News

#777 #778 Newsy z dni 14 – 15.09.2019

Z ostatnich wydarzeń: Wenezuela ma swój pierwszy Bitomat; Coinbase Pro dodaje wsparcie dla DASH; Chiny planują zakończenie miningu w Mongolii Wewnętrznej; Aktualna sytuacja na giełdach.

Wenezuela ma swój pierwszy Bitomat:

Pierwszy bankomat kryptograficzny w Wenezueli został zainstalowany 10 września w mieście San Antonio del Táchira, według danych Coin ATM Radar, strony internetowej, która ułatwia wyszukiwanie online najbliższego Bitomatu.

Firma Panda BTM zainstalowała bankomat Bitcoin w małym sklepie spożywczym o nazwie Viajes e Inversiones HC. Maszyna obsługuje kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Bitcoin Cash i DASH, a także oficjalną walutę peso Wenezueli i Kolumbii.

Były również wcześniejsze próby zainstalowania Bitomatu w Wenezueli. Pod koniec stycznia firma kryptograficzna Cryptobuyer ogłosiła nadchodzącą instalację i testowanie nowego Bitcoinowego bankomatu w mieście Caracas. Jednak z nieznanych przyczyn bankomat nigdy nie został uruchomiony.

Sąsiednia Kolumbia ma obecnie najwięcej krypto bankomatów z wszystkich krajów w Ameryce Łacińskiej. Liczba ta ma wzrosnąć dzięki partnerstwu między globalnym Bitcoinowym rynkiem peer-to-peer, Paxful, i firmą Blockchain z siedzibą w Medellin, CoinLogiq, które wprowadzą 20 nowych bankomatów kryptograficznych do Kolumbii.

Coinbase Pro dodaje wsparcie dla DASH:

Czołowa giełda kryptowalut w USA, Coinbase, ogłosiła, że jej profesjonalna platforma handlowa Coinbase Pro w przyszłym tygodniu uruchomi obsługę tokena DASH.

Według postu na platformie Medium opublikowanego przez giełdę, Coinbase Pro zacznie przyjmować depozyty DASH od poniedziałku „co najmniej 12 godzin przed umożliwieniem pełnego handlu”. Z drugiej strony, rozpoczęcie handlu DASH planowane jest na 17 września.

Gdy na platformie zostanie ustanowiona wystarczająca podaż DASH, handel na księgach zamówień DASH / USD i DASH / BTC rozpocznie się etapami, zaczynając od trybu „post-only” i przechodząc do pełnego handlu, pod warunkiem, że nasze wskaźniki dotyczące zdrowego rynku zostaną spełnione.

– zauważyła firma.

Firma dodała również, że nie wszyscy będą mogli korzystać z nowych funkcji. Zgodnie z ogłoszeniem DASH będzie dostępny w jurysdykcjach obsługiwanych przez Coinbase, z wyjątkiem stanu Nowy Jork i Wielkiej Brytanii. Dodatkowe regiony „mogą zostać dodane w późniejszym terminie”.

Chiny planują zakończenie miningu w Mongolii Wewnętrznej:

Organy regulacyjne w chińskiej autonomicznej prowincji Mongolia Wewnętrzna wydały zawiadomienie, w którym domagają się zamknięcia prowincyjnych przedsiębiorstw wydobywających kryptowaluty.

Jak poinformowała lokalna agencja prasowa ChainNews, pięć departamentów w Mongolii Wewnętrznej określiło potrzebę usunięcia przemysłu wydobywczego z prowincji. Wymienionymi organizacjami były Komisja Rozwoju i Reform, Departament Bezpieczeństwa Publicznego, Biuro Ministerstwa Przemysłu, Biuro Finansowe oraz Biuro Big Data.

Przemysł „wydobywania” wirtualnej waluty należy do innowacji pseudo-finansowych niezwiązanych z realną gospodarką i nie powinien być wspierany.

– twierdzą organy regulacyjne.

Chińskie podejście regulacyjne do wydobywania kryptowalut było nieco niespójne, dlatego nie jest jasne, co dokładnie to ostatnie powiadomienie będzie oznaczać dla górników działających w Mongolii Wewnętrznej. W tweecie, który zareagował na publikację ChainNews, partner Primitive Ventures i komentator kryptograficzny Dovey Wan napisał: „Wątpię, aby miało to jakikolwiek wpływ”.

W maju Chiny były odpowiedzialne za 70% globalnego wydobycia Bitcoinów. W tym czasie pojawiły się doniesienia, że chińskie organy regulacyjne prowadzą dochodzenie w sprawie nielegalnych operacji wydobywczych w Syczuanie – prowincji odpowiedzialnej za 70% wydobycia Bitcoina w Chinach dzięki wytwarzaniu energii elektrycznej w dorzeczu rzeki Dadu.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach po upływie 24h obserwujemy spokojne nastroje. Czołowe kryptowaluty notują w znacznej większości ruchy nie przekraczające 1%. Wyjątkami są Ethereum i EOS, które notują wzrost kolejno o 1,9% i 2,1%. Wartość Bitcoina zmniejszyła się o 0,2%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 0.3 mld dolarów i wynosi obecnie 266.2 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 48.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button