimy przy Bitcoinie – o 0,6%, Ethereum – o 0,1%, XRP – o 0,5%, oraz Stellar – o 1,3%. Spadki natomiast notują Bitcoin Cash, Litecoin oraz Bitcoin SV, kolejno o 0,1%, 0,7% oraz 1,1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 1.6 mld dolarów i wynosi obecnie 248.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 47.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button