News

#763 Newsy z dnia 31.08.2019

Z sobotnich wydarzeń: Rząd Federalny Niemiec i Bundesbank w rozmowach nad CBDC; Jaguar nawiązuje współpracę z firmą Iota; Obrazy znanego artysty sprzedawane za pomocą Blockchain; Aktualna sytuacja na giełdach.

Rząd Federalny Niemiec i Bundesbank w rozmowach nad CBDC:

Rząd federalny Niemiec i niemiecki bank centralny Deutsche Bundesbank ściśle współpracują w kwestiach związanych z walutą cyfrową banku centralnego (CBDC).

29 sierpnia niemiecki parlament federalny (Bundestag) opublikował oficjalną informację zwrotną na wniosek grupy parlamentarnej Wolna Partia Demokratyczna, która poprosiła organ o odpowiedź na sześć pytań związanych z CBDC w lipcu 2019 r.

W dokumencie z 16 sierpnia Rząd federalny odpowiedział na wszystkie pytania grupy, powołując się na najważniejsze raporty i ankiety w przestrzeni, w tym na raport styczniowy Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS). Zapytany o swoją wiedzę lub spostrzeżenia na temat CBDC, organ zacytował BIS, twierdząc, że 70% globalnych banków centralnych jest zaangażowanych w pracę CBDC, ale tylko dwa procent ma konkretne plany emisji pieniędzy z cyfrowego banku centralnego.

Rząd federalny podkreślił, że Szwecja jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, który rozważa obecnie wydanie CBDC. Organ nie podjął jednak ostatecznej decyzji w sprawie emisji.

Władze nakreśliły sytuację chińskiego banku centralnego, który uruchomił program badawczy dotyczący możliwej kwestii CBDC w 2014 r., jednak wciąż brakuje mu jasności w tej kwestii. Organ przywołał także projekt Petro w Wenezueli, powołując się na raport Reutersa z 2018 r., w którym twierdzono, że nadal nie było transakcji w krajowej kryptowalucie zabezpieczonej ropą naftową.

Jaguar nawiązuje współpracę z firmą Iota:

Firma Iota wykorzystująca technologię DLT współpracuje z firmą Jaguar Land Rover, producentem samochodów, w ramach demonstracji koncepcji PoC, służącej do śledzenia zużycia energii w samochodzie za pomocą DLT.

Iota ogłosiła tę wiadomość w oficjalnym poście na blogu. Zgodnie z ogłoszeniem, Iota na potrzeby demonstracji współpracuje z Jaguar Land Rover i francuskim centrum badawczo-rozwojowym ds. Energii, Engie Lab Crigen. Demonstracja ma na celu pokazanie opinii publicznej zarówno źródła, jak i wykorzystanie energii Jaguara I-Pace.

Ta zwinna inicjatywa pokazuje żywo, w jaki sposób miasta mogą przekształcić infrastrukturę i transport w zrównoważony i obopólnie korzystny ekosystem. Z przyjemnością informujemy opinię publiczną, w jaki sposób budynki i pojazdy o dodatnim zużyciu energii, takie jak I-Pace, podczas tej demonstracji mogą tworzyć pozytywne innowacje w zakresie zrównoważonego rozwoju zgodnie ze strategią Destination Zero firmy Jaguar Land Rover.

– skomentował Russell Vickers, kierownik grupy inżynieryjnej ds. pojazdów i usług w Jaguar Land Rover.

Według publikacji, Jaguar I-Pace zawiera inteligentny portfel wspierany przez Iota, który można wykorzystać do ładowania energii – tak zwaną funkcję „Green Charging” – podobnie do DLT Ioty. Dzięki temu właściciele I-Pace będą mogli ładować swoje samochody wyłącznie energią odnawialną.

Obrazy znanego artysty sprzedawane za pomocą Blockchain:

Południowo-koreański projekt Blockchain – ArtBloc – przeprowadzi frakcjonowaną sprzedaż dwóch obrazów popularnego brytyjskiego malarza Davida Hockney’a.

ArtBloc planuje zorganizować specjalne wydarzenie przedstawiające frakcjonowaną sprzedaż własności dwóch obrazów Davida Hockneya w Seulu w dniu 19 września, jak podaje lokalny serwis informacyjny KoreaTechDesk.

„Noc Hockney z ArtBloc” będzie również funkcjonować jako impreza inauguracyjna ArtBloc, podczas której miłośnicy sztuki będą mogli zapoznać się z pracą Hockney’a, która podobno nigdy wcześniej nie była wystawiana w Korei Południowej.

Frakcjonowane posiadanie dzieł sztuki to metoda sprzedaży poprzez podział na fragmenty. Według raportu taka własność może znacznie zmniejszyć liczbę istniejących problemów związanych z inwestycjami w sztukę, ponieważ nie trzeba fizycznie uzyskiwać dzieł sztuki, aby czerpać zyski.

Uruchomiony w marcu 2019 r. ArtBloc to projekt artystyczny Blockchain, który podobno ma na celu pomóc artystom w uczciwym wynagradzaniu za ich pracę, a także w przezwyciężeniu problemów na rynku sztuki. Platforma Blockchain ArtBloc ma na celu pomóc inwestorom w podjęciu decyzji inwestycyjnej na podstawie recenzji dzieł, listy transakcji i dokumentacji wystawienniczej dzieła sztuki w celu zakupu częściowej własności dzieła.

• Aktualna sytuacja na giełdach: 

Miniona doba na giełdach ponownie wykazała nieduże, mieszane ruchy. Wzrosty widzimy przy Bitcoinie – o 0,6%, Ethereum – o 0,4% czy XRP – o 1,2%. Bitcoin Cash, Litecoin oraz Binance Coin notują z kolei spadki, kolejno o 1,3%, 0,7% oraz 1,8%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 0.6 mld dolarów i wynosi obecnie 249.1 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button