Kryptowaluty

#78 Aktualności z dn. 05.10.2017

Z czwartkowych wydarzeń: Sposoby na egzekwowanie prawa przy użyciu Blockchain; Wall Street dzielą opinie na temat Bitcoina; ICO w menu rosyjskich restauracji; Malezja rozważa zakaz handlu kryptowalutami; Wzrosty na giełdach.

• Sposoby na egzekwowanie prawa przy użyciu Blockchain:

Bitcoin to pierwsza aplikacja, której zaczęliśmy używać wykorzystując technologię Blockchain. Wkrótce zobaczymy coraz więcej sposobów, w jaki ludzie mogą ją wykorzystywać. W latach dziewięćdziesiątych, kiedy Internet po raz pierwszy zorientował się na zysk, nikt nie wyobrażał sobie, że internet narodzi Facebook, Google, Uber, strumieniowe transmisje internetowe itp. Obecnie jesteśmy na etapie wdrażania Blockchain. Istnieje cała gama możliwości.

Aby zdać sobie sprawę z tego potencjału, kluczowe znaczenie ma egzekwowanie prawa przez ludzi, którzy używają Blockchain do nieuczciwych rzeczy. Musimy zaprojektować Blockchain, który jest bezpieczny dla legalnego handlu i jest korzystny dla wszystkich, z wyjątkiem przestępców. Agencje egzekwowania prawa mają długą historię zmian procedur w celu ścigania przestępców, którzy wykorzystują najnowsze technologie do popełniania przestępstw. Prawo zawsze znajduje sposób, aby ewoluować, aby sprostać nowym wyzwaniom technologicznym. Nie ma powodu, aby spodziewać się, że egzekwowanie prawa nie będzie w stanie dotrzeć do Blockchain. Technologia ta wciąż jest w stadium embrionalnym.

Trudno jest zidentyfikować użytkownika po adresie portfela Bitcoinowego. Podczas śledztwa w sprawie cyberprzestępczości prokurator szuka sposobów odizolowania i połączenia określonego adresu IP lub adresu MAC, czy też adresu e-mail z określoną osobą. Trudniej to zrobić, jeśli ktoś korzysta z wielu adresów IP, TOR, serwerów proxy, itp. Jeszcze jeden problem polega na tym, że większość dostawców usług poczty elektronicznej nie może ani nie ma potrzeby sprawdzania poprawności danych, które przekazują im użytkownicy. To samo dotyczy firm telefonii komórkowej. Jednym ze sposobów skutecznego radzenia sobie z tymi wyzwaniami jest analiza danych z wielu źródeł, aby zidentyfikować pojedynczą operację. Dlatego z niektórych względów może wydawać się to kłopotliwe, jednak przy wszystkich tych problemach Blockchain daje w rzeczywistości również wiele korzyści.

Jedną z dobrych cech Bitcoina, z perspektywy egzekwowania prawa, jest możliwość śledzenia wszystkich transakcji określonego adresu Bitcoin z zapisami pochodzącymi od pierwszej transakcji. Pozwala to organowi ścigania śledzić środki pieniężne w sposób, który nigdy nie był dostępny i możliwy do wykonania wcześniej. Bitcoin jest znacznie mniej anonimowy niż ludzie myślą. Adresem Bitcoina jest zasadniczo numer konta/portfela. Jeśli możesz połączyć osobę z adresem, możesz znać wszystkie transakcje dokonane przez tę osobę.

Jednym z największych problemów dla organów ścigania związanymi z dostawcami usług telefonicznych i internetowych jest to, że każdy ma własne regulacje dotyczące przechowywania danych klientów. Może trwać wiele lat, zanim przejdzie się przez gąszcz dostawców, który ma informacje o cyberprzestępcy na wysokim szczeblu, którego chcemy wykryć. Czasem okazuje się, że ​​szlak zniknął. Blockchain z kolei przechowuje wszystko na zawsze, w jednym miejscu. Te dane nie znikną i można mieć do nich łatwy dostęp. Dlatego nie ma tutaj „doktrynalnych powikłań stron trzecich”.

Doktryna osoby trzeciej to koncepcja, która mówi, że ludzie nie powinni spodziewać się, że dane, które dzielą się z osobą trzecią, taką jak dostawcy internetu, będą w stu procentach poufne. Doktryna zewnętrzna umożliwia egzekwowanie ich przez organy ścigania. W przypadku historii transakcji w Blockchain; żadne zezwolenia nie są wymagane. Blockchain z założenia jest otwarty i dostępny dla wszystkich.

Za każdym razem, gdy dowody pojawiają się w innym kraju, amerykańskie organy ścigania muszą przestrzegać procedury wzajemnego uznawania pomocy prawnej (MLAT), aby uzyskać pomoc od zagranicznych agencji. Obecnie Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) jest w sporze z Microsoftem, czy DOJ jest właściwy do uzyskania danych przechowywanych w centrum danych firmy Microsoft w Irlandii dla amerykańskiego nakazu wyszukiwania. Microsoft twierdzi, że DOJ nie może używać nakazu, aby wyciągać dane za granicę. Ten problem nie istnieje w przypadku Blockchain, ponieważ można uzyskać dostęp z każdego miejsca na świecie bez potrzeby używania procedury MLAT.

Sprawa związana z Silk Road wykazała, że ​​organy ścigania śledzą transakcje przy użyciu Blockchain. Carl Force był agentem DEA oskarżonym o kradzież Bitcoinów podczas badania tej sprawy. Egzekwowanie prawa odbyło się dzięki danym zawartym w łańcuchu bloków pokazujących drogę przebytą przez fundusze pomimo faktu, że Carl Force próbował rozdzielić transakcje na wiele adresów.

Bitcoin nie powinien być postrzegany jako przestępcza waluta, a zakazywanie korzystania z niego przez rządy nie jest rozwiązaniem. Dlatego bardzo ważne jest, aby Blockchain stał się miejscem, w którym przestępcy nie czują się bezpieczni. Ludzie zainteresowani tą technologią i jej możliwościami powinni wspomagać egzekwowanie prawa i postęp w nauce tej technologii. Dobrym sposobem na osiągnięcie tego celu byłoby wykorzystanie publicznego procesu udostępniania informacji w celu wymiany doświadczeń na temat zagrożeń ze strony cyberprzestępczości. Faktem jest, że niemożliwe jest całkowite wyprowadzenie przestępców z Blockchain lub z internetu w ogóle. Jednak to, co możemy osiągnąć, to stworzenie i opracowanie innowacyjnej taktyki egzekwowania prawa.

• Wall Street dzielą opinie na temat Bitcoina:

Wall Street było kiedyś zjednoczonym frontem w prowadzeniu finansów Ameryki i w pewnym stopniu reszty świata. Teraz cierpi na polaryzację, gdyż Bitcoin zakłóca opinie. Ponieważ cyfrowa waluta nieustannie się rozwija, inwestorzy, menedżerowie finansów i najważniejsi prezesi banków znajdują się w różnych obozach z różnych powodów.

Najświeższa korzystna informacja dla Bitcoina i jego społeczności pochodzi z Goldman Sachs, firmy, która powoli zbliżyć się do cyfrowej waluty poprzez udostępnienie nowej platformy handlowej, która skoncentruje się na handlu Bitcoinem i Ethereum. Platforma ta będzie prowadzona przez dyrektora generalnego Lloyda Blankfeina, a informacja pojawiła się zaledwie kilka tygodni po tym, jak dyrektor generalny JP Morgan Chase Jamie Dimon wypuścił krytyczną opinię o Bitcoine.

Jamie Dimon, CEO JP Morgan, grozi swoim pracownikom, że jeśli zostaną uwikłani w Bitcoina, to wyciągnie odpowiednie konsekwencje. Jednak ta sama firma eksperymentowała z infrastrukturą, która stanowi podstawę cyfrowych walut – Blockchain.

Fidelity Investments zainaugurowało również odważny krok na Wall Street, kiedy prezes Abigail Johnson umożliwiła klientom posiadanie konta w Coinbase na stronie menedżera inwestycyjnego. Morgan Stanley, jako prezes James Gorman, również wydaje się być po stronie Bitcoina, ponieważ jak sam mówi, widzi Bitcoina jako coś więcej niż tylko modę.

Jamie Dimon ogłosił Bitcoina „oszustwem”, które „ostatecznie wybuchnie.” Jego przemyślenia na temat Bitcoina zbiegły się z zakazem ICO w Chinach i jest jednym z czynników katalizujących niedawny spadek cen. Niedawno uwieczniony w filmie Wilk z Wall Street, Jordan Belfort, opowiedział się przeciwko nowej waluty. Zgadza się z oceną Dimona, dodając, że jego obawy dotyczą również bezpieczeństwa w internecie.

• ICO w menu rosyjskich restauracji:

Jedna z największych sieci restauracji – Dve Palochki („Dwie pałeczki”) w Rosji wydała dedykowane menu z elementami ICO, które odbędzie się jesienią 2017 roku. Restauracje działające głównie w Moskwie i Petersburgu, ujawniły mało prawdopodobne kroki marketingowe w zeszłym tygodniu.

Menu odwołuje się do „mrożonego wina ICO” z napojami w cenie „tokenów” równych rosyjskim rublom. Jest nawet chińskie wino, które w menu jest opisane jako „zakazane”.

Pomimo wysoce mieszanych sygnałów od organów regulacyjnych, Rosjanie nadal promują działalność ICO z niezliczoną liczbą projektów na różnych poziomach zaawansowania, które mają na celu wykorzystanie obecnej rentowności rynkowej. Prawodawcy niedawno przypomnieli zamiary zakazu kryptowalut dla „niekwalifikowanych” inwestorów, nie podając szczegółowych informacji na temat tego, w jaki sposób taki zakaz mógłby działać w praktyce.

Zapraszamy do restauracji i zainteresowania się projektami w kontekście długoterminowych perspektyw kryptowalut.

– czytamy na blogu restauracji.

Wcześniej tego lata oddziały Burger King w Moskwie zaczęły przyjmować płatności w Bitcoinie w ograniczonym programie pilotażowym. W sierpniu fast food wprowadził Whoppercoin, domowy token cyfrowy oparty na platformie Waves.

• Malezja rozważa zakaz handlu kryptowalutami:

Prezes banku centralnego Malezji – Muhammad bin Ibrahim – nie wyklucza wprowadzenia zakazu korzystania z kryptowalut podczas dyskusji nad zbliżającymi się przepisami. Jednak Bank Negara Malezja (BNM) nadal poważnie rozpatruje użycie technologii Blockchain.

Podczas konferencji na temat przestępczości finansowej w Kuala Lumpur, gubernator powiedział dziennikarzom, że BNM zdecyduje przed końcem roku o całkowitym zakazie handlu kryptowalutami. W kolejnych wypowiedziach Ibrahim zaznaczył, że ostateczne stanowisko Malezji może nie być tak surowe:

Wytyczne, które wydamy przed końcem roku, będą dotyczyć kwestii związanych z rejestracją osób, gromadzeniem danych i gwarancją przejrzystości.

Poproszony o dodatkowe informacje, Ibrahim wezwał do cierpliwości, obiecując, że w ciągu 2-3 miesięcy poznamy wszystkie szczegóły. Choć wcześniej stwierdził, że ​​Bitcoin pozostanie nieuregulowany, BNM ogłosił we wrześniu, że zacznie tworzyć wytyczne dla podmiotów pracujących z kryptowalutami.

W ubiegłym miesiącu krajowy organ regulacyjny wydał ostrzeżenie dla inwestorów, którzy uczestniczą w sprzedaży tokenów z ICO.

• Wzrosty na giełdach:

Czołowe kryptowaluty w końcu doczekały się dobrych wyników. Cena Bitcoina wzrosła o 2,2%, Ethereum o 0.8%, a Litecoin o 0.3%. Zdecydowanie wyróżnił się Ripple, którego wartość wynosi 10% więcej niż dnia poprzedniego. Niewiele walut zanotowała dzisiaj straty. Kapitalizacja rynkowa nieco wzrosła i wynosi aktualnie 145,8 mld dolarów.

źródło: coindesk.com, cointelegraph.com, worldcoinindex.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button