News

#764 #765 Newsy z dni 01 – 02.09.2019

Z ostatnich wydarzeń: Korea Północna sprzeciwia się oskarżeniom o włamania; Craig Wright zakwestionuje werdykt sądu; Sun oskarżony o kupowanie obserwujących na Twitterze; Filipiński mistrz boksu rusza z własną kryptowalutą; Dzień kończy się wzrostami.

Korea Północna sprzeciwia się oskarżeniom o włamania:

Korea Północna zaprzecza oskarżeniom o pozyskanie 2 mld dolarów poprzez hakowanie banków i giełd kryptowalut, jak ogłaszają oficjalne państwowe media, Korea Central News Agency (KCNA).

Jak wcześniej informował Cointelegraph, Komitet Bezpieczeństwa ONZ ds. Sankcji Korei Północnej stwierdził, że „cyberprzestępcy z Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej zbierali pieniądze na programy broni masowego rażenia, a łączne dochody szacuje się na dwa miliardy dolarów”.

W odpowiedzi KCNA przytoczyła oświadczenie Krajowego Komitetu Koordynacyjnego Korei Północnej ds. Przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu, które twierdzi, że Stany Zjednoczone i inne wrogie siły szerzą oszczercze pogłoski.

Taka fabrykacja przez wrogie siły jest niczym innym, jak paskudną grą mającą na celu zniszczenie wizerunku naszej Republiki i znalezienie uzasadnienia dla sankcji i kampanii nacisku przeciwko KRLD.

– twierdzi.

W oświadczeniu dodaje się ponadto, że ONZ „stosuje tę samą starą sztuczkę, do której przylgnęli faszystowscy propagandyści Hitlera”.

ONZ badało 35 rzekomych cyberataków w Korei Północnej mających miejsce w 17 krajach, z których 10 było bezpośrednio ukierunkowanych na Koreę Południową, podczas gdy Indie padły ofiarą trzech ataków.

Craig Wright zakwestionuje werdykt sądu:

Samozwańczy twórca Bitcoinów Craig Wright chce zakwestionować niedawne orzeczenie sądowe zobowiązujące go do zapłaty 500.000 Bitcoinów na rzecz majątku Kleimana.

30 sierpnia adwokat Wrighta, Andres Rivero, złożył dokument w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla południowego dystryktu Florydy, prosząc o 14-dniowe przedłużenie terminu na złożenie wniosku do sędziego sądu rejonowego kwestionując postanowienie sędziego Reinharta wydane 27 sierpnia.

W dokumencie Rivero stwierdził, że Wright „nie przyznaje, że sędzia Reinhardt był uprawniony do złożenia nakazu, który wydał”, dodając, że zespół prawników Wrighta będzie potrzebował dodatkowych 14 dni, aby zająć się prawomocnością nakazu. 

Początkowo każdy ruch podważający nakaz miałby nastąpić do 10 września 2019 r., – nowa prośba Wrighta przedłuży ten termin do 24 września, jak zauważył Rivero w dokumencie. Na poparcie wniosku zespół prawny Wrighta przytoczył poważny huragan zagrażający środkowej i południowej Florydzie jako jeden z powodów przedłużenia czasu na zakwestionowanie nakazu Reinharta.

Środkowa i południowa Floryda jest obecnie zagrożona poważnym huraganem. Oczekuje się, że huragan Dorian pojawi się na Florydzie na początku przyszłego tygodnia, a doradca doktora Wrighta poświęca dużo czasu na przygotowanie się do huraganu, który ograniczył ich zdolność do pracy w tej sprawie.

– czytamy.

Kończąc wniosek, Rivero napisał, że został on „wniesiony w dobrej wierze”, a nie „w celu opóźnienia”.

Sun oskarżony o kupowanie obserwujących na Twitterze:

Komentator rynku kryptograficznego, Josh Rager, oskarżył założyciela Tron, Justina Suna, o kupowanie 5-6.000 obserwujących na Twitterze dziennie.

Wygląda na to, że nadal kupujesz od 5.000 do 6.000 obserwujących dziennie. Moją ulubioną statystyką jest to, jak przeszedłeś od miesięcznej utraty obserwujących do zdobywania 5 tys. obserwujących dziennie, jak w zegarku pod koniec 2018 r.

– pisze Rager w tweecie.

Na koniec dodał, zaostrzając swój atak: „Jesteś strasznym memem. Współczuję inwestorom Tron.”

Aby potwierdzić swoje twierdzenie, Roger opublikował zrzuty ekranu z agregatora statystyk profilu użytkownika Twittera Socialblade, który pokazuje, że profil Sun’a zdobywał średnio 5.000 nowych obserwujących dziennie. Drugi załączony zrzut ekranu pokazuje spadek nowych obserwujących Sun’a od lutego do grudnia 2018 r., po którym Rager twierdzi, że CEO zaczął rzekomo kupować jego sieć online.

Aktualnie Sun – którego profil ma obecnie 1,7 mln obserwujących – nie odpowiedział na oskarżenia Ragera. Użytkownicy Twittera  zareagowali różnym stopniem krytyki i poparcia dla CEO, przy czym jeden z nich zauważył: „Spójrz na CZ, ma jedną z największych platform handlowych i ma pół miliona obserwujących”.

Inny użytkownik zaproponował, że zachowa separację między figurantem a samą technologią Trona, argumentując:

Jest memem – tak. Ale to nie znaczy, że produkt jest bzdurny. Jak dotąd działa całkiem dobrze. Wolałbym używać DApp działających na Tronie niż na Ethereum. Mam jednak wrażenie, że jego pozycja odstrasza niektórych deweloperów / inwestorów.

– czytamy.

W czerwcu Sun wygrał aukcję charytatywną w serwisie eBay, aby zjeść lunch z Buffettem, miliarderem i dyrektorem generalnym Berkshire Hathaway oraz znanym krypto-sceptykiem. Zwycięska oferta Sun’a wyniosła 4.567,888 dolarów – najwyższa oferta w 20-letniej historii tego wydarzenia.

Zaprosiwszy Jeremy’ego Allaire’a, dyrektora generalnego Circle i Charliego Lee, twórcę Litecoina, na oczekiwany lunch, Fundacja Tron nagle ogłosiła w lipcu, że postanowiła przełożyć to wydarzenie na nieokreślony jeszcze termin.

Filipiński mistrz boksu rusza z własną kryptowalutą:

Filipiński mistrz boksu i celebryta Manny Pacquiao uruchomił własną kryptowalutę.

1 września South China Morning Post poinformował, że filipiński bokser uruchomił swój własny token przy wsparciu finansowym prywatnych inwestorów, takich jak były piłkarz Liverpoolu Michael Owen oraz szejk Khaled bin Zayed al-Nahyan, członek rodziny rządzącej Abu Zabi.

Token Pac zostanie wymieniony na światowej giełdzie ofert kryptograficznych w Singapurze (GCOX), co umożliwi jego fanom kupowanie towarów i interakcję z nim za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jeffrey Lin, założyciel i dyrektor generalny GCOX, powiedział, że token nie ma na celu jedynie zbierania pieniędzy, ale budowę ekosystemu tokenów. Pacquiao, który obecnie posiada tytuł wagi ciężkiej World Boxing Association, po raz pierwszy objął urząd senatora na Filipinach w czerwcu 2016 r.

Amerykański piosenkarz i autor tekstów Jason Derulo również planuje uruchomić własną kryptowalutę na tej platformie. Dyrektor generalny ds. Komunikacji GCOX, Evan Ngow, powiedział wówczas: „Jesteśmy zaangażowani w gromadzenie różnorodnych, utalentowanych gwiazd w GCOX, a Jason z pewnością nie będzie ostatnim muzykiem, który dołączy do naszych szeregów”.

W białej księdze GCOX wskazuje, że jego technologia oparta jest na Blockchainie Acclaim i ma na celu pomóc celebrytom w różnych momentach ich kariery.

Dzień kończy się wzrostami:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy wyraźną przewagę wzrostów. Najlepszym wynikiem z czołowej dziesiątki pochwalić się może Monero, który notuje wzrost na poziomie 6,5%. Za nim plasuje się Binance coin ze wzrostem o 3,7%, dalej Bitcoin – wzrost o 3,3% i Bitcoin Cash – wzrost o 3,1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 7 mld dolarów i wynosi obecnie 255.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 46.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button