News

#771 #772 Newsy z dni 08 – 09.09.2019

Z ostatnich wydarzeń: Bitmain wydaje dwie nowe koparki ASIC; Norweski krypto milioner skacze z balkonu uciekając przed napadem; LG pracuje nad własnym telefonem Blockchain; Binance.US ruszy w nadchodzących tygodniach; Aktualna sytuacja na giełdach.

Bitmain wydaje dwie nowe koparki ASIC:

Wiodący producent koparek ASIC, Bitmain, ogłosił wydanie dwóch nowych urządzeń S17. Dwa nowe górnicze układy, a mianowicie S17e i T17e, zostaną wprowadzone na rynek w dniu dzisiejszym. Firma twierdzi, że oba nowe modele zawierają ulepszenia, które powinny przełożyć się na wyższą wydajność, bardziej stabilną pracę i dłuższą żywotność.

Bitmain opublikował także specyfikacje obu nowo ogłoszonych maszyn górniczych. S17e ma hash rate wynoszący 64 TH/s i pracuje z wydajnością energetyczną 45J/TH, podczas gdy T17e oferuje hash rate wynoszący 53TH/s i wydajność energetyczną 55J/TH.

Zarówno S17e, jak i T17e są wyposażone w dwururowy system rozpraszania ciepła, który według doniesień poprawia wydajność urządzeń w zakresie jego odprowadzania. Powinno to zwiększyć żywotność sprzętu i jego stabilność.

Co więcej, Bitmain twierdzi również, że oprogramowanie wbudowane w dwa nowe układy ASIC ma wyższe standardy bezpieczeństwa cybernetycznego, aby zapobiec złośliwym atakom.

Firma ogłosiła również odszkodowanie za opóźnienie dostawy. W ramach tej nowej inicjatywy klienci, których dostawy są opóźnione, otrzymają od Bitmain rekompensatę w postaci kuponów za każdy dzień opóźnienia.

Norweski krypto milioner skacze z balkonu uciekając przed napadem:

Sprawa próby napadu, która zakończyła się wyskoczeniem multimilionera kryptowalutowego ze swojego balkonu na drugim piętrze, zostanie rozpatrzona w sądzie norweskim w przyszłym miesiącu.

Lokalny program TV 2 poinformował 8 września, że ofiarą była osoba po czterdziestce, która znalazła się na świeczniku za to, że zarobił swoją fortunę w wysokości 100 mln koron norweskich dzięki swojemu dziesięcioletniemu zaangażowaniu w przestrzeń kryptograficzną.

Według TV 2 próba napadu miała miejsce 14 maja. Złodziej podobno wszedł do bloku mieszkaniowego ofiary i zadzwonił bezpośrednio do jego prywatnego mieszkania. Kiedy otworzył drzwi, ofiara została skonfrontowana z lufą strzelby podejrzanego.

Akt oskarżenia sporządzony przez Biuro Prokuratora Generalnego w Oslo twierdzi, że podejrzany zagroził swojemu celowi: „Połóż się, albo strzelę”. Ani jeden strzał nie został jednak oddany, ponieważ ofierze udało się uciec, rzucając się z balkonu na ulicę poniżej. Podobno nie wiadomo, czy został ranny podczas ucieczki. Adwokat pozwanego odmówił komentarza w tej sprawie. 

Chociaż szczegóły dotyczące życia zawodowego ofiary nie są wiadome, mówi się, że jest on dyrektorem generalnym i właścicielem zarządu w nienazwanej firmie w sektorze kryptowalut.

TV 2 podkreśla, że zwrócił on uwagę opinii publicznej za jego znaczące sukcesy finansowe w branży kryptowalut. Rozprawa sądowa odbędzie się w dniach 17 i 18 października.

LG pracuje nad własnym telefonem Blockchain:

Południowokoreański gigant elektroniki, LG, współpracuje z programistami Blockchain, aby wprowadzić na rynek rywala do smartfona Blockchain firmy Samsung.

W rozmowie z lokalnym dziennikiem informacyjnym Chosun informator z branży powiedział, że LG rozmawiało już z lokalnymi programistami aplikacji zdecentralizowanych (DApp) i opracowało przypadek użycia jego przyszłego produktu.

Wiadomości pojawiają się tydzień po doniesieniach, że koreańska usługa przesyłania wiadomości Kakao Corp. przygotowuje się do wprowadzenia funkcji Blockchain w nadchodzącym smartfonie Samsung Galaxy Note 10.

Urządzenie, nazwane Klaytn Phone, otrzyma portfel i darmową próbkę KLAY, tokena opracowanego przez GroundX.

Najnowszy z rosnącej liczby smartfonów z obsługą kryptowalut może wywołać efekt domina, mówił inny oficjalny przedstawiciel dla Chosun. Ruch LG nie byłby pozbawiony charakteru na wysoce konkurencyjnym rynku konsumenckim.

Myślę, że Samsung próbuje przygotować się inaczej w dziedzinie Blockchain, podobnie jak LG zareagowało podwójnym ekranem, gdy Samsung Galaxy wyszedł ze składanym telefonem.

– powiedzieli.

Nie wiadomo, czy przyszła oferta LG będzie dostępna na całym świecie. Telefon Klaytn, jak zauważył Cointelegraph, będzie dostępny tylko na krajowym rynku południowokoreańskim.

Binance.US ruszy w nadchodzących tygodniach:

Amerykańska gałąź czołowej giełdy kryptowalut Binance.US, zostanie uruchomiona w najbliższych tygodniach, poprzedzona rejestracją Know Your Customer (KYC), która będzie miała miejsce kilka dni wcześniej.

Według postu na Medium opublikowanego przez Binance.US, podczas gdy pojawienie się samej platformy handlowej przewidywane jest na najbliższe tygodnie, wdrożenie KYC rozpocznie się kilka dni wcześniej. Ma to na celu zapewnienie, że użytkownicy będą mieli czas na zweryfikowanie swoich kont i zdeponowanie środków.

Aby ukończyć proces wdrażania, użytkownicy będą musieli przedstawić ważny dokument tożsamości ze zdjęciem – prawo jazdy lub paszport – oraz numer ubezpieczenia społecznego. Zgodnie z postem lista stanów, w których Binance.US będzie dostępny, nie jest jeszcze sfinalizowana, ale zostanie opublikowana przed rozpoczęciem procesu wdrażania.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach po upływie doby obserwujemy przewagę spadków. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 1,6%, Ethereum o 1%, XRP o 1,4%, Bitcoin Cash o 0,7% a Litecoin o 1,4%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 3.9 mld dolarów i wynosi obecnie 264.1 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 55.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button