News

#767 Newsy z dnia 04.09.2019

Ze środowych wydarzeń: Szef MFW zachęca do otwartych regulacji kryptowalut; Gemini dodaje nową funkcję dla klientów instytucjonalnych; Steemit wraca do formy; Wspierany przez Huobi startup wprowadzi budżetowy smartfon Blockchain; Aktualna sytuacja na giełdach.

• Szef MFW zachęca do otwartych regulacji kryptowalut: 

Christine Lagarde, kandydat na prezesa Europejskiego Banku Centralnego (EBC) i szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) oświadczyła, że banki centralne i organy nadzoru finansowego powinny chronić konsumentów, ale także być otwarte na innowacje, takie jak kryptowaluty.

Podczas oświadczenia otwierającego Lagarde powiedziała Komisji Gospodarczej i Monetarnej Parlamentu Europejskiego, że banki centralne i organy nadzoru finansowego powinny być otwarte na możliwości, jakie dają zmiany.

W przypadku nowych technologii – w tym walut cyfrowych – oznacza to zwracanie uwagi na zagrożenia związane ze stabilnością finansową, prywatnością lub działalnością przestępczą oraz zapewnienie odpowiednich regulacji w celu ukierunkowania technologii na dobro publiczne. Ale oznacza to również uznanie szerszych korzyści społecznych wynikających z innowacji i umożliwienie im rozwoju.

– powiedziała.

Obiecała również, że jeśli zostanie prezydentem EBC, jej priorytetami będzie zaangażowanie w mandat i zwinność instytucji, włączenie społeczne i różnorodność. Wszystko to przy jednoczesnym zapewnieniu, że instytucje szybko dostosują się do szybko zmieniającego się otoczenia.

W lutym Lagarde stwierdziła, że regulacja kryptowalut jest „nieunikniona” i konieczna na poziomie międzynarodowym. W kwietniu powiedziała także, że innowatorzy Blockchain „wstrząsają tradycyjnym światem finansowym” i mają wyraźny wpływ na obecnych graczy.

• Gemini dodaje nową funkcję dla klientów instytucjonalnych:

Nowojorska giełda kryptowalut Gemini wprowadziła funkcję subkont dla klientów instytucjonalnych – umożliwiającą tworzenie nieograniczonej liczby kont w ramach jednego konta głównego. W ogłoszeniu firma prowadzona przez Camerona i Tylera Winklevossów twierdziła, że jest pierwszą na świecie giełdą kryptowalut obsługującą taką opcję.

Gdy użytkownik utworzy zestaw kont podrzędnych, może segregować strategie handlowe, fundusze i klientów końcowych, a także uzyskiwać rabaty dla opłat transakcyjnych oparte na wolumenie w prostszy sposób.

Każde subkonto może mieć własny zestaw użytkowników uprawnionych do określonych ról, a także saldo konta oraz unikalne, niezależnie weryfikowalne adresy kryptograficzne. Administrator konta głównego może przeglądać i wykonywać działania dla dowolnego użytkownika dowolnego konta podrzędnego.

– czytamy w ogłoszeniu.

Funkcja ta pozwala również na natychmiastowe przesyłanie waluty cyfrowej lub fiducjarnej między subkontami bez żadnych opłat, ponieważ takie transfery są poza łańcuchem i nie są transmitowane do danego łańcucha Blockchain.

Ogłoszenie następuje po wiadomości, że Gemini dołączyło do Silvergate Exchange Network w celu przyspieszenia transferów fiat. Główną korzyścią partnerstwa giełdy z bankiem przyjaznym kryptowalutom jest to, że klienci inwestorów instytucjonalnych Gemini mogą w dowolnym momencie wycofać i zdeponować dolary amerykańskie ze swoich kont.

Pod koniec sierpnia giełda ujawniła swoją ekspansję w Australii – umożliwiając mieszkańcom tego kraju korzystanie z platformy do kupowania, sprzedawania i przechowywania kryptowalut.

• Steemit wraca do formy:

Steemit, blogowa i społecznościowa witryna internetowa, która korzysta z platformy nagród opartej na Blockchainie Steem, zwróciła się dziś na Twitter, aby ogłosić, że Steemit powrócił do działania i jest w pełni funkcjonalny po tym, jak wystąpił błąd w krzywej nagród dla kuratorów.

Zgodnie z opublikowanym postem na blogu Steemit znów jest w pełni operacyjny, podobnie jak wszystkie aplikacje Steem wykorzystujące swój interfejs API. Łańcuch zatrzymał się na weekend z powodu błędu, który najwyraźniej nie był związany z poprzednim zatrzymaniem lub tak zwanym błędem delegacji.

Zespół Steemit szybko opracował łatkę, która nie wymagała dużego nakładu pracy, ale wymagała powtórnej analizy węzłów używanych przez steemit.com i inne aplikacje Steem, takie jak Steem Monsters.

Błąd był wynikiem subtelnego zachowania na nowej krzywej nagród za kurację, co spowodowało, że głosy mogły mieć wagę nagrody za kurację równą -1, co po zapisaniu w polu bez znaku skutkowało obliczoną wartością 2 ^ 64 – 1. Po wypłacie te głosy próbowały otrzymać tryliony STEEM.

– czytamy w poście.

Zespół zakończył przepraszając za niedogodności i obiecując, że przeprowadzi retrospektywę, której wyniki zostaną udostępnione na ich stronie internetowej.

• Wspierany przez Huobi startup wprowadzi budżetowy smartfon Blockchain: 

Starup wspierany przez Huobi, Whole Network, planuje wprowadzić na rynek smartfon z technologią Blockchain Acute Angle w Azji Południowo-Wschodniej.

Nowy telefon Blockchain był już dostępny dla niektórych użytkowników w Chinach, ale faktyczna premiera Acute Angle jest zaplanowana na przyszły tydzień w ramach szóstej premiery Huobi Prime, jak czytamy w publikacji Finance Magnates.

Smartfon Acute Angle można kupić za około 500 dolarów za pomocą natywnego tokenu giełdy Huobi Token. Telefon ten jest produkowany przez startup Whole Network, w który Huobi zainwestował. Token NODE sartupu będzą również wymienione na Huobi Prime od 11 września.

Raport przewiduje, że planowana dystrybucja produktu planowana jest w Azji Południowo-Wschodniej do końca 2019 roku. Whole Network planuje także rozszerzyć swój nowy produkt na Europę i Stany Zjednoczone, pod warunkiem że uruchomienie produktu się powiedzie.

Livio Weng, CEO Huobi Global, stwierdził, że telefony Blockchain są obiecującym kierunkiem rozwoju branży Blockchain, podkreślając, że podobne inicjatywy będą się dopiero rozwijać.

W miarę rozwoju branży i coraz większej integracji innowacji takich jak 5G z naszymi systemami telekomunikacyjnymi wierzymy, że coraz więcej społeczności kryptograficznych będzie chciało handlować i przeprowadzać transakcje z urządzeń mobilnych.

– powiedział.

• Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy przewagę czerwieni. Prawie wszystkie czołowe kryptowaluty notują spadki: Bitcoin o 1,3%, Ethereum o 2%, XRP o 1,3%, Bitcoin Cash o 2,5% a Binance Coin o 3,9%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się 4.4 o mld dolarów i wynosi obecnie 266.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 51.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button