News

#780 Newsy z dnia 17.09.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Binance inwestuje w Chinach po raz pierwszy od opuszczenia kraju; Australijska policja wykrywa gang zamieszany w pranie pieniędzy; Blockchain znajduje zastosowanie przy oczyszczaniu oceanów; Armia USA poszukuje ekspertów w Blockchain; Aktualna sytuacja na giełdach.

Binance inwestuje w Chinach po raz pierwszy od opuszczenia kraju:

Binance, czołowa giełda kryptowalut, dokonała pierwszej strategicznej chińskiej inwestycji po opuszczeniu Chin w ramach krajowego zakazu handlu kryptowalutami w 2017 r. Założona w Chinach w 2017 r. giełda wzięła udział w 200-milionowej rundzie finansowania Mars Finance z siedzibą w Pekinie, jak podaje Bloomberg.

Według raportu wśród inwestorów znaleźli się także Matrixport z Singapuru, niedawno założony przez byłego CEO Bitmain, oraz Ceyuan Ventures z siedzibą w Pekinie.

Po wiadomościach dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, opublikował post na Twitterze, aby potwierdzić wiadomości, wyrażając chęć firmy do wspierania branży.

Zróbmy więcej wiadomości, a mniej FUD. Inwestuj w przemysł.

– napisał.

Firma Mars Finance została założona przez lokalnego przedsiębiorcę Wanga Fenga w lutym 2018 r. Według Bloomberg firma poprzednio przeprowadziła dwie rundy finansowania z inwestorami, w tym z wiodącymi giełdami kryptowalut OKCoin i Huobi, oraz dużą amerykańską firmą VG IDG Capital.

Australijska policja wykrywa gang zamieszany w pranie pieniędzy:

Australijskie organy ścigania odkryły gang przestępczy, który rzekomo uczestniczył w praniu milionów skradzionych funduszy za pomocą niewykrywalnych aktywów, w tym kryptowalut.

Zgodnie z opublikowanym ogłoszeniem Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) i Australijska Policja Federalna prowadzą dochodzenia w sprawie poważnego gangu zajmującego się oszustwami i kradzieżą tożsamości. Władze twierdzą, że gang kupił skradzione dane z nielegalnych platform handlowych, a następnie wykorzystał je do kradzieży tożsamości.

Po kradzieży gang wyprał skradzione fundusze za pomocą niewykrywalnych aktywów, takich jak biżuteria, a pieniądze zostały przekazane z powrotem do Australii w formie kryptowalut.

Zagrożenia w zakresie cyberbezpieczeństwa, takie jak naruszenia danych i ataki na systemy finansowe, stanowią poważny problem dla ASIC i będziemy nadal ścigać nie tylko przestępców związanych z rynkiem cybernetycznym i przestępstwami emerytalnymi, ale także dążyć do dotrzymywania przez instytucje obowiązków w celu zapewnienia odpowiedniej odporności cyberprzestrzeni.

– powiedział Chris Goldsmid, pełniący obowiązki dowódcy AFP.

Blockchain znajduje zastosowanie przy oczyszczaniu oceanów:

Holenderska firma Waste2Wear twierdzi, że stworzyła pierwszą na świecie kolekcję tkanin pochodzących z recyklingu, wykonanych z oceanicznych tworzyw sztucznych, które można prześledzić za pomocą Blockchain.

Ekologiczna firma organizuje wystawę w dniach 17–19 września w Paryżu na międzynarodowych targach tekstylnych Première Vision, zgodnie z doniesieniami FashionUnited.

Kolekcja została specjalnie opracowana przez Waste2Wear w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów na materiały z recyklingu stosowane w tkaninach, które mają być identyfikowalne. Firma ogłosiła wprowadzenie wersji beta swojego zastrzeżonego systemu Blockchain do nowej kolekcji 22 sierpnia.

Waste2Wear powiedział, że odpady z tworzyw sztucznych muszą odbyć długą podróż z oceanu, aby stać się gotowym produktem tekstylnym, co wymaga wielu zapisów danych krok po kroku. Wdrażając technologię Blockchain, firma zamierza w pełni śledzić łańcuch dostaw tkanin. 

Tworzywa sztuczne użyte do produkcji tkanin oceanicznych Waste2Wear zostały pozyskane z wody i obszarów przybrzeżnych małej wyspy w pobliżu Szanghaju. We współpracy z lokalnymi władzami Waste2Wear zbudował model biznesowy umożliwiający lokalnym rybakom zarabianie pieniędzy na odzyskiwaniu tworzyw sztucznych z oceanu. Według Waste2Wear rybacy zbierają co tydzień ponad trzy tony odpadów z oceanu.

Armia USA poszukuje ekspertów w Blockchain:

Amerykańska ACC (ang. Army Contracting Command) z New Jersey wydała zawiadomienie o wstępnym zamówieniu dla dostawców usług dochodzenia w sprawie kryptowalut.  

Według ACC rozwiązanie analityczne w zakresie kryptowaluty jest poszukiwane do użycia przez U.S. Army Criminal Investigation Command (USACIDC) do wykorzystania w dochodzeniach kryminalnych i innych misjach. W zawiadomieniu zaznaczono, że wykonawca musi świadczyć usługę online w chmurze – niezależną od sprzętu lub oprogramowania – która może pomóc organom ścigania w identyfikowaniu i ściganiu podmiotów wykorzystujących kryptowaluty do nielegalnych celów, takich jak oszustwa, wymuszenia i pranie pieniędzy.

Wykonawca powinien podać źródło transakcji kryptowalutowych, oferując możliwość analizy wielu kryptowalut od Bitcoina do innych głównych kryptowalut. Inne wymagania obejmują zapewnienie „śledzenia transakcji Bitcoinowych w czasie rzeczywistym i innych transakcji kryptowalutowych”, w tym przypisanie usługi i jej identyfikację, a także możliwość identyfikacji wzorców transakcji i interakcji z innymi podmiotami.

Jesienią 2018 r. publikacja Diar ujawniła, że agencje rządowe USA potroiły w tym roku swoje inwestycje w firmy wywiadowcze Blockchain. Zdecydowana większość umów rządowych w 2018 r. została podobno zawarta z nowojorską firmą analityczną Blockchain Chainalysis, która od tego czasu podpisała umowy z agencjami rządowymi na łączną kwotę 5,3 mln dolarów.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się wyraźnymi wzrostami. Patrząc na czołowe kryptowaluty, Bitcoin zwiększył swoją wartość o 0,6%, Ethereum o 8,5%, XRP o 12,8%, Bitcoin Cash o 7,6% a Litecoin o 5,9%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 6.4 mld dolarów i wynosi obecnie 270.2 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 58.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button