News

#782 Newsy z dnia 19.09.2019

Z czwartkowych wydarzeń: SEC: Bitcoin jeśli ma być na dużych giełdach potrzebuje silnych regulacji; Sieć sklepów na Filipinach rozpoczęła sprzedaż Bitcoina; Turcja ogłasza plany wprowadzenia infrastruktury Blockchain; Odkryto nowego wirusa do wykradania kryptowalut; Aktualna sytuacja na giełdach.

SEC: Bitcoin jeśli ma być na dużych giełdach potrzebuje silnych regulacji:

Jay Clayton, przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), powiedział, że aby Bitcoin był przedmiotem obrotu na dużej giełdzie, potrzebuje silniejszych regulacji.

Zgodnie z doniesieniami CNBC Clayton wypowiedział się na konferencji Delivering Alpha, gdzie ostrzegł także inwestorów, aby uważali, aż Bitcoin zostanie uregulowany i będzie przedmiotem obrotu na dużej giełdzie.

Jeśli [inwestorzy] sądzą, że przy ustalaniu poziomu cen istniej taki sam rygor, jak na giełdzie Nasdaq lub NYSE, są bardzo w błędzie. Musimy dotrzeć do miejsca, w którym możemy być pewni, że handel jest lepiej regulowany.

– powiedział.

Autor publikacji zwraca uwagę, że chociaż kontrakty Bitcoin Future na Chicago Mercantile Exchange rzeczywiście są przedmiotem obrotu na dużej giełdzie, Bitcoin sam w sobie nie jest. Zgodnie z artykułem, próby wprowadzenia Bitcoina do głównego nurtu obejmują próby uruchomienia ETF, które do tej pory były odrzucane przez organy regulacyjne z powodu obaw spowodowanych zmiennością i oszustwami w branży.

Sieć sklepów na Filipinach rozpoczęła sprzedaż Bitcoina:

Aplikacja inwestycyjna do kryptowalut, Abra, rozpoczyna sprzedaż kryptowaluty za gotówkę we wszystkich sklepach 7-Eleven na Filipinach dzięki nowej współpracy z ECPay.

Abra ogłosiła, że partnerstwo zapewni dostęp do kryptowalut do 6.000 punktów sprzedaży detalicznej na Filipinach, w tym do wszystkich sklepów 7-Eleven. Firma twierdzi, że celem partnerstwa jest ułatwienie pozyskiwania kryptowalut:

Korzystanie z nowych narzędzi cyfrowych, które otwierają dostęp do środków finansowych, nie powinno być trudne. I nie powinny być skomplikowane. Zamiana gotówki na krypto i inne zasoby cyfrowe powinna być prosta i szybka. Dlatego naprawdę cieszymy się, że możemy ogłosić nasze nowe partnerstwo.

– czytamy.

W wyniku współpracy z ECPay konsumenci na Filipinach będą mogli znaleźć Abrę na liście w opcji „Płatności rachunków” w dowolnym kiosku usług finansowych CLIQQ ECPay lub w dedykowanej aplikacji mobilnej. Następnie mogą wpłacić pieniądze do portfela Abra. Minimalny depozyt wynosi 500 PHP (9,59 dolarów), a dzienny limit to 100.000 PHP (1.917 dolarów).

Turcja ogłasza plany wprowadzenia infrastruktury Blockchain:

Rząd turecki ogłosił plany utworzenia krajowej infrastruktury Blockchain mającej na celu wykorzystania technologii DLT w administracji publicznej. Ministerstwo Przemysłu i Technologii przedstawiło swoją wizję podczas prezentacji Strategy 2023 w Ankarze.

Strategy 2023 podkreśla Blockchain i DLT jako priorytety na nadchodzący rok. Dokument odnosi się do ankiety przeprowadzonej w ramach Startup Genome, która oznacza Blockchain jako jeden z najszybciej rozwijających się trendów technologicznych, z 101,5% wzrostem funduszy początkowych na całym świecie.

Dokument Strategy 2023 mówi, że w Turcji powstanie nowa platforma typu open source dla technologii Blockchain. W ramach tej inicjatywy przeanalizowane zostaną różne przypadki wykorzystania, takie jak rejestracja gruntów, świadectwa akademickie i cła, w celu określenia potencjalnych zastosowań w sektorze publicznym.

Ministerstwo Przemysłu i Technologii planuje również współpracę z tureckimi organami regulacyjnymi w celu stworzenia piaskownicy regulacyjnej dla zastosowań Blockchain.

Strategy 2023 jest pierwszym dokumentem na szczeblu ministerialnym w Turcji, który zawiera słowo „Bitcoin”  jako odniesienie. Turcja opublikowała w lipcu ekonomiczny plan, który opisuje cyfrową walutę emitowaną przez bank centralny, ale nie wspomniał o Bitcoinie ani żadnej innej kryptowalucie. Strategia 2023 zawiera również tę definicję technologii Blockchain:

Blockchain, który stał się popularny dzięki wirtualnym walutom, takim jak Bitcoin, zapewnia rozproszoną infrastrukturę komunikacyjną, aby zagwarantować zaufanie między stronami w zakresie transakcji bez potrzeby posiadania centralnego organu. Ta funkcja umożliwia wiele różnych przypadków użycia, które rozwiązują problemy z przejrzystością i niezawodnością, od inteligentnych umów do łańcuchów dostaw. Ponieważ usuwa pośredników, technologia Blockchain buduje nowe modele biznesowe, które będą kształtować przyszłość.

– czytamy.

Odkryto nowego wirusa do wykradania kryptowalut:

Według publikacji Zscaler ThreatLabZ, analitycy bezpieczeństwa odkryli nowe szkodliwe oprogramowanie typu RAT, które kradnie dane Bitcoinowego portfela.

RAT, nazwany InnfiRAT, został zaprojektowany do wykonywania szerokiego zakresu zadań na zainfekowanych maszynach, w tym wyszukiwania danych portfela do Bitcoinów i Litecoinów. Jak zauważają naukowcy, InnfiRAT jest napisany w .NET, frameworku programowym opracowanym przez Microsoft i używanym do tworzenia szerokiej gamy aplikacji. 

Złośliwe oprogramowanie służy do uzyskiwania dostępu i kradzieży danych osobowych przechowywanych na komputerach ofiar – przechwytuje pliki cookie przeglądarki, aby kraść przechowywane nazwy użytkowników i hasła, a także dane sesji. Może również wykonywać zrzuty ekranu w celu kradzieży informacji z otwartych okien i przeszukiwania systemu w poszukiwaniu innych działających aplikacji.

Analitycy bezpieczeństwa ostrzegają o występowaniu RAT-ów, takich jak InnfiRAT, które mogą być zaprojektowane nie tylko do uzyskiwania dostępu i kradzieży poufnych danych, ale także do rejestrowania naciśnięć klawiszy, aktywowania kamery internetowej systemu, formatowania dysków i rozprzestrzeniania się na inne systemy w danej sieci.

Zwracają uwagę, że systemy są zwykle zainfekowane przez RAT poprzez pobieranie zainfekowanych aplikacji lub załączników e-mail, ostrzegając użytkowników, aby nie pobierali programów ani nie otwierali załączników z nieznanych źródeł.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się widoczną przewagą spadków. Z czołowej dziesiątki jedynie Ethereum i Stellar notują wzrosty, kolejno o 3,5% i 5%. Wartość Bitcoina spadła o 1,7%, XRP o 3,3% a Bitcoina Cash o 3,2%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 6.9 mld dolarów i wynosi obecnie 265.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 65.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button