News

#766 Newsy z dnia 03.09.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Burger King w Niemczech akceptuje płatności w Bitcoinach; Bitcoin.com otwiera własną giełdę krypto; Firmy krypto w Holandii zostaną uregulowane od stycznia 2020; Pompliano: Satoshi powinien otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla za Bitcoina; Na giełdach wzrosty. 

• Burger King w Niemczech akceptuje płatności w Bitcoinach: 

Niemiecka wersja znanej na całym świecie sieci fast food Burger King akceptuje teraz płatności w Bitcoinach na stronie internetowej z dostawami i w aplikacji mobilnej.

Bitcoin pojawił się ostatnio wśród opcji płatności na oficjalnej niemieckiej stronie Burger Kinga i w jego aplikacji mobilnej. Nie jest jednak jasne, czy Bitcoin jest akceptowany również w fizycznych restauracjach Burger King w Niemczech, które mają ponad 600 lokalizacji w tym kraju.

Zgodnie z informacyjną stroną internetową Crunchbase, Burger King działa obecnie w ponad 13 000 lokalizacji, obsługując codziennie ponad 11 milionów gości w 98 krajach na całym świecie. Strona szacuje również, że roczny przychód giganta fast foodów wyniesie 1,7 miliarda dolarów.

Latem 2017 roku rosyjski Burger King ogłosił, że zacznie akceptować płatności w Bitcoinach, a następnie wprowadził własną wirtualną walutę Whoppercoin pod koniec sierpnia. Również w 2017 roku Bitcoin został po raz pierwszy zaakceptowany przez innego Burger Kinga w Arnhem, mieście w Holandii.

• Bitcoin.com otwiera własną giełdę krypto: 

Bitcoin.com, strona internetowa wcześniej koncentrująca się na Bitcoinie, Bitcoinie Cash i ogólnych wiadomościach na temat kryptowalut, ogłosiła uruchomienie własnej giełdy aktywów cyfrowych.

Zgodnie z opublikowaną informacją, platforma będzie gospodarzem wielu par transakcyjnych, w tym popularnych kryptowalut, takich jak Litecoin, Ripple, TRON, Zcash, Stellar i EOS . Należy również zauważyć, że:

Exchange.Bitcoin.com będzie posiadał rynki podstawowych walut, takich jak Bitcoin Cash, Ethereum, Bitcoin Core i Tether.

– czytamy dalej w ogłoszeniu.

Dyrektor naczelny giełdy Bitcoin.com, Danish Chaudhry, powiedział w wywiadzie dla dziennika branżowego Decrypt, że platforma ma nadzieję konkurować z większymi, bardziej ugruntowanymi giełdami, takimi jak Coinbase i Binance.

Bitcoin.com jest jedną z najbardziej zaufanych marek w branży.

– twierdzi Chaundhry.

Aby przyciągnąć nowych użytkowników do swojej platformy giełdowej, Bitcoin.com oferuje również kilka korzyści promocyjnych. Na przykład obiecano, że nowe konta otrzymają zapłatę za handel, korzystając z ujemnych opłat za transakcje w wysokości 0,3% przez następne trzy miesiące.

• Firmy krypto w Holandii zostaną uregulowane od stycznia 2020: 

Holenderski Bank Centralny poinformował dziś, że zacznie regulować firmy oferujące usługi związane z kryptowalutą od 10 stycznia 2020 r.

Jak poinformował dziś Reuters, De Nederlandsche Bank wyjaśnił, że odpowiednie firmy z tego sektora muszą zarejestrować się w instytucji, jeśli chcą kontynuować swoją działalność.

Konkretnie firmy oferujące usługi wymiany między kryptowalutami i zwykłymi pieniędzmi oraz dostawcy portfeli kryptowalutowych muszą zarejestrować się w De Nederlandsche Bank.

– czytamy w oficjalnym oświadczeniu banku.

Holenderscy ministrowie wezwali rząd tego kraju do uregulowania kryptowalut i niektórych płatności gotówkowych z powodu obaw związanych z praniem pieniędzy. W styczniu holenderski minister finansów Wopke Hoekstra otrzymał oficjalne zalecenie od niderlandzkiego Urzędu ds. Rynków Finansowych i banku De Nederlandsche Bank, że należy wprowadzić system licencjonowania usług kryptowalut.

• Pompliano: Satoshi powinien otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla za Bitcoina:

Amerykański inwestor i współzałożyciel Morgan Creek Digital Assets, Anthony Pompliano, argumentował, że Satoshi Nakamoto powinien otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla za wynalezienie Bitcoina.

Satoshi powinien wygrać Pokojową Nagrodę Nobla. W końcu mamy walutę, która może przyjąć status globalnej rezerwy, bez konieczności angażowania się w przemoc.

– napisał Pompliano w tweecie opublikowanym 3 września.

Propozycja Pompliano napotyka oczywistą przeszkodę w postaci legendarnego zniknięcia Nakamoto pod koniec 2010 r. – które wywołało prawie tyle samo spekulacji i żywego zainteresowania, co kryptowaluta, którą on, ona lub oni wymyślili 31 października 2008 r. wraz z publikacją białej księgi Bitcoina.

Pomijając względy pragmatyczne, argument Pompliano opiera się na przekonaniu wielu zapalonych zwolenników kryptowaluty, że krajowe waluty fiducjarne są zasadniczo oparte o przemoc – ich hegemonia jest oparta na historii przymusu, scentralizowanej kontroli dostaw i monopolu władzy.

Po drugiej wojnie światowej w ostatnim stuleciu, awans Ameryki do światowego supermocarstwa gospodarczego spowodował, że dolar przekształcił się w globalną walutę rezerwową – zarówno odzwierciedlającą pierwszeństwo kraju, jak i jako instrument, dzięki któremu można ustalić siłę przebicia.

Dzięki wynalazkowi zdecentralizowanych kryptowalut z ostatniej dekady – a także nowszym informacjom, że giganci technologiczni, tacy jak Facebook, próbują teraz zdecydować się na technologię, która leży u ich podstaw do tworzenia własnych sieci cyfrowej waluty – tradycyjni zarządcy polityki pieniężnej są w obliczu prawdopodobnie bezprecedensowych wyzwań.

W obliczu przedłużającej się wojny handlowej USA-Chiny dyrektor biura badawczego Chińskiego Banku Ludowego ostatnio argumentował, że Chiny zostały zmuszone do wydania własnej waluty cyfrowej z powodu potencjalnie nadmiernej roli dolara amerykańskiego w połączeniu z walutą Libra Facebooka.

Jeśli waluta cyfrowa jest ściśle powiązana z dolarem amerykańskim, może to stworzyć scenariusz, w którym suwerenne waluty będą współistnieć z walutami cyfrowymi powiązanymi z dolarami amerykańskimi. Ale w istocie byłby jeden szef, czyli dolar amerykański i Stany Zjednoczone.

– powiedział dyrektor biura badawczego.

• Na giełdach wzrosty: 

Wszystkie kryptowaluty z czołówki notują dziś znaczące wzrosty. Największy skok należy do Bitcoina – o 7%. Za nim znajdują się kolejno następujące kryptowaluty: Bitcoin Cash ze wzrostem o 5,8%, Litecoin o 5%, Monero o 4,5%, Ethereum 3,5%, EOS o 3,4%, Bitcoin SV o 2,5%, XRP o 2%, Binance Coin o 1,6%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 15.7 mld dolarów i wynosi obecnie 271.1 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 67 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button